4 lipca 2017

Nelly Rapp i szamanka – Martin Widmark

Autor: Martin Widmark
Ilustracje: Christina Alvner
Seria: Upiorna Agentka Nelly Rapp
Przekład: Karolina Augustyniak
Ilość stron: 80
Oprawa: twarda
Cena: 24,90 zł
Drodzy rodzice, polecam Wam na wakacje, do wspólnego czytania z dziećmi książkę „z dreszczykiem” – „Nelly Rapp i szamanka” autorstwa Martina Widmarka i Christiny Alvner (niektórzy pewnie znają już M. Widmarka jako autora przygód detektywistycznych Lassego i Mai). Tytułowa bohaterka – Nelly to absolwentka Upiornej Akademii, agentka wyszkolona do obserwowania i przeciwdzialania różnym przejawom czarnej magii. Akcja tej części toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia – w mieście panuje przedświąteczna gorączka i wszystko rozpoczyna się od tego, że Londyn oszalał (Londyn – to oczywiście pies Nelly), a po ulicy spaceruje facet wyglądający jak zombie. Potem wypadki toczą się już w szybkim tempie – po wizycie rodziny Nelly w nowootwartej restauracji, jej mama zaczyna dziwnie się zachowywać i następnego dnia znika…Czy Nelly, doświadczonej upiornej agentce, uda się ją odnaleźć? Co z tym wszystkim ma wspólnego Voodoo i czy można komuś skraść duszę? Nie zdradzę Wam! Jeśli jesteście ciekawi – sami dowiedzcie się tego z książki.
Mogę powiedzieć Wam tylko tyle – bądźcie gotowi na wiele pytań ze strony dzieci, na które wcale nie będzie Wam łatwo odpowiedzieć ;)

20 odpowiedzi na “Nelly Rapp i szamanka – Martin Widmark”

 1. Iwona Migda pisze:

  Polecam serię o Panu Samochodziku, serię Magiczne Drzewo, oczywiście Harry Potter i Muminki :D

 2. Mam siedmiolatka. Wspomniane biuro, podobna seria tylko norweska, operacja… I tu padają różne nazwy np człowiek w czerni. Ostatnio króluje seria najfutbolniejsi. Czytamy też Nelę i biografie piłkarzy autorstwa Yvette Żółtowskiej Darskiej

 3. Cała seria.Super polecam

 4. Anna Sznyk pisze:

  Hania Humorek, Dzieci z Bullerbyn, Pippi, opowiadania Renaty Piątkowskiej

 5. Ula Sarna pisze:

  Pirat rabarbar

 6. Może to dla trochę starszych, ale polecam (z własnego czytania) serię Baśniobór oraz Artur i Zapomniane księgi (trylogia).

 7. Magiczne drzewo, Baśniobór, Niepowszedni – dwa tomy, ale świetna lektura, tylko może bardziej dla 9-10 i Kroniki Arecheo – też 9, choć u mnie czytały córcie wcześniej, ale Mikołajek – jest wiele tomów, super zabawnych, będzie z pewnością się podobał. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close