31 października 2013

Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców

Tytuł:  Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców
Autor:  John F. Taylor
Wydawnictwo:  Jedność
Rok wydania:  2013
Okładka:  miękka
Ilość stron:  118
Cena: 24,90 zł

„Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców” to książka dedykowana dzieciom z ADHD. Oczywiście jest też ciekawą lekturą dla nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Napisane jest prostym i przystępnym dla każdego językiem, a konstrukcja książki oraz szata graficzna sprawiają, że bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta. Jest to wg mnie pozycja warta uwagi!

Młody czytelnik z pierwszych stron dowiaduje się, jak korzystać z poradnika, by lektura przyniosła mu jak najwięcej korzyści. Dziecko czytając tę książkę zdobędzie wiadomości na temat istoty problemu ADHD, dowie się, jaką dietę powinno stosować, przeczyta rady, jak poprawić stosunki w rodzinie. Pozna też praktyczne propozycje zachowań do zastosowania zarówno w domu, jak i w szkole oraz sposoby na przyjaźń trwałą przyjaźń i trudne uczucia.

Rozdziały składają się z kilku części wyróżnionych zielonymi podtytułami oraz podsumowujących zabawnych quizów. Najważniejsze fakty zamieszczone zostały w ramkach, a istotne słowa w tekście są pogrubione. W zrozumieniu poruszanych tematów pomocne są zabawne ilustracje, wyliczenia, przykłady i dymki – z wypowiedziami (odczuciami i przemyśleniami) dzieci mających ADHD. Dobrym pomysłem jest także słowniczek zamieszczony na końcu książki.

Autor zwraca się do czytelnika bezpośrednio w drugiej osobie liczby pojedynczej, dzięki czemu łatwiej zastosować się do proponowanych wskazówek.

Serdecznie polecam Przewodnik (szczególnie dzieciom), jako doskonałe źródło informacji i porad dotyczących problemów jakie niesie ze sobą ADHD.

Basia

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jedność za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close