Ciekawski George dostaje medal

Tytuł: Ciekawski George dostaje medal
Autor: H.A.Rey
Przekład:  Anna Kozanecka
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Format: 25,5×20,5
Wydawnictwo: MODO
Rok wydania: 2013
Cena: 18,90zł

Wielbicieli Ciekawskiego George’a nie trzeba pewnie przekonywać do poznania nowych przygód wesołej małpki, a tych którzy jeszcze o niej nie słyszeli, gorąco do tego zachęcam.

George to małpka, która od pewnego czasu mieszka w domu ze swoim przyjacielem – panem w żółtym kapeluszu. Jest zwierzątkiem przeżywającym wiele przygód i popadającym na każdym kroku w tarapaty.

W czwartej części pt. „Ciekawski George dostaje medal” bohater musi się zmierzyć z kolejnymi problemami – rozlanym atramentem (niefortunny wypadek podczas pisania listu), pianą i w rezultacie z powodzią w pokoju (nieudaną próbą pozbycia się kałuży atramentu). Później przeżywa pełne emocji spotkanie z gospodarskimi zwierzętami i ucieka przed farmerami, szukającymi winowajcy zamieszania na pastwisku. To dopiero początek łańcuszka kłopotów, w które wpakował się George. A jak to się stało, że otrzymał medal? Koniecznie przeczytajcie, w jakim sposób i tym razem „spadł na cztery łapy”  i stał się najbardziej zasłużoną małpką na świecie.

Książka podobnie jak poprzednie części bardzo spodobała się mojemu czteroletniemu synowi. Jej fabuła potrafi zaciekawić najmłodsze maluchy – akcja toczy się dynamicznie, a każdy fragment tekstu został szczegółowo zilustrowany. Obrazki posiadają swój niesamowity urok, całkowicie odbiegając od współczesnych ilustracji w dziecięcych książeczkach.
Starsze dzieci mogą w towarzystwie małej małpki ćwiczyć umiejętność czytania dzięki dużej czcionce i prostemu tekstowi.

Czwarta część przygód George’a oczywiście dostaje od nas złoty medal!

Basia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MODO za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców

Tytuł:  Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców
Autor:  John F. Taylor
Wydawnictwo:  Jedność
Rok wydania:  2013
Okładka:  miękka
Ilość stron:  118
Cena: 24,90 zł

„Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców” to książka dedykowana dzieciom z ADHD. Oczywiście jest też ciekawą lekturą dla nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Napisane jest prostym i przystępnym dla każdego językiem, a konstrukcja książki oraz szata graficzna sprawiają, że bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta. Jest to wg mnie pozycja warta uwagi!

Młody czytelnik z pierwszych stron dowiaduje się, jak korzystać z poradnika, by lektura przyniosła mu jak najwięcej korzyści. Dziecko czytając tę książkę zdobędzie wiadomości na temat istoty problemu ADHD, dowie się, jaką dietę powinno stosować, przeczyta rady, jak poprawić stosunki w rodzinie. Pozna też praktyczne propozycje zachowań do zastosowania zarówno w domu, jak i w szkole oraz sposoby na przyjaźń trwałą przyjaźń i trudne uczucia.

Rozdziały składają się z kilku części wyróżnionych zielonymi podtytułami oraz podsumowujących zabawnych quizów. Najważniejsze fakty zamieszczone zostały w ramkach, a istotne słowa w tekście są pogrubione. W zrozumieniu poruszanych tematów pomocne są zabawne ilustracje, wyliczenia, przykłady i dymki – z wypowiedziami (odczuciami i przemyśleniami) dzieci mających ADHD. Dobrym pomysłem jest także słowniczek zamieszczony na końcu książki.

Autor zwraca się do czytelnika bezpośrednio w drugiej osobie liczby pojedynczej, dzięki czemu łatwiej zastosować się do proponowanych wskazówek.

Serdecznie polecam Przewodnik (szczególnie dzieciom), jako doskonałe źródło informacji i porad dotyczących problemów jakie niesie ze sobą ADHD.

Basia

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jedność za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku