8 października 2019

Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód – Milton Stephanie

Tytuł: Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód
Autor: Milton Stephanie , Kempshall Paddy
Tłumaczenie: Hikiert Anna
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o
Wiek: 8+

Gra Minecfart, choć stworzona dziesięć lat temu (to równolatka mojego syna), wciąż spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Powodzeniem cieszą się też liczne książki i poradniki, o czym wiem doskonale, bo moje dziecko regularnie sięga po czasopisma poświęcone grze. Wydawnictwo Egmont jest jedynym oficjalnym wydawcą książek o Minecrafcie na licencji studia Mojang.

Zestaw „Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód” to pozycja przede wszystkim dla początkujących graczy. Tekturowe pudełko w formie kasety z wysuwaną szufladą zawiera trzy książeczki w miękkiej okładce, plakat w formacie A2 i kartonowy model creepera (do samodzielnego złożenia).

Wchodzący w skład zestawu „Podręcznik przetrwania” zawiera podstawowe wskazówki: gdzie znaleźć pożywienie, skąd pozyskiwać surowce, jak wytworzyć przedmioty, w jaki sposób budować schronienie, co zrobić, by paski życia były pełne, jak walczyć z przeciwnikami itp.

„Podręcznika podboju Świata Podstawowego” opisuje kolejne tajniki wiedzy o grze – poszczególne biomy – miejsca, do których można dotrzeć (np. las, bagna, pustynia, tundra, nether) oraz budowle naturalne wraz z przedstawieniem związanych z nimi niebezpieczeństw (np. opuszczona kopalnia, podwodna świątynia, igloo, leśny dwór).

Ostatnia książeczka „Księga przygód i wyzwań” zawiera propozycje zadań do wykonania, które dają możliwość przećwiczenia swoich umiejętności.

We wszystkich trzech książkach znajdziemy sporo kolorowych ilustracji i różnych rysunków pozwalających lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Krótkie opisy i zwięzłe informacje wkomponowane są między rysunkami i myślę, że do każdego bardziej przemówi takie graficzne rozwiązanie niż zwykły ciągły tekst. Objaśnienia czyta się bardzo dobrze – są napisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem.

Bonusy, czyli plakat i składany model, spodobają się małym fanom Minecrafta. Makieta creepera zrobiona jest z mocnego kartonu, łatwo się ją składa, choć nie obejdzie się bez dobrego kleju, który połączy wszystkie elementy.

Jeśli zapytacie, czy polecam zakup zestawu — to przyznam, że jak najbardziej tak, ale z zastrzeżeniem, że jest on skierowany dla początkujących graczy. Chyba, że ktoś jest takim zapalonym fanem jak moje dziecko, które, mimo że zna Minecrarta nie od dziś i tak przeczytało książki od deski do deski. Pomysłowa forma wydania – umieszczenie książek, plakatu i modelu w pudełku – sprawia, że po pozycję tę warto sięgnąć, jako pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close