14 lipca 2019

Świat przyrody – Amanda Wood

Wiem, że nie powinnam oceniać książki po okładce. Jednak gdy dostrzegłam Świat przyrody Wydawnictwa Nasza Księgarnia wiedziałam, że muszę ją mieć. Genialne, piękne i kolorowe ilustracje to majstersztyk tej książki. Nie zawiodłam się także nad zawartymi w niej treściami. Tę książkę warto posiadać w swojej biblioteczce. 

Odkąd pamiętam, w moim domu było zawsze dużo książek dla dzieci i dorosłych. Moja mama przy każdej możliwej okazji, takie jak urodziny czy koniec roku szkolnego, kupowała dla mnie i brata książki. Chciała nas zarazić czytaniem i jej się to udało. Dziś i ja staram się zachęcić nasze dzieci do odkrywania świata ukrytego na kartkach papieru.

Świat przyrody. Kompendium cudów natury

Mottem książki jest wypowiedź Alberta Einstein’a; nie mam żadnego szczególnego talentu. Kieruje mną jedynie namiętna ciekawość. W tym cytacie zawiera się cała istota tej książki, której zadaniem jest pobudzenie i zaspokojenie nie tylko dziecięcej ciekawości. Dzieci z natury są ciekawskie, chciałyby wiedzieć od razu wszystko, stąd ich nieustanne pytania dlaczego, a po co, a czemu. Razem z tą książką będziemy mogli odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących dzieci pytań, odkryć przed nimi tajemnice przyrody i ukazać, że w przyrodzie wszystko jest ze sobą nierozerwalnie powiązane. 

Książka Świat przyrody nie trzeba, a wręcz nie powinno czytać się po kolei. Autorzy przedstawili nam możliwość podążania własnym szlakiem przez książkę w poszukiwaniu nowych wiadomości. Tematy w niej poruszone zostały podzielone na trzy części. Pierwsza – część żółta – to opisy różnego rodzaju typów środowisk, druga- część pomarańczowa – to prezentacja określonych gatunków lub grup roślin i zwierząt. Trzecia – część niebieska – to omówienie zachowań i przystosowań, które pomagają organizmom żywym w nieustannej walce o przetrwanie.

świat przyrody

Świat przyrody to prawdziwe kompendium wiedzy, z którego skorzysta zarówno młody czytelnik, jak i nastolatkowie. Znajdziemy w nim prawie wszystko: od przewodnika po grupach roślin i zwierząt, definicje środowiska i jego rodzaje, o życiu na biegunach, o ptasich dziobach i stopach, jak charakteryzuje się gad, jak wygląda życie na pustyni, o życiu nocnym zwierząt, o nadzwyczajnych myśliwych, o zwierzęcych architektach, o mieszkańcach głębin i wielu innych ciekawych i praktycznych informacji o faunie i florze.

świat przyrody

Świat przyrody to doskonała książka nie tylko dla dzieci i dorosłych, lecz także genialna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. Zastrzyk wiedzy przedstawiony jest w bardzo przystępny i czytelny sposób. Polecam z ręką na sercu. 

 

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Tytuł: Świat przyrody
Autor: Amanda Wood, Mike Jolley
Ilustracje:Owen Dawey
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 112
Przedział wiekowy: 6-14 lat
Oprawa: twarda

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close