Targi 6 marca 2020

Targi Mamaville Gdańsk vol. 6

Dzień Kobiet w tym roku wypada w niedzielę niehandlową. Czy to znaczy, że kobiety są skazane na spędzenie tego dnia tak po prostu w domu? Z pewnością nie, a już na pewno nie gdańszczanki. Właśnie w najbliższą niedzielę w Gdańsku odbędzie się szósta już edycja Targów Mamaville. 

 

Po pierwsze – bezpieczeństwo 

Goście odwiedzający w tym roku Targi Mamaville w Gdańsku mogą być spokojni. W trosce o ich zdrowie i w ramach profilaktyki koronawirusa podjęte zostaną specjalne środki ostrożności. Serwis sprzątający będzie widoczny zdecydowanie częściej niż w czasie innych edycji, a najbardziej newralgiczne miejsca będą poddawane stałej dezynfekcji. 

 

Po drugie – jak zwykle szeroka oferta 

Targi Mamaville to okazja do kompleksowych zakupów dla rodziców i dzieci, nie tylko tych najmłodszych, a także dla kobiet w ciąży. W ofercie wystawców znajdą się ubrania dla mam i dzieci, akcesoria pozwalające uzupełnić wyprawkę, zabawki, książki, meble, dodatki do wnętrz. Jednym słowem wszystko. 

Czym wyróżniają się Targi Mamaville? Tu znajdziemy unikalne produkty, których próżno szukać w sklepach. Zostały stworzone przez przedsiębiorcze mamy, które łączą opiekę nad dziećmi z aktywnością zawodową. Dzielą się swoim doświadczeniem i wypełniają niszę, oferując to, czego na rynku brakuje i czego nie oferują inni producenci. Mamy więc polskie projekty i polskie produkty, wykonane z najwyższej jakości materiałów. 

 

Po trzecie – edukacja 

Warsztaty dla dzieci i wykłady dla rodziców to stały element wszystkich edycji Targów Mamaville. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym – robimy zakupy i nabywamy niezbędną rodzicom wiedzę. 

 

Po czwarte – relaks 

Strefa relaksu to ważne miejsce na mapie Targów Mamaville. Tu można spokojnie usiąść, odpocząć, zrelaksować się i posilić. Na chętnych czekają wygodne leżaki i szeroka oferta gastronomiczna. Wegetarianie i weganie też nie będą głodni. 

 

Po piąte – strefa atrakcji dla dzieci 

Dzieci najchętniej odpoczywają w czasie zabawy, dlatego organizatorzy przygotowali dla nich specjalną strefę atrakcji. Niewątpliwie zajmie ich na długo. 

 

Po szóste – strefa dla mamy i dziecka 

To miejsce dla mam i bardzo małych dzieci. Tu można je dyskretnie nakarmić i przewinąć. 

 

Ważne informacje: 

 

Kiedy: 8 marca 2020. Godzina 10 – 17.

Gdzie: AMBER EXPO ul. Żaglowa, Gdańsk

Wstęp: Bilety 

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku

 

Blog W Roli Mamy tradycyjnie obejmuje Targi Mamaville patronatem medialnym. 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zdrowie 6 marca 2020

Koronawirus u dzieci. Najczęściej zadawane pytania

Czy koronawirus u dzieci jest groźny? Czy można się przed nim ustrzec? Choroba jak każda inna, czy plaga XXI wieku, która zdziesiątkuje ludzkość?

Czy dziecko może zarazić się koronawirusem? 

Może, dzieci nie są z automatu uodpornione na koronawirusa, jednak w ich przypadku choroba ma postać zdecydowanie łagodniejszą niż u dorosłych. Może przebiegać bezobjawowo, co nie jest dobrą wiadomością, bo to właśnie dzieci mogą zarażać innych, chociaż same nie zachorują. 

Statystyki podają, że wśród osób zarażonych koronawirusem dzieci poniżej dziewiątego roku życia stanowią mniej niż jeden procent. 

 

Naucz dziecko tych zasad: 

– Nie pijemy z jednej butelki, nie gryziemy na zmianę kanapki, jabłka, ciastek itp.;

– Nie przytulamy pani w przedszkolu/szkole, kolegów i koleżanek; 

– Nie przybijamy piątek, nie podajemy sobie rąk;

– Nie witamy się z kolegami/koleżankami buziakiem;

– Często myjemy ręce;

– Kaszlemy i kichamy w zgięcie łokcia.

Jakie są objawy zarażenia koronawirusem? 

Mniej więcej takie jak grypy, czyli gorączka, ból głowy, ból gardła, kaszel, bóle mięśni. Mogą pojawić się duszności, a w skrajnych przypadkach zapalenie płuc. 

Moje dziecko ma objawy podobne do grypy, co robić?

Nie panikować. Zadzwoń do przychodni i zapytaj, jakie mają wdrożone procedury na taką ewentualność. Można też zadzwonić do regionalnej stacji Sanepidu. W Polsce potwierdzono do tej pory jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Ryzyko, że Twoje dziecko jest kolejne, tak naprawdę jest znikome. 

Czy dziecko może umrzeć na koronawirusa? 

Teoretycznie tak, ale taki przypadek jeszcze nie został odnotowany. Epidemiolodzy uspokajają – w przypadku dzieci ryzyko śmierci jest niewielkie. 

Czy każdy, kto zarazi się koronawirusem umrze?

Nie. Z koronawirusem jest jak z grypą, większość wyzdrowieje. Najbardziej narażone są osoby starsze i te o zmniejszonej odporności ze względu na borykanie się z innymi chorobami. W tej chwili (dane na 1 marca 2020) zarażonych zostało blisko 90 tysięcy osób, zmarło niespełna 3 tysiące, połowa zarażonych już wyzdrowiała. Przy czym warto pamiętać, że nie wszystkie zgony były bezpośrednio spowodowane koronawirusem. Trzeba odróżnić osoby, które wcześniej były zdrowe i umarły wyraźnie z powodu wirusa od tych, które cierpiały na inne choroby i to właśnie one doprowadziły do śmierci.

W większości przypadków choroba przebiega łagodnie. Przebieg ciężki dotyczy 14% wszystkich zarażonych. 

Jak uchronić siebie i dziecko przed koronawirusem?

– Nie podejmuj zbędnego ryzyka, nie podróżuj do rejonów zagrożonych epidemią. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czarnej liście są Chiny, Korea Południowa, Włochy, Japonia, Iran, Tajlandia, Singapur, Tajwan i Wietnam.

– Powstrzymaj się od dotykania twarzy. Naucz tego dziecko. Jeśli masz wirusa na rękach, możesz wprowadzić go do buzi, gardła lub nosa. Właśnie dlatego trzeba często myć ręce.

– Jeśli uważasz, że to konieczne, możesz przy sprzątaniu zadbać o dezynfekcję. Koronawirusa zabije alkohol w stężeniu 62% lub więcej oraz wybielacz z podchlorynem sodu w stężeniu 0,1%. Dezynfekcji należy poddać klamki, drzwi od lodówki, blaty kuchenne itp. Oczywiście o ile jest ryzyko, że ktoś z domowników mógł przynieść wirusa do domu. Nie ma sensu popadać w przesadę.

– Dbaj o higienę w kuchni. Zrezygnuj z surowego mięsa.

– Koronawirus nie lubi wysokich temperatur. Pierz ubrania, pościel i ręczniki w minimum 60°C.

– Zrezygnuj z chodzenia do kina, teatru, galerii handlowej. Jeśli uważasz, że ryzyko zakażenia w Twojej okolicy jest wysokie, rób zakupy przez internet.

– Noszenie maski nie uchroni przed zarażeniem koronawirusem, ale jeśli masz problem z powstrzymaniem się przed dotykaniem twarzy rękami, załóż ją przynajmniej w domu. Możesz trenować razem z dzieckiem.

– Jeśli nie ma takiej konieczności, nie kontaktuj się z osobami zainfekowanymi.

Czy jest lekarstwo na koronawirusa?

Nie ma. Co nie znaczy, że nie jest uleczalny. Nie ma konkretnego leku, lekarze stosują leczenie objawowe. Podaje się środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz syropy na kaszel. Koronawirus jest odmianą grypy, a grypę trzeba wyleżeć. 

Koronawirus – czy jest się czego bać? 

Okres inkubacji w przypadku koronawirusa wynosi od dwóch do czternastu dni, choć niektórzy lekarze twierdzą, że mogą to być nawet dwadzieścia cztery dni. To mniej więcej jak z ospą, można nie mieć objawów i zarażać otoczenie. W przypadku dzieci choroba może przebiegać bezobjawowo, co nie znaczy, że dzieci te nie zarażają innych. 

Śmiertelność wbrew pozorom nie jest wysoka, natomiast zachorować może praktycznie każdy. Prawdziwy problem pojawi się w chwili, gdy liczba zachorowań drastycznie wzrośnie i nasze władze wydadzą zarządzenia o zakazie przemieszczania się bez względu na potrzeby. Puste półki w sklepach przestaną być mitem. 

 

Zdjęcie: Pixabay

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża 5 marca 2020

Targi Trends 4 Kids PRZENIESIONE NA JESIEŃ 2020

 

?15 LISTOPADA 2020

?Godz. 10:00-17:00

Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

Nasi Goście będą poruszać się i korzystać z czterech specjalnie wyznaczonych stref:

STREFA ZAKUPÓW – w tej strefie będzie można znaleźć odzież, buciki, zabawki, dekoracje do pokoików dziecięcych, książeczki oraz produkty dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Wystawcy specjalnie na dzień targów przygotowują atrakcyjne rabaty.
Realizując zakupy na stoiskach w kwocie łącznej 250 zł będzie można odebrać prezent w punkcie organizatora (liczba przewidzianych prezentów jest ograniczona).

STREFA ŚWIADOMEGO RODZICA – dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w jakich będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzienna okazja do skorzystania bezpłatnie z porad i konsultacji u ekspertów wielu dziedzin związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

STREFA ZABAWY – w tej przestrzeni dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z licznych zajęć kreatywnych i rozwijających warsztatów. Nuda tego dnia jest u nas zabroniona! Najmłodsi Goście będą okrywać tajniki matematyki łamiąc szyfry i znajdując rozwiązania sprytnych łamigłówek.
Nieograniczone pokłady wyobraźni uchwycą w przestrzennych rysunkach 3D. Rozwiną swoje zdolności manualne i logiczne myślenie przy wielkoformatowych panelach dizajnu ze sznurka.
Nie zabraknie także magicznych baniek mydlanych, tradycyjnego malowania buziek i modelowania balonów.

STREFA EKO WYBORU – jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Podczas zajęć recyklingowych będziemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety.

Rodziców i wystawców także będziemy zarażać ideą less waste i pokazywać jak można stać się eco friendly. Warto sprawdzić na naszej stronie w jaki sposób można pomóc włączając się akcje i aktywności, jakie przygotowaliśmy na dzień naszego wydarzenia.

Więcej na:

trends4kids.pl

https://www.facebook.com/events/427750737892283/

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close