27 lutego 2017

SuperQuiz Pieniądze

Tytuł: SuperQuiz Pieniądze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edgard, Kapitan Nauka
Rok wydania: 2016
Cena: 24,90 zł

Edukujecie finansowo swoje dzieci? Pieniądze to część życia naszego, naszej rodziny, a tym samym naszych dzieci. Maluchy uczymy, co to są „pieniążki”, skąd się biorą i, że nie można z nich korzystać na każde zawołanie.

Starszemu dziecku warto tłumaczyć, jak używać pieniędzy, pokazać jak oszczędzać, uświadamiać, jak można nimi dysponować. Im dokładniej tego nauczymy dzieci, tym lepiej będą sobie radziły w nastoletnim i dorosłym życiu. Nauka ta powinna też obejmować pojęcia ekonomiczne. I o ile z podstawami sobie jako tako radzimy, to wieloma możemy mieć już pewien problem.

Z pomocą przychodzi SuperQuiz „Pieniądze” – mała, kieszonkowa książeczka na sprężynce z informacjami o finansach i 160 zagadkami na ich temat. Na jednej stronie jest krótki opis zagadnienia, a na drugiej  zagadki w formie quizu dotyczącymi danego tematu. Prawidłowe odpowiedzi są zaznaczone na dole kartki „do góry nogami”. Twarde strony można łatwo przekładać, by przechodzić do kolejnych tekstów i pytań.

Dziecko dzięki książeczce poznaje ciekawostki ekonomiczne, historyczne, geograficzne, sentencje i przysłowia związane z finansami.  Dowiaduje się  skąd się wzięły pieniądze, jak radzili sobie ludzie, zanim je wymyślono, jak zarządzać finansami, co znaczą takie pojęcia jak nominał, waluta, import i eksport, popyt i podaż, przychód i dochód, dywidenda.

Forma quizu pozwala bawić się samemu, z rodzicem czy kolegami. Jako pedagog dodam, że świetnie sprawdza się jako nauka przez zabawę w szkole podczas zajęć w grupie i jako ćwiczenie umiejętności czytania ze zrozumieniem na zajęciach indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close