17 marca 2019

Siedem śmierci Evelyn Hardcastle – Stuart Turton

Dziś przedstawię Wam książkę, która podbiła moje serce i mój umysł. Książkę niesamowitą i nieoczywistą, czyli “Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”

To jest coś, co kocham! Fenomenalna historia, nad którą autor, Stuart Turton, pracował trzy lata. Cała historia opiera się na próbie rozwiązania zagadki śmierci Evelyn, która zostaje zamordowana na przyjęciu wydanym na jej cześć.

Główny bohater, Aiden Bishop, otrzymał zadanie przyczyny śmierci Evelyn. Ale żeby było ciekawej – on nie poznaje swojej twarzy, nie wie kim jest i jak tam trafił. Kojarzy tylko jedno imię i kobietę w niebezpieczeństwie, Annę. Aiden w sposób niezwykły otrzymuje osiem wcieleń i osiem dni, aby rozwiązać zagadkę i odzyskać wolność. Każde ze wcieleń Aidena posiada inne przywary, ułomności, ale także zalety. Każdy dzień przynosi nowe wskazówki, pokazuje nowe elementy układanki, które jednak trudno jest ze sobą połączyć. Co więcej – bohater musi jak najszybciej zbierać dowody, bo gdy jego wcielenie zasypia, on “przeskakuje” do kolejnego wcielenia i działa od nowa. A czas ucieka. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Co się dzieje naprawdę, a co jedynie podsuwa wyobraźnia? Kim jest Aiden i dlaczego tam się znalazł?

“Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” to książka, która uruchamia umysł na 1000%. Nad tym się siedzi i myśli, bo historia zawiera w sobie tak wiele detali i takie zawiłości, że pominięcie któregoś z nich z nich utrudnia czytelnikowi dotarcie do prawdy.

Nie mam pojęcia, ile autor musiał nad tym myśleć, żeby wykombinować coś tak niewiarygodnego, ale jestem zachwycona tym, co zaserwował na 510 stronach książki.

Co tu dużo mówić – ja kupiłam tę historię dałam się jej totalnie zaskoczyć, wciągnąć. Oddałam jej wiele godzin swojego wieczornego czasu na relaks i nie żałuję ani minuty spędzonej z Aidenem. To historia pełna tajemnic, zwrotów akcji i do ostatniej strony trzymająca w napięciu. Doszukiwanie się nieścisłości w dokonaniu zbrodni doskonałej eksploatuje umysł i uruchamia pokłady wyobraźni i zarazem logicznego myślenia.

“Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” trafiło na specjalną półkę ze szczególnymi dla mnie książkami (Kirke, Apartament w Paryżu, Czarownice nie płoną).  Nie da się nią nie zachwycić!

Koniecznie obejrzyjcie book trailer!

Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

TYTUŁ ORYGINAŁU: THE SEVEN DEATHS OF EVELYN HARDCASTLE
TŁUMACZENIE: ŁUKASZ PRASKI
KATEGORIA: KRYMINAŁ / SENSACJA / THRILLER
LICZBA STRON: 512
FORMAT: 143 X 205 MM
ISBN: 978-83-8125-474-8
OPRAWA: TWARDA
Dziękuję wydawnictwu Albatros za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Jedna odpowiedź do “Siedem śmierci Evelyn Hardcastle – Stuart Turton”

  1. Cisowianka pisze:

    W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Gratki. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał by przejrzeć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close