29 sierpnia 2012

Zdolne Bestie

Producent: Canca
Marka: Canca
Wymiary: 235x160x7 mm
Wiek: 2- 7 lat
Cena: 21,49zł

Zdolne Bestie to nic innego jak płyta DVD z piętnastoma kilkuminutowymi filmikami – kategoriami wyrazów do poznania przez nasze zdolne bestie. Różnorodna tematyka pozwala poznać zarówno ptaki, ssaki, owoce jak i części ciała, a dla starszych dzieci flagi różnych państw. Flaga Polski na białym tle wygląda nieco dziwnie, przynajmniej u mnie, chętnie się dowiem czy u Was też.

Każdy filmik to około 10 podpisanych obrazków, które odsłaniają się stopniowo w miarę znikania kolorowych figur geometrycznych. Zatrzymanie filmiku pozwala dziecku policzyć te figury, nazwać, określić kolor, wybrać największą i najmniejszą, oraz najjaśniejszą i najciemniejszą. Kiedy już to zadanie jest wykonane przechodzimy do dalszego ciągu, czyli próby odgadnięcia co się za chwilę odsłoni.

Całość ma bardzo ładny podkład muzyczny, moim niewprawnym uchem oceniłam jako gitarowy. Podpis do każdego obrazka czyta nie kto inny tylko sam Tomasz Kot, trzykrotne przeczytanie każdego słowa na trzy różne sposoby prowokuje dziecko do powtarzania, Duśka powtarza po nim wszystko.

Przyznaję że ja jako użytkowniczka Linuxa, która  przeszła już niejedną przygodę z uruchamianiem gier napisanych pod Windowsa, miałam spore obawy czy płyta się w ogóle  u mnie uruchomi, fakt że uruchomiła się bez bólu w odtwarzaczu filmów to kolejny plus dla tej dystrybucji.

Ponieważ to filmy, a nie gra, można odtwarzać w stacjonarnym odtwarzaczu DVD i oglądać na ekranie telewizora, co niewątpliwie jest wygodne gdy do zabawy usiądzie więcej niż jedno dziecko.

Producent zaleca aby płytę odtwarzać wyłącznie na ekranach komputerów typu laptop lub telewizorach z płaskimi ekranami LCD, plazmowych lub LED. Nie zaleca korzystania ze starszych telewizorów lub monitorów (z kineskopem) z uwagi na efekt odświeżania ekranu (mruganie ekranu).

Być może dla dorosłych zawartość płyty wyda się banalna, a sama obsługa zbyt prosta, być może padnie pytanie czemu to nie ma formy prostej gry, ale dla dzieci w wieku przedszkolnym jest to moim zdaniem świetnie dobrany poziomo trudności do wieku. Moje dziecko ma się bawić nie uczyć, Wasze też?

Mirella

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie egzemplarza Zdolnych Bestii do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close