3 maja 2020

Lucky Luke. Klondike – Morris i Jean Leturgie

Tytuł: Lucky Luke. Klondike
Scenariusz: Morris i Jean Leturgie
Ilustracje: Morris
Tom: 65
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2020

Lucky Luke. Klondike to dla mnie komiks klasyk. Uwielbiam, kiedy tłem historii są prawdziwe wydarzenia, a po lekturze mogę później usiąść z dziećmi z atlasem, czy wyszukać więcej informacji. Tym razem zgłębiliśmy ciekawostki i wiedzę na temat słynnej gorączki złota, która opanowała kanadyjski Jukon, a dokładnie okolice rzeki Klondike.

Nasz samotny kowboj, Lucky Luke i jego wierny wierzchowiec, są po raz kolejny poproszeni o pomoc. Tym razem Waldo Badmington, znany z albumu “Żółtodziób” próbuje odnaleźć swojego kamerdynera, który wyruszył na poszukiwanie złota nad rzekę Klondike i zaginął bez wieści.

Klondike

Przed naszymi bohaterami nie lada wyzwanie, gdyż czeka ich długa wędrówka w dzikie tereny kanadyjskich lasów, spętanych mrozem i śniegiem. Najgroźniejsza zdaje się przeprawa przez przełęcz Chilkoot, której pokonanie wymagało nieustannej ponad sześciogodzinnej wędrówki w górę, po stopniach wykutych w lodzie. Nie każdemu poszukiwaczowi złota udało się dotrzeć na szczyt.

Klondike

Gdyby nie wierny koń Lucky Luke’a, to nie wiem, czy naszym bohaterom udałoby się pokonać tę przełęcz. Jednak to nie koniec podróży i mrożących krew w żyłach sytuacji. Czy uda im się dotrzeć do Dawson, czy odnajdą kamerdynera Badmington’a, jak zakończy się ich spotkanie z oszustem Soapy Smithem, a może pochłonie ich gorączka złota?

Komiks Lucky Luke. Klondike jest pełen zabawnych sytuacji, gagów, które rozbawią każdego. Wierni fani przygód samotnego kowboja nie będą zawiedzeni, a dla tych, którzy jeszcze nie znają Lucky Luke’a, to będzie niesamowita i niepowtarzalna przygoda.

Zachęcam Was do lektury komiksów z cyklu Lucky Luke

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

 

Recenzje poprzednich numerów:

Lucky Luke. Rodeo – tom 2

Lucky Luke. Ucieczka Daltonów – tom 15

Lucky Luke. W górę Missisipi – tom 16

Lucky Luke. Most na Missisipi – tom 63

Lucky Luke. Pętla na szyi – tom 72 

Lucky Luke. Człowiek z Waszyngtonu – tom 73 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close