Odlotowo

Tytuł: Odlotowo
Autor: Michał Nowakowski
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Wilga
Format:23 x 22 cm
Kategoria: Książeczki
Okładka: twarda
Liczba stron:24
Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat
Cena sugerowana: 16,99 zł

Książeczka „Odlotowo” podbiła serce mojego trzyletniego syna – małego fana pojazdów wszelakich. Bohaterami bajki są sympatyczne maszyny latające – samoloty i helikopter, a każdy z nich posiada charakterystyczne dla siebie imię. I tak poznajemy mały samolocik Skrzydełko, który za sprawą niebezpiecznej podniebnej przygody, trafia na lotnisko, gdzie poznaje inne samoloty i zawiera przyjaźnie – Pana Odlotka, Smarusia, Śmigiełko, Vipka i śmigłowiec Pigułkę. Latające maszyny posiadają ludzkie cechy – zarozumiałość, bojaźliwość, uprzejmość… i przeżywają problemy podobne do tych znanych każdemu z nas. Bo przecież nie tylko na lotnisku trzeba być uprzejmym, ale także w piaskownicy, w domu, w przedszkolu. A gdy ktoś ma problem, należy mu pomóc, czasem cierpliwie poczekać na swoją kolej i kogoś przepuścić przodem.

Książka jest ładnie wydana i oprawiona w twardą okładkę. Jest to raczej książka obrazkowa, posiada małą ilość tekstu, zawartą w komiksowych dymkach. Jest przepięknie ilustrowana przez Macieja Szymanowicza – ilustrator bardzo trafnie oddał charakter bohaterów, a także nawiązał do pierwowzorów (każda maszyna ma swój rzeczywisty odpowiednik, nazwy poszczególnych typów pojazdów znajdują się pod ich obrazkami na wewnętrznej stronie okładki).
Zachęcam do sięgnięcia po tę kolorową i mądrą książeczkę. Natomiast sama liczę, że pojawią się dalsze perypetie Skrzydełka – warto wykorzystać tych ciekawych bohaterów do tego by powstała cała seria przygód o sympatycznych asach przestworzy.

Basia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Krasnoludki Pucybutki

„Krasnoludki Pucybutki”
Autor: Joanna Papuzińska
Ilustracje: Elżbieta Krygowska-Butlewska
 „Biały Kruk 2012” – International Youth Library
Wydawnictwo: Wydawnictwo MILA
Rok wydania: 2011
Format: 12,5 x 18,5 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 36
Seria: Perełki Mili
Cena sugerowana: ok. 19 zł

Nie od dziś Krasnoludki – różnej maści, narodowości i obyczajów – zaglądają na karty książek dla dzieci. Zakradają się po cichutku w kanony dziecięcej literatury i stawiają na głowie nasz poukładany świat wiedzy o tych stworzonkach.

I tak stało się tym razem, pewnego dnia Antek zaprosił kilka zziębniętych Pucybutków do swojego domu … i zaczęły się czary. Ktoś mógłby pomyśleć, że towarzystwo krasnoludków to domena szewczyków i bajkowych księżniczek, jednak gdy okazać im trochę ciepła i otworzyć przed nimi drzwi naszego domu, ochoczo rozgoszczą się jakiejś szufladzie – zupełnie jakby była dla nich stworzona!

W historię zamieszana jest cała rodzina – czyli gospodarze naszych Pucybutków – Antek, Oleńka, Mama i Tata. Podczas gdy Tata zachodzi w głowę, co też stało się z jego pamięcią, Krasnoludki Pucybutki ze śpiewem na ustach szorują, pucują i glancują! A w butach domowników pojawiają się ich zdumione tym faktem odbicia.

Historia spod pióra mistrzyni bajkowego słowa, Joanny Papuzińskiej, zapewni oprócz mile spędzonego czasu, piękne wspomnienia z dzieciństwa. A nietuzinkowe ilustracje, autorstwa Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, zadbają o ucztę dla małych oczu, ciekawych świata Krasnoludków.

Książeczka godna najwyższej półki – oczywiście nie traktujcie tego dosłownie i szykujcie dla niej miejsce dostępne dla małych raczek – niech sięgają po nią jak najczęściej!

Książeczka jest bardzo estetyczna i z najlepszych „materiałów”: twarda oprawa, kredowe strony, szyta – tak wysoka jakość pomoże Pucybutkom zapisać się w historii naszej rodziny na długie lata.

Nie zapominajcie o tym,  że Wasz wybór ma wpływ na Wasze dzieci – między innymi dzięki dziecięcej literaturze kształtujemy w młodych umysłach poczucie estetyki

I właśnie dlatego… polecam, polecam, polecam tę książeczkę z największą przyjemnością!!!

Hanna 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Mila za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku