1 sierpnia 2012

„Związek i partnerstwo. Yin-yang w miłości”

Tytuł: „Związek i partnerstwo. Yin-yang w miłości”
Autor: Nicholas C. Demetry
Tłumacz: Szymon Ceranka
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania:  2012
Oprawa: miękka
Format: A5
Liczba stron: 184
Cena: 29,90zł

„Związek i partnerstwo” Nicholasa C. Demetry to pozycja poświęcona dwóm skrajnym energiom – yin i yang, które występują w każdym związku i w każdym człowieku. Jako dwa bieguny Yang (energia męska) i Yin (energia żeńska) znajdziemy je wszędzie (jednocześnie), nie mogą istnieć osobno, nie mogą zostać rozdzielone, są ze sobą powiązane, w stałej równowadze i harmonii. Zachwianie równowagi między nimi prowadzi do różnych dysfunkcji w nas samych i w naszych związkach.

Autor w swoim poradniku przybliża nam informacje na temat cech związanych z energią żeńską i męską, przedstawia analizę przypadków niezdrowej energii oraz wymieszania obu pierwiastków. Omawia wpływ zranienia na związek, sposoby pokonania traumy i powrotu do równowagi emocjonalnej. Przekonuje, że osiągnąwszy równowagę w sobie, podniesiemy jakość naszych relacji z partnerem i  z innymi osobami. Przedstawia koncepcje oraz medytacje, które mają pomóc w  odblokowaniu przepływu energii w relacjach z drugim człowiekiem i w prawidłowym ukierunkowaniu, by stworzyć związek oparty na czystej miłości.

Książka jest napisana językiem przystępnym dla przeciętnego czytelnika. Używane przez autora pojęcia są przez niego na bieżąco wyjaśniane. Dla lepszego zobrazowania prezentowanych koncepcji służą czarno-białe ilustracje, wykresy czy diagramy.

Jako osoba nie interesująca się szczególnie koncepcjami i filozofią Dalekiego Wschodu – z przyjemnością przybliżyłam sobie jej tajniki.  Poza tym skupiałam się głównie na aspektach psychologicznych. Nie przekonały mnie natomiast proponowane medytacje i wizualizacje. Dalekie są mi też opisane rytuały, służące oczyszczeniu zablokowanej energii. Myślę więc, że jeśli ktoś interesuje się medytacją i rozwojem duchowym, bardziej doceni lekturę tej książki niż ja.

Basia

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close