9 sierpnia 2020

Lucky Luke. Prorok – Patrick Nordmann

Tytuł: Lucky Luke -Prorok
Scenariusz: Patrick Nordmann
Ilustracje: Morris
Tom: 68
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2020

Komiks Lucky Luke – Prorok to już sześćdziesiąty ósmy tom przygód samotnego i najlepszego rewolwerowca Dzikiego Zachodu. Z ogromnym sentymentem podchodzę do wznowień historii o kowboju Lucky Luke i cieszę się, że również moje dzieci podchwyciły klimat komiksowej lektury.

Lucky Luke – Prorok to kolejna zabawna, pełna zwrotów akcji historia, w której odnajdziemy ulubionych braci Daltonów. Daltonowie, jak zwykle planują ucieczkę z więzienia. Tym razem będzie ona zupełnie inna niż wszystkie. Do braci dołączy Prorok, który swoimi poglądami religijnymi zarazi Averrela, a z Joe nieraz będzie prowadził ciekawe dyskusje. Postać Proroka nieźle zamiesza w dotychczasowych przygodach złodziejaszków.

Gdy udaje im się zbiec z więzienia, wyrusza za nimi Lucky Luke. Wkrótce okazuje się, że nie może ich odnaleźć, jakby Daltonowie zapadli się pod ziemię. Trafili bowiem do nietypowego miasteczka, w którym nie było ani banku, ani saloonu. Pomysłowy Joe znalazł sposób na zmianę tę sytuacji, jednak Prorok także nie odpuszcza swojej szansy na lepszą przyszłość.

Czy Lucky Luke ich odnajdzie? Czy uratuje mieszkańców przed chciwymi złodziejaszkami i chytrym Prorokiem? Powiem Wam tylko, że czeka na Was świetna przygoda u boku Lucky Luke’a i jego wiernego konia Jolly Jumpera.

Jeśli nie znacie jeszcze przygód Lucky Luke’a, to bardzo Wam polecam całą serię. Poniżej znajdziecie linki do moich poprzednich recenzji.

Na koniec dodam, że seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Lucky Luke. Rodeo – tom 2

Lucky Luke. Ucieczka Daltonów – tom 15

Lucky Luke. W górę Missisipi – tom 16

Lucky Luke. Na tropie Daltonów – tom 17

Lucky Luke. W cieniu wiertniczych wież – tom 18

Lucky Luke. Most na Missisipi – tom 63

Lucky Luke. Klondike – tom 65

Lucky Luke. Pętla na szyi – tom 72 

Lucky Luke. Człowiek z Waszyngtonu – tom 73 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close