Zdolne Bestie

Producent: Canca
Marka: Canca
Wymiary: 235x160x7 mm
Wiek: 2- 7 lat
Cena: 21,49zł

Zdolne Bestie to nic innego jak płyta DVD z piętnastoma kilkuminutowymi filmikami – kategoriami wyrazów do poznania przez nasze zdolne bestie. Różnorodna tematyka pozwala poznać zarówno ptaki, ssaki, owoce jak i części ciała, a dla starszych dzieci flagi różnych państw. Flaga Polski na białym tle wygląda nieco dziwnie, przynajmniej u mnie, chętnie się dowiem czy u Was też.

Każdy filmik to około 10 podpisanych obrazków, które odsłaniają się stopniowo w miarę znikania kolorowych figur geometrycznych. Zatrzymanie filmiku pozwala dziecku policzyć te figury, nazwać, określić kolor, wybrać największą i najmniejszą, oraz najjaśniejszą i najciemniejszą. Kiedy już to zadanie jest wykonane przechodzimy do dalszego ciągu, czyli próby odgadnięcia co się za chwilę odsłoni.

Całość ma bardzo ładny podkład muzyczny, moim niewprawnym uchem oceniłam jako gitarowy. Podpis do każdego obrazka czyta nie kto inny tylko sam Tomasz Kot, trzykrotne przeczytanie każdego słowa na trzy różne sposoby prowokuje dziecko do powtarzania, Duśka powtarza po nim wszystko.

Przyznaję że ja jako użytkowniczka Linuxa, która  przeszła już niejedną przygodę z uruchamianiem gier napisanych pod Windowsa, miałam spore obawy czy płyta się w ogóle  u mnie uruchomi, fakt że uruchomiła się bez bólu w odtwarzaczu filmów to kolejny plus dla tej dystrybucji.

Ponieważ to filmy, a nie gra, można odtwarzać w stacjonarnym odtwarzaczu DVD i oglądać na ekranie telewizora, co niewątpliwie jest wygodne gdy do zabawy usiądzie więcej niż jedno dziecko.

Producent zaleca aby płytę odtwarzać wyłącznie na ekranach komputerów typu laptop lub telewizorach z płaskimi ekranami LCD, plazmowych lub LED. Nie zaleca korzystania ze starszych telewizorów lub monitorów (z kineskopem) z uwagi na efekt odświeżania ekranu (mruganie ekranu).

Być może dla dorosłych zawartość płyty wyda się banalna, a sama obsługa zbyt prosta, być może padnie pytanie czemu to nie ma formy prostej gry, ale dla dzieci w wieku przedszkolnym jest to moim zdaniem świetnie dobrany poziomo trudności do wieku. Moje dziecko ma się bawić nie uczyć, Wasze też?

Mirella

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie egzemplarza Zdolnych Bestii do testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Ciekawski George

Tytuł: Ciekawski George
Tytuł oryginału: Curious George
Autor: H.A.Rey
Przekład:  Anna Kozanecka
Liczba stron: 54
Oprawa: miękka
Format: 25,5×20,5
Wydawnictwo: MODO
Rok wydania: 2010 

Tytuł: Ciekawski George idzie do pracy
Tytuł oryginału: Curious George Takes a Job
Autor: H.A.Rey
Przekład:  Anna Kozanecka
Liczba stron: 50
Oprawa: miękka
Format: 25,5×20,5
Wydawnictwo: MODO
Rok wydania: 2012 
Cena: 18,90zł

Tytułowy bohater książek to małpka, którą mali czytelnicy poznają w jej  naturalnym środowisku – afrykańskiej dżungli. Dzieci dowiadują się, że zwierzątko jest grzeczne, milutkie i … ciekawskie – jest to zapowiedź, że przewracając kolejne strony lektury nie będą się nudzić.
I tak też się dzieje, bo małpka zostaje schwytana przez pana w żółtym kapeluszu, zabrana na pokład statku, gdzie wpada w swoje pierwsze (i nie ostatnie) kłopoty. W pierwszej części – George próbuje latać, czego konsekwencją jest wypadnięcie za burtę, trafia do aresztu, ucieka z więzienia i zjawia się w zoo. W drugiej książeczce z serii – „Ciekawski George idzie do pracy” – ucieka z ogrodu zoologicznego i podejmuje się wielu ciekawych prac (np. zmywania naczyń w restauracji, mycia okien  w drapaczu chmur czy angażu na planie filmowym).

Ciekawski George to postać wymyślona przez niemieckich emigrantów Hansa Augusto Reyersbacha i Margarete Waldstein w czasie II wojny światowej. Tuż przed wkroczeniem wojsk  niemieckich do Paryża autorzy uciekli z rękopisem, a w 1941 roku w Nowym Jorku ukazała się pierwsza z serii książeczek. Małpka powoli stawała się ulubieńcem wielu pokoleń, nie tylko w Ameryce ale i dla dzieci na całym świecie stała się wręcz „kultowa”. Aż trudno uwierzyć, że w Polsce przygody Ciekawskiego Georga pojawiły się dopiero teraz. Czy w takim razie fabuła książki nie jest już przestarzała i nie na czasie?
Poniekąd tak jest – książka jest jakby nie z tej epoki. W treści jest wiele absurdów, które pewnie wynikają z faktu, iż historia została wymyślona ponad 70 lat temu. Ale okazuje się, że małemu czytelnikowi w ogóle to nie przeszkadza. Bardzo łatwo wciąga się w bieg wydarzeń i z zapartym tchem śledzi przygody niesfornego bohatera.

Książka jest prosta w odbiorze nawet dla najmłodszych dzieci. Akcja toczy się dynamicznie, a każde wydarzenie i zwrot akcji zostało zilustrowane.
Ilustracje także zupełnie inne niż współczesne – pastelowe, szczegółowe i pełne uroku – narysowane przedwojenną kreską (przez autorów). Przejrzyste i dokładnie odzwierciedlające fabułę (przypominają komiks) okazują się bardzo pomocne, w przypadku, gdy coś dla dziecka jest nie do końca zrozumiałe.
Na pochwałę zasługuje czytelność książek – użyto dużej czcionki, a na poszczególnych stronach jest niewiele tekstu– co kapitalnie nadaje się do samodzielnego czytania przez starsze dzieci.

Książki zostały wydane w miękkiej okładce i na szarym papierze. Czy jest to minus? Możemy spojrzeć na to z innej strony – po pierwsze takie wydanie bardziej oddaje klimat pierwowzoru, po drugie – plusem może być aspekt przyjazny środowisku i użycie ekologicznego papieru.

Zabawne przygody psotnej małpki bardzo przypadły mojemu synkowi do gustu – zaciekawiły i rozśmieszały. Opowiadania są niedługie – idealne na krótką wspólną chwilę z książką, czy lekturę przed zaśnięciem.

Dobrą wiadomością jest też zapowiedź Wydawnictwa MODO, że wkrótce odkryjemy kolejne przygody Georga w kolejnej książeczce z serii.

Basia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MODO za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku