23 kwietnia 2012

Odlotowo

Tytuł: Odlotowo
Autor: Michał Nowakowski
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Wilga
Format:23 x 22 cm
Kategoria: Książeczki
Okładka: twarda
Liczba stron:24
Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat
Cena sugerowana: 16,99 zł

Książeczka „Odlotowo” podbiła serce mojego trzyletniego syna – małego fana pojazdów wszelakich. Bohaterami bajki są sympatyczne maszyny latające – samoloty i helikopter, a każdy z nich posiada charakterystyczne dla siebie imię. I tak poznajemy mały samolocik Skrzydełko, który za sprawą niebezpiecznej podniebnej przygody, trafia na lotnisko, gdzie poznaje inne samoloty i zawiera przyjaźnie – Pana Odlotka, Smarusia, Śmigiełko, Vipka i śmigłowiec Pigułkę. Latające maszyny posiadają ludzkie cechy – zarozumiałość, bojaźliwość, uprzejmość… i przeżywają problemy podobne do tych znanych każdemu z nas. Bo przecież nie tylko na lotnisku trzeba być uprzejmym, ale także w piaskownicy, w domu, w przedszkolu. A gdy ktoś ma problem, należy mu pomóc, czasem cierpliwie poczekać na swoją kolej i kogoś przepuścić przodem.

Książka jest ładnie wydana i oprawiona w twardą okładkę. Jest to raczej książka obrazkowa, posiada małą ilość tekstu, zawartą w komiksowych dymkach. Jest przepięknie ilustrowana przez Macieja Szymanowicza – ilustrator bardzo trafnie oddał charakter bohaterów, a także nawiązał do pierwowzorów (każda maszyna ma swój rzeczywisty odpowiednik, nazwy poszczególnych typów pojazdów znajdują się pod ich obrazkami na wewnętrznej stronie okładki).
Zachęcam do sięgnięcia po tę kolorową i mądrą książeczkę. Natomiast sama liczę, że pojawią się dalsze perypetie Skrzydełka – warto wykorzystać tych ciekawych bohaterów do tego by powstała cała seria przygód o sympatycznych asach przestworzy.

Basia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close