24 listopada 2020

Pucio. Co słychać? i Pucio do tulenia – nowości z serii Pucio – Marta Galewska-Kustra

Tytuł: Pucio. Co słychać? – puzzle i Pucio do tulenia – maskotka
Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Pucio to bez wątpienia jeden z popularniejszych bohaterów książek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci uczących się mówić. W serii jak dotąd powstały tytuły skierowane zarówno dla tych brzdąców, które dopiero wypowiadają pierwsze słowa, jak i dla tych, które potrafią już nazywać rzeczy po imieniu, ale potrzebują opanować umiejętność opowiadania

Codzienne perypetie i przygody Pucia, jego siostry Misi oraz pozostałych członków rodziny, możemy śledzić nie tylko na łamach książek, ale też uczestniczyć we wspólnej zabawie, dzięki puzzlom, oraz prostym grom – typu domino czy układanka.

Gama produktów z wizerunkiem chłopca o najbardziej charakterystycznym imieniu ciągle się powiększa, co sprawia niemałą radość jego wielbicielom, w tym mnie i moim dzieciom ? Nie mogliśmy więc przejść obojętnie wobec dwóch nowości, jakie pojawiły się niedawno (bodajże z początkiem listopada) na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Nowiusieńkie puzzle „Co słychać” i maskotka w kształcie Pucia musiały się znaleźć w naszym domu! I powiem Wam, że moje dzieciaki są zachwycone, a na punkcie przytulanki wręcz oszalały :-D Początkowo ciągle się kłóciły o to, kto w danym momencie może bawić się Puciem, więc przeszło mi przez myśl, że jak sytuacja się nie poprawi, będę zmuszona zamówić drugą zabawkę!  

Nowości z serii Pucio: Pucio do tulenia – maskotka

Maskotka Pucio jest idealnym odzwierciedleniem chłopca z książek, w niewielkim rozmiarze (około 18 cm wysokości), idealnie pasującym do dziecięcej rączki. A skoro mieści się w małej dłoni, to bez problemu skryje się również w niewielkiej torebce, czy plecaku, dzięki czemu ulubiony bohater może towarzyszyć dzieciom również poza domem.

Nasz Pucio był już z nami na dworze – na spacerze i na placu zabaw, czasem jedzie jako czwarty pasażer (na gapę) do przedszkola, a raz zdarzyło się, że poszedł z nami nawet na zakupy. No i obowiązkowo kładzie się spać z dziećmi – raz z Polą, raz ze Stasiem, różnie bywa, ale fakt jest taki, że lubią się do niego przytulać ?

Pola tak bardzo zakumplowała się z Puciem-przytulanką, że czasem żałuje, że nie ma też Misi. Bardzo jej się marzy taka maskotka, mam więc nadzieję, że kiedyś ktoś wpadnie na pomysł stworzenia do pary siostry Pucia ?

Nowości z serii Pucio: „Pucio. Co słychać?” – puzzle

Puzzle przeznaczone są dla dzieci od drugiego roku życia. Składają się z dwunastu dużych elementów. Przedstawiają głównych bohaterów serii, Pucia, Misię oraz psa, wsłuchujących się w dźwięki natury.

Dzieci przyglądają się różnym zwierzętom, przebywającym na drzewie lub tuż obok niego. Są ptaki, wiewiórka, mrówki, pszczoła i motyl. Wszyscy wydają z siebie odmienne odgłosy, od szczekania, przez ćwierkanie, bzyczenie i tupanie, aż po śmiech i kapanie deszczu, który spadł na owo drzewo z jednej, niewielkiej chmurki.

Puciowe puzzle są o tyle fajne, że nie ograniczają się jedynie do ułożenia konkretnego obrazka (widniejącego na opakowaniu), stanowią też fajne ćwiczenie – spójne z książkami w tej serii – gimnastykujące buzię i aparat mowy, skłaniające do naśladowania dźwięków oraz (w zależności od wieku dziecka) zachęcające do mówienia i opowiadania tego, co znajduje się na stworzonym z puzzli obrazku.

Moje dzieciaki czerpią wielką frajdę z układania nowych puzzli – robią to codziennie, kilka razy dziennie! :P Za każdym razem pytając mnie – jak im poszło? – i prosząc, bym razem z nimi ćwierkała, kukała, tupała i szumiała :D

Cieszę się więc, że staliśmy się posiadaczami tychże nowości. Na marginesie dodam, że są bardzo ładnie wydane (jak zawsze zresztą!) i świetnie nadają się na prezent dla małego fana Pucia lub brzdąca, który dopiero wkracza w jego dźwiękonaśladowczy świat.

PuzzleCo słychać?” i maskotka Pucio są niewątpliwie świetnym uzupełnieniem serii książek dla maluchów wspierających rozwój mowy, których autorką jest Marta Galewska-Kustra i do których ilustracje ponownie wykonała Joanna Kłos.  

 

 

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie produktów do recenzji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close