3 maja 2012

Mamo, tato, już jestem! Czyli pierwszy rok we troje

Tytuł: Mamo, tato, już jestem! Czyli pierwszy rok we troje
Autor: Claire Singer
Przekład: Aneta Kiedos
Wydawnictwo: Replika
Oprawa: miękka
Wymiar: 125×185 mm
Ilość stron:: 122
Cena z okładki: 19,90 zł

Jestem mamą dziesięciomiesięcznej dziewczynki i jak większość mam małych dzieci, mam niewiele wolnego czasu tylko i wyłącznie dla siebie – czasu na własne przyjemności – czasu na czytanie książek.
„Mamo, tato już jestem! Czyli pierwszy rok we troje” jest idealną książką dla tych wszystkich, którzy znajdują się na etapie życia wymienionym w tytule.

Ten pierwszy rok życia maluszka – kiedy rodzina się powiększyła i przyjęła miano modelu „2+1” – został przedstawiony oczyma dziecka. Dzięki temu – kochani, choć często niecierpliwi rodzice – łatwiej jest nam zrozumieć naszą pociechę i spojrzeć na niektóre sprawy z innego punktu widzenia. I co najważniejsze, możemy uświadomić sobie, że nie jesteśmy sami, gdyż obok nas są rodzice podobnie myślący i działający – tacy jak my.

Czytając kolejne rozdziały, można uśmiechać się samemu do siebie w myślach lub też wybuchnąć śmiechem, gdyż wiele scen coś nam przypomina, jakby były żywcem wzięte z naszego życia. Książka choć pełna humoru, w sposób delikatny porusza także poważne tematy: relacje pomiędzy rodzicami, także te damsko-męskie, problem depresji poporodowej mamy, a także jej powrót do pracy, a w końcu pojawienie się rodzeństwa oraz wiele, wiele innych…

Książkę czyta się bardzo szybko (niemal jednym tchem), choć można tę przyjemność dozować sobie, czytając po jednym rozdziale – ale to może być wyzwanie. Książka oprócz ilustracji, posiada dodatkowo miejsce na wpisanie paru danych naszego dziecka (imienia, wzrostu i wagi), dzięki czemu może stać się bardziej osobista i być dobrym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców.

Ola

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu  Replika za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close