15 lipca 2021

Wakacje z Bąblami – Monika Kamińska

Tytuł: Wakacje z Bąblami
Autor: Monika Kamińska
Wydawnictwo: Mamania
Kategoria: dla dzieci; 3-6 lat
Liczba stron: 48
Oprawa: twarda

Wakacje z Bąblami to propozycja dla młodszych czytelników, w sam raz na letni czas.

Tytułowe Bąble to rodzeństwo — najstarsza Łucka (domyślam się jedynie, że to zdrobnienie od Łucji), bliźniacy Antek i Ala, oraz Da, czyli Daniel. Wraz z rodzicami mieli wyjechać nad morze na wakacje. Przyjemna perspektywa, prawda? Niestety okazało się, że w tym roku na planach się skończy, bo z wyjazdu nici. Dzieciaki posmutniały, a już największe zmartwienie miała Łucka, która marzyła o tym, by wysłać koleżankom i kolegom z kółka teatralnego piękne pocztówki znad morza. Czy coś mogło uratować sytuację?

Wakacje z Bąblami - Monika Kamińska

Fot. Wakacje z Bąblami – Monika Kamińska

Na początku lato nie zapowiadało się zbyt kusząco, ale okazało się, że wakacje spędzone w domu nie muszą być nudne. Rodzeństwu wyobraźni nie zabrakło, więc powalone drzewo „zamienili” w statek piracki, którym rzucał dziki sztorm i z którego pokładu obserwowali syreny. Co więcej, przy okazji rozwiązała się sprawa pocztówek z wakacji, bo Łucka miała głowę nie od parady i szybko wymyśliła, jak poradzić sobie z tym problemem. 

Wakacje z Bąblami - Monika Kamińska

Fot. Wakacje z Bąblami – Monika Kamińska

Dzieciaki nie narzekały na brak zajęć. Pomagały rodzicom, np. przy zbiorze wiśni i robieniu dżemu, zasiali wiśniowego ludka i pluskali się w basenie. Pomysłów na ciekawe spędzanie czasu mieli więcej, o czym przekonacie się czytając rozdział o magicznych kamieniach w strumyku, oraz o rodzinnym ognisku, które mogło zapłonąć dzięki pirackiemu statkowi. Mimo niemiłego startu w wakacje, koniec końców, dzięki własnemu towarzystwu, wyobraźni i wyrozumiałości rodziców, dzieciaki bawiły się doskonale. Morał z tego płynie taki, że nieważne jest gdzie, ale z kim i w jaki sposób spędzamy czas.

Wakacje z Bąblami - Monika Kamińska

Fot. Wakacje z Bąblami – Monika Kamińska

Wakacje z Bąblami to przyjemna historia dla dzieci, podzielona na cztery rozdziały. By ją przeczytać (treści nie brakuje na 48 stronach) poświęciłam dwa wieczory. Dzieciaki domagały się kontynuacji przygód rodzeństwa, ale nie byłam już w stanie dalej czytać wszystkiego na głos.

Autorką Wakacji z Bąblami jest Monika Kamińska, autorka ciepło przyjętych książek o małym Kuku. Ja nie miałam przyjemności ich przeczytać, za to znając historię Bąbli nie dziwię się, że wcześniejsze pozycje autorki Kuku i supertata, Kuku szuka szczęścia, oraz Kuku zostaje świętym Mikołajem, spodobały się naszym redakcyjnym koleżankom, Fizince oraz Magdalenie. Koniecznie zajrzyjcie i do tych recenzji. 

Dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close