Nie zapomnij o naszym konkursie z okazji Dnia Dziecka - Sprawdź szczegóły »

30 maja 2021

Miecz w kamieniu i Dwunastu zbuntowanych królów- Tracey Mayhew

Legendy arturiańskie Wydawnictwa Tandem to zbiór uproszczonych adaptacji legend dla dzieci, który składa się z ośmiu osobnych opowieści. W każdej legendzie można odnaleźć ślady wydarzeń historycznych i wpływy wielu kultur. Idealna nauka historii od małego to naprawdę świetna pozycja dla dzieciaków. 

Adaptacja Legend arturiańskich jest przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia, ale młodsze dzieci chętnie wsłuchają się w głos rodzica, który za sprawą opowiadanej historii przeniesie słuchaczy do czasów średniowiecza. 

Wcześniejsze adaptacje legend arturiańskich bardzo spodobało się naszemu dziesięciolatkowi, który jest zafascynowany czasami średniowiecza, rycerzami, walkami, łucznictwem. Jego zainteresowania przekładają się nie tylko na zabawy, ale także wybór książek. Zatem nie zdziwiłam się, że był ciekaw kolejnych części legend w tym historii o Dwunastu zbuntowanych królach i Mieczu w kamieniu. 

Serdecznie zapraszam Was do przeczytania krótkich recenzji autorstwa mojego syna Marcina.

Legendy arturiańskie. Miecz w kamieniu – tom 3

W trzeciej części bliżej poznajemy rodzinę, która zaopiekowała się Arturem, od kiedy był małym dzieckiem. Kay, jego starszy brat, traktował go jak rodzonego prawdziwe rodzeństwo. Tak samo tata, bardzo kochał ich obu. Pewnego dnia chłopcy uratowali starszego mężczyznę przed rabusiami. Od niego dowiedzieli się o turnieju, który odbędzie się w Londinum. Turniej miał rozstrzygnąć, kto zostanie następnym władcą Brytanii. 

Fot. Miecz w kamieniu

Fot. Miecz w kamieniu

Kay bardzo chciał wziąć udział w turnieju, więc tata zadecydował, że będzie mu towarzyszyć Artur, jako jego pomocnik. Jednak wszystko się zmieniło, gdy dostrzegli miecz wbity w kamień. 

Bardzo podobają mi się ich przygody oraz to, że mają dobre serca. 

Legendy arturiańskie. Dwunastu zbuntowanych królów – tom 4

Artur jest już królem od kilku lat. Jego władza jest jednak w niebezpieczeństwie, bo inni królowie chcą odebrać mu koronę. Merlin opowiedział mu o swoim śnie i wizji cudownego miecza, przed którym wrogowie mieli uciekać ze strachu. W tej części odważny i dzielny Artur dostanie magiczny miecz od Pani Jeziora. Czy pomoże mu w walce z innymi królami?

Fot. Dwunastu zbuntowanych królów

Fot. Dwunastu zbuntowanych królów

Młody król poznaje także Ginewrę, w której się zakochuje. W książce jest wiele fajnych przygód, które zainteresowały mnie i moją siostrę. 

Książki czyta się bardzo dobrze, czcionka jest w sam raz. Rozdziały nie są za długie, a twarda kolorowa okładka jest ładna. W obu częściach jest bardzo dużo, kapitalnych i zabawnych czarno-białych obrazków, które mi się podobały.

Adaptacja: Tracey Mayhew
Ilustracje: Mike Phillips
Liczba stron: 95
Wydawnictwo: Tandem

Dziękuję Wydawnictwu Tandem za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close