8 października 2020

Lucky Luke. Rywale z Painful Gulch – Rene Gościnny

Tytuł: Lucky Luke. Rywale z Painful Gulch
Scenariusz: Rene Gościnny
Ilustracje: Morris
Tom: 19
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2020

Uwaga, uwaga Rywale z Painful Gulch to dziewiętnasty z serii komiks Lucky Luke, w którym poznamy historię o dwóch zwaśnionych rodach. Pierwszy to ród dużych uszu O’Timesonowie, drugi to dzielny ród dużych czerwonych nosów O’Harów. Skąd my to znamy… zrobić wszystko, byleby na przekór tym drugim. 

Lucky Luke trafił do Painful Gulch, gdzie przez przypadek staje między zwaśnionymi rodzinami i stara się za wszelką cenę pogodzić skłócone rody. Główny bohater po raz kolejny staje się szeryfem miasteczka, by zadbać o pokój. Mieszkańcy miasta mają już bowiem dość ekscentrycznych zachowań tych dwóch rodzin. Jak zwykle w niesamowity humorystyczny sposób autorzy komiksu Morris i Gościnny karykaturalnie streszczają tę relację z życia codziennego niektórych mieszkańców współczesnego świata. Kto by pomyślał, tyle nienawiści, a komiks kończy się …. .  

Fani Lucky Luke’a nie będą zawiedzeni. Humor tryska z każdej stron, pełno w nim bijatyk, wybuchów, pułapek, to wszystko czeka was w dziewiętnastym tomie przygód o dzielnym samotnym kowboju.

Jeśli nie znacie jeszcze przygód Lucky Luke’a, to bardzo Wam polecam całą serię. Poniżej znajdziecie linki do moich poprzednich recenzji. 

Na koniec dodam, że seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Gościnnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Gościnnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

 

Lucky Luke. Rodeo – tom 2
Lucky Luke. Ucieczka Daltonów – tom 15
Lucky Luke. W górę Missisipi – tom 16
Lucky Luke. Na tropie Daltonów – tom 17
Lucky Luke. W cieniu wiertniczych wież – tom 18
Lucky Luke. Most na Missisipi – tom 63
Lucky Luke. Klondike – tom 65
Lucky Luke. Prorok – tom 68
Lucky Luke. Pętla na szyi – tom 72
Lucky Luke. Człowiek z Waszyngtonu – tom 73 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close