Wodoodporny zegarek z lokalizatorem GPS dla dziecka

W ubiegłym roku część wakacji spędziliśmy nad naszym polskim morzem. Pogoda nam dopisywała i całymi dniami przebywaliśmy na plaży. Mimo ciągłego patrolowania pozycji dzieci zdarzyła się nam jedna nieprzyjemna sytuacja. Starszy, wtedy jeszcze sześciolatek poszedł z kolegą za potrzebą, a ja zostałam z młodą przy bagażach. Długo nie wracali. Po jakiś piętnastu minutach  koszmaru matki pojawili się radośni i uśmiechnięci, nie zdający sobie sprawy z powagi sytuacji. Dziś wiem, że na rękę dziecka założyłabym wtedy zegarek z lokalizatorem GPS.

Technologia z roku na rok przyśpiesza, dając nam z jednej strony narzędzia, które ułatwiają życie, z drugiej strony dajemy się im niejako zniewolić. Rok, czy dwa lata temu do głowy nie przyszłoby mi, aby kupić dziecku zegarek z lokalizatorem GPS. Teraz gdy mam możliwość testować taki sprzęt widzę coraz więcej plusów takiego urządzenia.

Każdy z nas, niezależnie czy jesteśmy rodzicami, dziadkami, ciotkami, czy wujkami, mamy na względzie bezpieczeństwo dzieci, które pozostają pod naszą opieką. Są momenty, kiedy nie mamy ich w zasięgu ręki-czy to wypad z kolegami do lasu, wyjazd na letnią kolonię. Co wtedy zrobić, by wiedzieć, gdzie jest dziecko, co robi, a nawet do niego zadzwonić. Tak zadzwonić.

Jedną z ciekawszych opcji zegarka Locon jest możliwość odbierania i dzwonienia. Rodzic, który wgrał aplikację na swoim telefonie, decyduje, o tym, pod jakie numery dziecko będzie mogło dzwonić. Głośniki są umieszczone nad tarczą zegarka, a poniżej jest mikrofon. By dobrze usłyszeć i zrozumieć co mówi nasz rozmówca urządzenie to najlepiej przyłożyć do ucha, mikrofon zbiera dźwięk dość dobrze. Przyznajmy szczerze, to nie jest sprzęt przez który możecie gadać z dzieckiem godzinami. Dodam, że razem z zegarkiem na wyposażeniu dostaniecie kartę SIM i jeśli wybierzecie pakiet premium lub Bezpieczna Rodzina nie martwicie się o abonament.

Główną funkcją tego zegarka jest lokalizacja osoby, która go nosi. Po wgraniu w telefonie aplikacji (dostępna na Android i iOS), szeregu synchronizacji, kilku darmowych SMS-ach sprzęt jest gotowy i możecie śmiało go założyć na rękę. Gdzie Jest Dziecko to usługa, która pozwala lokalizować dziecko przez całą dobę z dokładnością do 10 metrów. Tam, gdzie sięga sygnał GPS, tam bezproblemowo złapiecie sygnał, wszelkie jaskinie, tunele stanowią już niestety problem. Na razie technika z tym jeszcze nie wygrała.

Ponadto dzięki aplikacji można sprawdzić, gdzie dziecko było, sprawdzić jaką trasę przemierzyło. W każdej chwili możecie zaznaczyć, jak często chcecie, aby dziecko było lokalizowane, czy wystarczy co godzinę, czy raz dziennie. Aplikacja powiadomi Was także o niskim poziomie baterii zegarka, o tym, czy został on zdjęty z ręki, a nawet wyśle Wam SMS z informacją, że Wasza pociecha zmieniła miejsce, np. opuściła plac zabaw, ogród itp.

Testowany przez nas zegarek Locon GJD.03 jest także wodoodporny (do 1 metra), więc kąpiele w basenie, pod prysznicem mu nie zaszkodzą. Ponadto jest pyłoodporny i bardzo wytrzymały, bo działa w temperaturze od -20 do 65 stopni Celsjusza.

Ważną jego zaletą jest jeden mały przycisk S.O.S., dzięki któremu dziecko szybko powiadomi Was, gdzie jest i że potrzebuje pomocy. W ustawieniach można zaznaczyć, by taką wiadomość dostały także inne osoby z książki telefonicznej zainstalowanej na zegarku. Niby nic się nie stało, nie było okazji, by go wykorzystać, i mam nadzieję, że nie tylko ja, ale i Wam ta opcja się nie przyda.

Nie wspomniałam jeszcze o jednej funkcji zegarka, specjalnie zostawiłam ją sobie na koniec, bo jest dla mnie nieco kontrowersyjna i nie wiem jeszcze, czy jest plusem, czy minusem. Otóż możecie podsłuchać co dzieje się w otoczeniu dziecka. Dziecko, nie dostaje żadnego powiadomienia, że właśnie w tej chwili włączyliście tę funkcję na swoim telefonie. Jednym słowem nie jest świadome, że w każdym momencie możecie “słuchać” jego rozmów, czy opiekunki, nauczycielki. Jak dla mnie opcja ta rodzi mieszane uczucia. Gdybym dowiedziała się, że rodzice słyszeli, co mówiłam w pewnym momencie swego życia, zalałaby mnie fala złości. Jako nauczycielka, nie wyobrażam sobie, aby poprzez zegarek mogłabym być podsłuchiwana, a przy wykorzystaniu innych aplikacji nagrywana. Z drugiej strony, jako rodzice możemy czuć się bezpieczniejsi, mając większą kontrolę nad naszymi dziećmi. Czy tylko o taką kontrolę chodzi?

Do zegarka oprócz wspomnianej karty SIM otrzymacie także ładowarkę na USB. Zegarek ładuje się około 1,5 godziny, a bateria wystarcza nawet na tydzień, lub 3 dni intensywnego testowania. Minusem jest zdecydowanie wielkość zegarka, choć mój syn nie narzekał. Wyglądem przypomina mi on busolę.

Na koniec mam dla Was niespodziankę! Taki zegarek może trafić do Was.

Ogłaszam KONKURS na zdjęcie pod tytułem „CZAS na wakacyjną przygodę”.

Wystarczy, że w komentarzu do tego artykułu wstawicie zdjęcie Waszego autorstwa pod tytułem „CZAS na wakacyjną przygodę”. Możecie zdjęcie to opisać w JEDNYM zdaniu – liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność!

Jedna osoba może przesłać tylko jedno zgłoszenie.

CZAS TRWANIA KONKURSU

Konkurs trwa 14 dni, rozpoczyna się 13.07.2018 i kończy 27.07.2018. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 3.08.2018  na stronie Bloga W Roli Mamy.

ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU

Zwycięzcą zostanie osoba, której praca konkursowa najbardziej spodobają się Jury, które stanowią autorki Bloga.

Po ogłoszeniu wyników należy przesłać dane do wysyłki nagrody Organizatorowi na adres: redakcja@wrolimamy.pl w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników. Zawsze potwierdzamy otrzymanie wiadomości – jeżeli nie otrzymałeś odpowiedzi, napisz do nas jeszcze raz. Po upływie wyznaczonego terminu Laureat traci prawo do odbioru nagrody, a nagroda przechodzi na kolejną osobę zgodnie z ocenami Jury.

Nagroda zostanie wysłane przez Sponsora w terminie 14 dni od otrzymania danych do wysyłki nagrody

NAGRODA: Wodoodporny zegarek z lokalizacją GPS GJD.03 

 

Regulamin dostępny tutaj, a polityka prywatności tutaj


Z przyjemnością ogłaszamy, że laureatką konkursu została Milena Kamińska. Gratulujemy!

Ponadto sprawdź ranking smartwatchy dla dzieci

comments powered by Disqus
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close