24 listopada 2020

Pucio. Co słychać? i Pucio do tulenia – nowości z serii Pucio – Marta Galewska-Kustra

Tytuł: Pucio. Co słychać? – puzzle i Pucio do tulenia – maskotka
Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Pucio to bez wątpienia jeden z popularniejszych bohaterów książek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci uczących się mówić. W serii jak dotąd powstały tytuły skierowane zarówno dla tych brzdąców, które dopiero wypowiadają pierwsze słowa, jak i dla tych, które potrafią już nazywać rzeczy po imieniu, ale potrzebują opanować umiejętność opowiadania

Codzienne perypetie i przygody Pucia, jego siostry Misi oraz pozostałych członków rodziny, możemy śledzić nie tylko na łamach książek, ale też uczestniczyć we wspólnej zabawie, dzięki puzzlom, oraz prostym grom – typu domino czy układanka.

Gama produktów z wizerunkiem chłopca o najbardziej charakterystycznym imieniu ciągle się powiększa, co sprawia niemałą radość jego wielbicielom, w tym mnie i moim dzieciom 😊 Nie mogliśmy więc przejść obojętnie wobec dwóch nowości, jakie pojawiły się niedawno (bodajże z początkiem listopada) na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Nowiusieńkie puzzle „Co słychać” i maskotka w kształcie Pucia musiały się znaleźć w naszym domu! I powiem Wam, że moje dzieciaki są zachwycone, a na punkcie przytulanki wręcz oszalały :-D Początkowo ciągle się kłóciły o to, kto w danym momencie może bawić się Puciem, więc przeszło mi przez myśl, że jak sytuacja się nie poprawi, będę zmuszona zamówić drugą zabawkę!  

Nowości z serii Pucio: Pucio do tulenia – maskotka

Maskotka Pucio jest idealnym odzwierciedleniem chłopca z książek, w niewielkim rozmiarze (około 18 cm wysokości), idealnie pasującym do dziecięcej rączki. A skoro mieści się w małej dłoni, to bez problemu skryje się również w niewielkiej torebce, czy plecaku, dzięki czemu ulubiony bohater może towarzyszyć dzieciom również poza domem.

Nasz Pucio był już z nami na dworze – na spacerze i na placu zabaw, czasem jedzie jako czwarty pasażer (na gapę) do przedszkola, a raz zdarzyło się, że poszedł z nami nawet na zakupy. No i obowiązkowo kładzie się spać z dziećmi – raz z Polą, raz ze Stasiem, różnie bywa, ale fakt jest taki, że lubią się do niego przytulać 😊

Pola tak bardzo zakumplowała się z Puciem-przytulanką, że czasem żałuje, że nie ma też Misi. Bardzo jej się marzy taka maskotka, mam więc nadzieję, że kiedyś ktoś wpadnie na pomysł stworzenia do pary siostry Pucia 😊

Nowości z serii Pucio: „Pucio. Co słychać?” – puzzle

Puzzle przeznaczone są dla dzieci od drugiego roku życia. Składają się z dwunastu dużych elementów. Przedstawiają głównych bohaterów serii, Pucia, Misię oraz psa, wsłuchujących się w dźwięki natury.

Dzieci przyglądają się różnym zwierzętom, przebywającym na drzewie lub tuż obok niego. Są ptaki, wiewiórka, mrówki, pszczoła i motyl. Wszyscy wydają z siebie odmienne odgłosy, od szczekania, przez ćwierkanie, bzyczenie i tupanie, aż po śmiech i kapanie deszczu, który spadł na owo drzewo z jednej, niewielkiej chmurki.

Puciowe puzzle są o tyle fajne, że nie ograniczają się jedynie do ułożenia konkretnego obrazka (widniejącego na opakowaniu), stanowią też fajne ćwiczenie – spójne z książkami w tej serii – gimnastykujące buzię i aparat mowy, skłaniające do naśladowania dźwięków oraz (w zależności od wieku dziecka) zachęcające do mówienia i opowiadania tego, co znajduje się na stworzonym z puzzli obrazku.

Moje dzieciaki czerpią wielką frajdę z układania nowych puzzli – robią to codziennie, kilka razy dziennie! :P Za każdym razem pytając mnie – jak im poszło? – i prosząc, bym razem z nimi ćwierkała, kukała, tupała i szumiała :D

Cieszę się więc, że staliśmy się posiadaczami tychże nowości. Na marginesie dodam, że są bardzo ładnie wydane (jak zawsze zresztą!) i świetnie nadają się na prezent dla małego fana Pucia lub brzdąca, który dopiero wkracza w jego dźwiękonaśladowczy świat.

PuzzleCo słychać?” i maskotka Pucio są niewątpliwie świetnym uzupełnieniem serii książek dla maluchów wspierających rozwój mowy, których autorką jest Marta Galewska-Kustra i do których ilustracje ponownie wykonała Joanna Kłos.  

 

 

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie produktów do recenzji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close