Nie zapomnij o naszym konkursie z okazji Dnia Dziecka - Sprawdź szczegóły »

4 października 2020

Morderstwo na Sekwanie – Michel Bussi

Tytuł: Morderstwo na Sekwanie
Autorzy: Michel Bussi
Liczba stron: 420
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Świat Książki

Morderstwo na Sekwanie to powieść, która sprawi, że zabraknie Wam tchu w pogoni za zmianami w akcji, a rozwiązanie zagadki zostanie odkryte dopiero na ostatnich stronach. Nawet ja nie dostrzegłam tego, co wydarzyło się w finale.

Morderstwo na Sekwanie to moja pierwsza przygoda z książkami autora Michela Bussi’ego i jestem pewna, że nie ostatnia. Autor zabiera nas do północnej części Francji, a dokładnie do miasteczka Rouen. To właśnie tam odbywają się Armady, na które spływają najpiękniejsze żaglowce świata. Nawet nasz polski Dar Młodzieży ma chwilę sławy w tej powieści. Zlot żaglowców to wielkie święto. Sama kilkanaście lat temu miałam przyjemność być Szczecinie, kiedy żaglowce przybiły do nabrzeża miasta. Największą furorę zrobił na uczestnikach meksykański żaglowiec, który w historii Bussi’ego odegra istotną rolę. 

Główna bohaterka, dziennikarka lokalnej gazety, Maline, ma niesamowitego pecha lub szczęście, by znaleźć się w centrum historii i wpakować w niezłe kłopoty. Wszystko zaczęło się od znalezienia zwłok meksykańskiego marynarza na nabrzeżu. Policja została postawiona w stan gotowości, by jak najszybciej odnaleźć mordercę i nie dopuścić do kolejnych śmierci. Nic nie może przeszkodzić uroczystościom Armady, a jej uczestnicy muszą być bezpieczni.

Samo morderstwo i odnalezienie zabójcy jest sztampowe. Jednak w tym przypadku autor posunął się dalej i powiązał ze sobą historię piratów i ich skarbów.  Nie byle jakiego skarbu, tylko złota zagrabionego Aztekom, które, jeśli wierzyć legendom, może leżeć gdzieś w dorzeczu Sekwany. To właśnie czterech marynarzy z różnych stron świata, którzy osiem lat temu podpisali pewien pakt, będzie przyczyną wielu kłopotów. Natomiast dziennikarka Maline prowadzi swoje własne śledztwo, nieraz wyprzedzając ustalenia detektywów.

Morderstwo na Sekwanie czyta się bardzo szybko i sprawnie. Jak wspomniałam wcześniej, akcja goni akcję i co chwilę nowe wątki, które mocno mieszają w historii. Nie zabraknie w tej powieści nutki romantyczności, romansu czy niespełnionych marzeń. 

Dziękuję Wydawnictwu Świat Książki za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close