30 sierpnia 2020

Nauka. To lubię – Tomasz Rożek

Tytuł: Nauka. To lubię
Autor: Tomasz Rożek
Liczba stron:320
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Wilga

Nauka. To lubię to książka, która od dawna jest już na rynku, jednak kilka dni temu została wydana jej druga odsłona, zdecydowanie na plus. Nauka. To lubię, to nie tylko książka, ale także strona autora, Tomasza Rożka, który przybliża dzieciom świat nauki, a w tym fizyki i chemii. Gdyby był to podręcznik do fizyki, nauka tego ścisłego przedmiotu byłaby samą przyjemnością.

Tomasz Rożek to dziennikarz i popularyzator nauki. W umiejętny sposób przekazuje wiedzę na temat zjawisk, które towarzyszą nam na co dzień, ale także tłumaczy te, które zachodzą w dalekim kosmosie. Ponadto książka wzbogacona jest o najnowsze odkrycia naukowe.

Nauka. To lubię podzielona jest na kilka rozdziałów takich jak: Kolor, co to takiego?, Dźwięki uchem fizyka, Fizyk w kuchni, Jak budować zamki z piasku, czy Kosmos nie dla ludzi. To tylko kilka wybranych tytułów, za którymi kryje się ciekawostka za ciekawostką. Ponadto w tej książce znajdziecie mnóstwo pomysłów na eksperymenty, które śmiało możecie zrealizować z dziećmi w domu.

Nauka. To lubię

Książki nie trzeba czytać od deski do deski, można zagłębiać się w bardziej interesujące, czy frapujące nas tematy. Świetnie nadaje się także dla dzieciaków, które opanowały już umiejętność czytania, ponieważ rozdziały nie są za długie, a treść zaprezentowana jest bardzo klarownie i rzetelnie.

Nauka. To lubię to książka dla każdego, kto ciekaw jest otaczającego go świata. Zaciekawi dziecko, a dorosły da się porwać tej wiedzy ukrytej na kartkach tej lektury.

Dla mnie osobiście Nauka. To lubię, to kolejna książka, w której zaprezentowano ciekawe eksperymenty. Zdecydowanie wybija się wśród pozostałych podobnie tematycznych tytułów, których u mnie jest ponad 30 sztuk.

Nauka. To lubię

Polecam ją Wam, bo podejrzewam, że dla większości z Was będzie ciekawym odkryciem, a wspólnie spędzony czas na eksperymentowaniu z dziećmi na pewno zaowocuje w przyszłości.

Dziękuję Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close