Sport 14 stycznia 2024

Ferie zimowe w beskidzkim klimacie to gwarancja udanego wypoczynku

Czas na niezapomniane zimowe przygody. Już od poniedziałku dzieciaki mogą wskoczyć w kolorowe kombinezony, złapać za narty lub snowboard i ruszyć w biały świat zabawy na świeżym powietrzu. WiSpass ma gotową receptę, która sprawi, że nadchodzące ferie zimowe będą wyjątkowe.

Z artykułu można dowiedzieć się:

1. Kiedy wypadają ferie zimowe?

2. Czym zachwyci Was Beskid Śląski?

3. Dlaczego warto spędzić ferie z WiSpassem?

4. Jakich dodatkowych atrakcji można spodziewać się na stoku?

1. Kiedy wypadają ferie zimowe?

– Jako pierwsi w Polsce ferie rozpoczynają mieszkańcy czterech województw – dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Termin ich wypoczynku to 13.01 – 21.01.

– Kolejny termin to województwo podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Ich ferie odbędą się w terminie 22.01 – 04.02.

– Następni odbędą ferie mieszkańcy województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Ich przerwa przypada na 29.01 – 11.02.

– Ostatnia w tym roku przerwa zimowa będzie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Ferie w tych regionach będą w terminie 12.02 – 25.02.

2. Czym zachwyci Beskid Śląski?

Beskid Śląski to niezwykłe pasmo górskie, które kryje w sobie nieograniczone piękno i magiczną atmosferę, której trudno nie docenić. Co sprawia, że to miejsce zachwyca tak wielu z nas?

Po pierwsze, to malownicze krajobrazy. Beskid Śląski prezentuje się niczym z bajki, z pięknymi dolinami, świerkowymi lasami i malowniczymi szczytami. Bez względu na porę roku góry te oferują widoki, które zapierają dech w piersiach. Kolejnym elementem, który zachwyca, jest unikalna atmosfera miejscowości górskich. To tutaj można poczuć autentyczną gościnność górali, spróbować lokalnych przysmaków i doświadczyć kultury, która przetrwała wiele pokoleń. Beskid Śląski to również raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zimą stoki narciarskie kuszą entuzjastów białego szaleństwa, latem górskie szlaki przyciągają turystów chcących podziwiać przyrodę i zdobywać szczyty.

3. Dlaczego warto spędzić ferie z WiSpassem?

WiSpass to wspólny karnet na stacje narciarskie z Wisły, Ustronia i Istebnej pozwalający dowolnie zmieniać ośrodki w trakcie pobytu. Na stokach WiSpassu na wszystkich pasjonatów białego szaleństwa czekają niezapomniane, zimowe przygody! Na 12 zrzeszonych stacjach zróżnicowane trasy i 8 nowoczesnych kolei linowych sprawi, że zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Na młodych narciarzy czeka 6 przenośników taśmowych, w tym najdłuższy kryty wyciąg taśmowy w Polsce oraz liczne wyciągi orczykowe, na których dzieci mogą uczyć się samodzielności. Dodatkowo dzieci niejeżdżące jeszcze na nartach mogą bawić się bezpiecznie na 4 karuzelach pontonowych rotondo lub na zimowym placu zabaw z przenośnikiem taśmowym na saneczki. Szkółki narciarskie, zlokalizowane bezpośrednio przy stokach, służą pomocą wszystkim, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na stoku. Z kolei zaawansowani narciarze mają szansę przetestować swoje umiejętności na ambitnych i bardziej wymagających trasach.

Dzięki karnetowi WiSpass można swobodnie odkrywać różne ośrodki i trasy, nawet w ciągu jednego dnia! Nieduża odległość między stokami pozwala w pełni korzystać z zakupionego skipassu, a podróż między ośrodkami to doskonała okazja do odkrywania uroków Beskidu Śląskiego, jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce.

4. Jakich dodatkowych atrakcji można spodziewać się na stoku?

W tym sezonie przygotowano szereg wydarzeń, aby uczynić czas na stoku jeszcze bardziej wyjątkowym. Oprócz fantastycznych tras narciarskich i nowoczesnych wyciągów na miłośników zimowych przygód czekają dodatkowe atrakcje na wysokim poziomie.

Harmonogram imprez:

Start do nart! Z Radiem Zet – 6 weekendowych edycji podczas ferii zimowych: Złoty Groń – 19.01 – 21.01, Stok Stacja Narciarska – 26.01-28.01, Poniwiec – 02.02-04.02, Stożek – 09.02-11.02, 16.02-18.02, Siglany 23.02-25.02

Projekt Zima TVN: Cieńków – 27.01-28.01, Nowa Osada – 17.02-18.02

Beskidzka Liga Niedźwiadka: Siglany – 27.01

Fioletowa Zima z Milką: Złoty Groń – 24.02-25.02

Narciarski Puchar Reksia: Siglany – 18.02

To tylko niektóre z fantastycznych wydarzeń, które są zaplanowane na ferie.

Podsumowując, można powiedzieć, że Beskid Śląski z pewnością zachwyci swoim urokiem, gościnnością, możliwościami aktywnego spędzania czasu oraz niepowtarzalną atmosferą, która sprawi, że wszyscy będą chcieli wrócić tu jeszcze nie raz. WiSpass życzy wszystkim, aby nadchodzące ferie zimowe były pełne uśmiechu, radości i fascynujących doświadczeń na stoku.

 

Źródło informacji: Biuro PR wislanskiskipass.pl

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 13 stycznia 2024

Anglojęzyczni pracownicy zadowoleni z pracy w Polsce

Platforma Preply przeanalizowała poziom zadowolenia z pracy w ponad 58 tysiącach firm na świecie. Polska trafiła do czołówki krajów przyjaznych anglojęzycznym ekspatom. Praca w Polsce wypada w rankingu lepiej niż praca w Holandii, Szwecji czy Danii.

Praca w języku angielskim? Zapraszamy do Polski

Polska zajęła szóstą lokatę w rankingu najprzyjaźniejszych państw do pracy dla osób posługujących się językiem angielskim. Firmy działające w Polsce uzyskały od swoich zagranicznych pracowników aż 70,8% pozytywnych recenzji na Glassdoor – serwisie służącym do wystawiania anonimowych recenzji pracodawcom.

Dla porównania, przedsiębiorstwa w Holandii otrzymały 70,2% pozytywnych opinii, a w Szwecji – 69,1%. Lepiej od nas wypadły tylko Meksyk (80,2%), Niemcy (73,4%), Chile (71,7%), Norwegia (71,6%) oraz Łotwa (71%).

Ranking przygotowany przez Preply uwzględnia opinie wystawione przedsiębiorstwom działającym w 45 państwach należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Łącznie przeanalizowano 270 tysięcy recenzji 58 tysięcy firm. Za opinie pozytywne uznano wszystkie te, w których ocena wybranego pracodawcy to minimum 4 gwiazdki w witrynie Glassdoor.

„Wysoki wynik, jaki uzyskała w rankingu Polska, to między innymi efekt doskonałej znajomości języka angielskiego przez Polaków. Mimo typowej dla nas skromności, badania pokazują, że jesteśmy pod tym względem w światowej czołówce. Naszym zagranicznym kolegom przyjemnie się tu pracuje, bo mogą się bez problemu porozumiewać w zespole i nie czują się wykluczeni. Firmy w Polsce, a zwłaszcza korporacje działające w największych polskich miastach, chętnie wspierają środowiska międzynarodowe” – zauważa Sylvia Johnson, ekspert ds. umiejętności językowych i międzykulturowych w Preply.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Platforma przeanalizowała też ogólną ocenę, jaką pracownicy wystawili firmom w różnych częściach świata. Uwzględniono tu recenzje napisane zarówno przez ekspatów, jak i pracowników pochodzących z danego kraju. Pod tym kątem praca w Polsce wypada już nieco słabiej, choć nadal plasujemy się w tej „lepszej” połowie świata. Ogólny odsetek przedsiębiorstw ocenianych na minimum 4 gwiazdki wynosi 36,2%.

Odsetek pozytywnych opinii, na temat działających w Polsce firm, które pochodzą od ekspatów (mówiących w różnych językach, a nie tylko angielskim) to 70,6%. Wniosek nasuwa się sam. Obcokrajowcy doceniają pracę w Polsce bardziej niż my sami.

Nie jesteśmy jednak jedynym krajem, w którym występuje to zjawisko. Podobne wyniki zanotowano we wszystkich analizowanych państwach. W każdym zakątku świata ekspaci są bardziej zadowoleni ze swojej pracy niż ogólna średnia krajowa.

Największe różnice widać w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, gdzie ta dysproporcja wynosi ponad 47 punktów procentowych. To bardzo interesujące dane. To właśnie Meksyk jest według Preply najprzyjaźniejszym miejscem do pracy dla ekspatów. Z kolei z USA pochodzi cała dziesiątka przedsiębiorstw ocenianych najwyżej przez pracowników środowisk międzynarodowych (w top 3 znalazły się Google, Microsoft i Apple).

„Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Po pierwsze, ekspaci często czują większą wdzięczność wobec zagranicznych pracodawców za otrzymaną szansę, niż pracownicy pochodzący z danego kraju. Ci drudzy są bardziej wymagający. Dochodzi też niższa świadomość na temat sytuacji politycznej czy gospodarczej w państwie, przez co obcokrajowcy miewają nieco zakrzywiony obraz lokalnego rynku pracy. Po trzecie, praca za granicą zazwyczaj ma swój >>termin ważności<<. Wiemy, że za jakiś czas wrócimy do siebie. A to sprawia, że widzimy obecne warunki pracy w jaśniejszych barwach” – komentuje Sylvia Johnson, ekspert ds. umiejętności językowych i międzykulturowych w Preply.

Pierwsze miejsce w rankingu państw, które mogą się pochwalić najwyższym odsetkiem pozytywnie ocenianych pracodawców, zajęła Islandia. 53,1% przedsiębiorstw w Islandii otrzymało na Glassdoor co najmniej 4 gwiazdki. Kolejne miejsca na podium należą do Estonii i Łotwy. Polska zajęła w tym rankingu miejsce osiemnaste.

Metodologia

W badaniu uwzględniono ponad 270 tys. recenzji firm, które mają siedzibę w 45 krajach. W analizie uwzględniono 20 tys. recenzji napisanych przez pracowników, którzy nie posługują się językiem obowiązującym w państwie, w którym pracują. Przyjęte kryterium „wysoko ocenianej” firmy oznacza, że dane przedsiębiorstwo uzyskało średnią ocenę wynoszącą co najmniej cztery gwiazdki w serwisie Glassdoor. Dane pochodzą z marca 2022 r.

Preply

Preply to internetowa platforma do nauki języków, łącząca korepetytorów z setkami tysięcy uczniów w 180 krajach na całym świecie. Ponad 35 000 korepetytorów uczy ponad 50 języków, korzystając z algorytmu uczenia maszynowego, który rekomenduje najlepszych korepetytorów dla każdego ucznia. Powstała w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku za sprawą trzech ukraińskich założycieli Kirilla Bigaia, Serge’a Lukyanova i Dmytro Voloshyna, Preply rozrosła się z 3-osobowego zespołu do firmy zatrudniającej prawie 500 pracowników 60 różnych narodowości. Spółka ma biura w Barcelonie, Nowym Jorku i Kijowie, a jej pracownicy pracują w 30 krajach w Europie, USA, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

KONTAKT:
Matylda Setlak
PR Director, agencja PR All 4 Comms
tel.+48 (0) 788 252 651
tel.+44 (0) 7737 1 63 194
e-mail: matylda@all4comms.com www.all4comms.com

 

 

Źródło informacji: Preply

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 12 stycznia 2024

Noworoczne postanowienie? Więcej warzyw. 5 zasad jedzenia warzyw, aby przynosiły więcej korzyści dla naszego zdrowia

Nowy Rok to czas, kiedy wielu z nas decyduje się na wprowadzenie zdrowszych nawyków. „Więcej warzyw na talerzu” to jedno z popularniejszych postanowień, które może przynieść realne korzyści dla zdrowia. Aby jednak wprowadzenie warzyw w codzienną dietę było nie tylko chwilową modyfikacją, ale stałym elementem naszego żywienia, warto stosować się do kilku zasad.

Pięć zasad stałego włączania warzyw do diety

1. Różnorodność to podstawa

Nie ograniczaj się tylko do jednego czy dwóch ulubionych warzyw. Bogactwo wyboru przynosi różnorodne korzyści zdrowotne oraz pozwala na uniknięcie nudy w jadłospisie. Staraj się, aby na Twoim talerzu znalazły się warzywa w różnych kolorach – każdy z nich reprezentuje inne składniki odżywcze.

2. Świeżość i sezonowość

Kupuj warzywa świeże i sezonowe. Są nie tylko bogatsze w składniki odżywcze, ale także smaczniejsze. Co więcej, wspierasz lokalnych producentów i przyczyniasz się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie transportu długodystansowego.

3. Warzywa w każdym posiłku

Warzywa nie powinny pojawiać się tylko na obiad. Wprowadź je jako stały element śniadań (np. w postaci smoothie), przekąsek (świeże warzywa z hummusem), a nawet deserów (słodkie warzywne ciasta czy musy).

4. Przygotowanie to klucz

Nie wszystkie warzywa są równie wartościowe surowe, jak po obróbce termicznej. Niektóre z nich, jak pomidory, uwalniają więcej likopenu po podgrzaniu. Inne, jak brokuły, są najzdrowsze na surowo lub lekko blanszowane. Znajdź balans i różnorodność w sposobach przygotowania.

5. Smak to nie wszystko

Choć smak jest ważny, nie zapominaj o właściwościach zdrowotnych. Warzywa mogą być doskonale doprawione ziołami i przyprawami, które nie tylko podnoszą walory smakowe, ale także wzmacniają ich działanie prozdrowotne.

Zmiana nawyków żywieniowych nie musi być trudna ani pracochłonna. Wprowadzenie warzyw do codziennej diety jest jednym z najlepszych postanowień noworocznych, które możesz podjąć dla swojego zdrowia. Pamiętaj, że stałe włączenie warzyw do jadłospisu to nie tylko kwestia woli, ale także świadomego planowania i przygotowania. Niech warzywa staną się Twoim sprzymierzeńcem w drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia przez cały rok.

Moc Polskich Warzyw

Moc Polskich Warzyw to kampania, która powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

W maju 2023 r. zainaugurowano już czwartą z kolei odsłonę kampanii, która z roku na rok przybiera na sile dzięki stosowaniu innowacyjnych metod i docieraniu do coraz większego grona konsumentów.

KONTAKT:

Biuro Prasowe

Maciej Ogonowski

Brandmates

e-mail: maciej@brandmates.pl

tel. +48 608 680 562

 

 

Źródło informacji: Brandmates

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close