Kapitalne łamigłówki Kapitana Nauki

Wybierasz się z maluchem do lekarza, w podróż samochodem, samolotem, pociągiem lub inne na dłuższą metę „nudne” miejsce? Mam dla Ciebie propozycję, która pozwoli zająć na dłużej Twoje dziecię.

Kapitalne łamigłówki to zbiór zadań przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-8 lat podzielone na cztery przedziały wiekowe:
4-5 lat, 5-6 lat, 6-7 lat, 7-8 lat.

Miałam okazję przetestować pierwsze trzy zestawy z Nisią ponad 4 lata i Adim prawie 6 lat.
To już kolejna pozycja Kapitana Nauki, którą mam przyjemność sprawdzić dla Was. Muszę przyznać, że po Koparce Barbarce, którą możecie poznać tutaj, w pierwszym momencie poczułam się zawiedziona.
W moich rękach znalazły się malutkie notesiki spięte plastikowymi spiralkami. Na pierwszy rzut oka dość cienki papier no i co uznałam za najgorsze — do wypełniania ołówkiem, a nie suchościeralnym mazakiem. Na dokładkę tylko trzy rodzaje zadań w każdym przedziale wiekowym.

Postanowiłam jednak dać im drugą szansę i zobaczcie, co odkryłam.

Po pierwsze niewielki rozmiar notesików to niewątpliwie ich wielki atut. Można zmieścić je do kieszeni, plecaczka czy małej torebki. Razem z ołówkiem zabrać wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne, w nudnej poczekalni czy długiej podróży.

Po drugie plastikowe spiralki są niezwykle wygodne, maluch może sobie przewrócić notes w odpowiednią stronę i spokojnie trzymać w rączkach, a z pewnością nic nie będzie uciekało z małych dłoni.

Po trzecie cienki papier, przy dłuższym użytkowaniu okazuje się, że jest całkiem wytrzymały. U nas po ponad miesiącu używania, wypełnia, zmazywania i uzupełniania na nowo rączkami drugiego dziecka nadal nic się nie potargało.

Po czwarte wypełnianie ołówkiem w sumie nie jest takie złe ;) W końcu nie zostają ciemne ślady jak po mazaku, a jak napisałam wyżej, da się spokojnie zmazać i pisać od nowa, bez uszczerbku na papierze.

Po piąte trzy rodzaje zadań. Wydawało mi się, że te same zadania przez całe 100 stron to będzie strasznie nudne. Jednak moje dzieci niezmordowanie wypełniają je w kółko i o dziwo wcale ich to nie nudzi. Przyznaję więc, że i ten minus poległ ;)

Zbiór dla dzieci 4-5 lat zawiera zadania z kodem, według którego należy wykreślić niepasujące elementy, wykreślankę „Co nie pasuje do zbioru?” oraz obrazki „Co nie powinno tu się znaleźć?”. Zadania opatrzone są kolorowymi, ale na szczęście stonowanymi, ciekawymi ilustracjami. Bardzo spodobały nam się obie wykreślanki :)

Dla dzieci w wieku 5-6 lat zostały przygotowane labirynty, obrazki, które należy ułożyć we właściwej kolejności oraz kody, które pokazują drogę do obrazka na dole strony. Nam najbardziej przypadły do gustu labirynty oraz obrazki, które moje maluchy układały w różnej kolejności, znajdując odpowiednie uzasadnienie dla swojej decyzji ;)

Sięgając po łamigłówki dla dzieci 6-7 lat natrafisz na rozsypanki, w których trzeba sprawdzić, ile można ułożyć kompletnych obrazków. Zestawy obrazków do ułożenia we właściwej kolejności oraz sudoku, czyli zabawę z liczbami jednak w prostszej wersji, bo używamy cyfr 1-6. Tutaj faworytem jest sudoku, bo liczby i liczenie to nasz konik ;)

Podsumowując kolejna bardzo udana propozycja dla dzieci, która umila wspólnie spędzony czas, bawi i uczy w niebanalny sposób. Jeśli szukasz czegoś na zimowe wieczory, czy podróże w okresie ferii to polecam Kapitana Naukę i Kapitalne łamigłówki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Po co się złościć?

Jakiś czas temu otrzymałam do zrecenzowania książkę Elżbiety Zubrzyckiej „Po co się złościć?” Zainteresowała mnie ze względu na poruszaną tematykę. Emocje, również te negatywne, są nieodzownym elementem naszego życia.

Złość jest jedną z podstawowych emocji, którą przeżywamy niemal codziennie, jednak do tych negatywnych emocji niechętnie się przyznajemy.Chcemy przyznawać się jedynie do tych pozytywnych, ale życie nie składa się tylko z nich. Uważam, że od małego warto dziecku tłumaczyć, czym jest złość i jak ona wpływa na kształtowanie się relacji w rodzinie czy w grupie rówieśniczej. Książka porusza temat złości, która pojawia się nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych, z którymi, na co dzień spotykają się dzieci – nauczyciele, kierowca autobusu czy kustosz w muzeum.

Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i dodatku dydaktycznego poświęconego zasadom prawidłowej komunikacji.

Pierwsza część to opowiadanie obrazujące różne sytuacje, z jakimi bohaterowie muszą się zmagać targani złością lub widzą jak pojawia się ona u innych osób. Mecz piłki nożnej, przywłaszczona książka i kłamstwo kolegi, reakcja kierowcy autobusu na zachowanie uczniów czy wizyta w muzeum – to sytuacje, w jakich biorą udział bohaterowie.

Druga część, czyli dodatek dydaktyczny, omawia zjawisko złości, uczy jak nad zapanować i dać jej upust w taki sposób by nie skrzywdzić nikogo. Ponadto opisuje jak złość, jako podstawowa emocja jest ważna i potrzebna w naszym życiu oraz podaje przykłady, jak różne typy osobowości reagują na złość i jak ją wyrażają.

Książka, Po co się złościć? jest częścią serii „Bezpieczne dziecko” wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Myślę, że jest to lektura dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Niektóre porady szczególnie z części dydaktycznej mogą być niezrozumiałe dla przedszkolaków. Natomiast opowiadania mogę polecić już przedszkolakom, które przy pomocy rodziców bez problemu powinny zrozumieć, czym jest złość, jak jej przeciwdziałać i w bezpieczny sposób dawać jej upust.  

Tytuł: Po co się złościć?
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Oprawa: miękka
Liczba stron: 56
Wydawnictwo: GWP

Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego ksiażki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku