26 marca 2013

Poeci bawią dzieci – Agnieszka Władyka

Tytuł:  Poeci bawią dzieci
Ilustracje: Artur Gulewicz
Opracowanie graficzne i skład: Agnieszka Władyka
Seria: Wiersze i wierszyki
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2013
Format: 22 x 22 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 28
Przedział wiekowy: od 6 do 9 lat
 

“Poeci bawią dzieci” to bogato ilustrowana książka pełna wierszy i wierszyków. Wybrane zostały do niej utwory znanych i lubianych autorów jak Julian Tuwim, Joanna Papuzińska, Joanna Kulmowa oraz wielu innych.

Jak głosi tytuł, poeci bawią tu dzieci. Pełna radości, wesołych rymów i zabawy słowem książka z humorem zachęca do poznawania świata. Wiersze traktują o zwierzętach, otaczającym nas świecie, zawodach, zadają też pytania. Mały czytelnik wchodzi w opisany przez poetów świat całym sobą, dzięki kolorowym i niezwykle ciekawym ilustracjom Artura Gulewicza. Nietuzinkowe i pełne dowcipu rysunki przedstawiają to, co autorzy namalowali słowami.

Mimo, że książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6 do 9 lat to również mniejsze dzieci spokojnie mogą się z nią zaprzyjaźnić. Zarówno oprawa jak i strony są z grubego kartonu więc małe niedelikatne rączki dziecka z pewnością poradzą sobie z przekładaniem stron, nie powodując zniszczeń.

Od kiedy pojawiła się u nas w domu, stoi na honorowym miejscu na półce z książkami mojego dwuletniego Adrianka. Przynajmniej raz dziennie siadamy i czytamy wierszyki zapisane na jej kartach, opisujemy wspólnie obrazki i śmiejemy z zabawnych historyjek.

Przeglądana, wywracana, zrzucana z półki książka nadal ma się świetnie, przeszła dzielnie chrzest bojowy i z czystym sumieniem mogę ją polecić także mniejszym dzieciom.

Każdy z Was z pewnością wie o tym, że warto czytać dzieciom. To że dobrze, by dzieci od małego miały kontakt z książką, także jest rzeczą znaną. Warto więc dostarczyć maluchowi taką książkę, która pozwoli mu się rozwijać, poznawać otaczający go świat a jednocześnie będzie odpowiednia dla jego małych rączek.

Zachęcam do zapoznania się również z pozostałymi pozycjami z serii “Wiersze i wierszyki”. W naszej domowej biblioteczce z pewnością pozostaną na długo jedną z głównych pozycji :)

Paulina

Serdecznie dziękujemy Grupie Wydawniczej Foksal za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close