Konkurs „Wakacje. Enter.”

Osiągnęliśmy półmetek wakacji. My dorośli z łezką w oku wspominamy ten radosny, beztroski czas – któż z nas nie zamieniłby dwudziestu kilku dni urlopu na ponad dwa miesiące letniego leniuchowania. Mamy nadzieję, że i Wasze dzieci uwielbiają wakacje i nie odliczają znudzone dni do pierwszego dzwonka.

To czy nasze pociechy mają ciekawie zorganizowane letnie dni zależy w dużej mierze od nas – rodziców. I nie jest wcale konieczne wypełnienie wakacyjnego grafiku zagranicznymi wczasami, żeglarskimi obozami, tanecznymi koloniami i survivalowymi wypadami. Bo nawet dzieci, które pozostają przez wakacje w domu mogą przeżyć cudowny czas, a zabawa w domu może stać się prawdziwą przygodą. Warto uczyć nasze dzieci, że w każdym miejscu i o każdej porze mogą dobrze się bawić i cieszyć się chwilą.

Z pomocą – szczególnie w letnie deszczowe dni – mogą przyjść komputerowe gry z serii Akademia Umysłu JUNIOR, które są wesołą i ciekawą zabawą rozwijającą wyobraźnię, a także wpływają na sprawność fizyczną dzieci. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym aż 7 osób może wygrać podwójne zestawy gier.

ZASADY KONKURSU „Wakacje. Enter.”
1. Organizatorem konkursu jest blog „W Roli Mamy”.
2. Sponsorem nagrody jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT, które jest producentem serii programów i gier edukacyjnych Akademia Umysłu.
3. Jedna osoba może wysłać jedno zgłoszenie konkursowe.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać dwa zadania konkursowe, opisane poniżej.

– Odpowiedz na pytanie: Dla dzieci w jakim wieku jest skierowana seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR? (można się pomylić o rok ;))
Podpowiedzi szukaj tutaj.

– Stwórzcie poradnik składający się maksymalnie z 5 zasad – Jak ciekawie spędzić wakacje w domu?

Odpowiedź na pytanie i poradnik należy umieścić w komentarzu pod tym wpisem.

(Uwaga- zgłoszenie należy podpisać nazwą użytkownika portalu społecznościowego Facebook).

5. Konkurs organizowany jest dla fanów profilu „W Roli Mamy” na Facebooku. Aby przystąpić do konkursu należy mieć status fana na profilu „W Roli Mamy” na Facebooku.

CZAS TRWANIA KONKURSU:
Konkurs trwa 7 dni, rozpoczyna się 30.07.2012 i kończy 05.08.2012.
Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 12.08.2012  na stronie bloga „W Roli Mamy”.

ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU:
1. Zwycięzcą zostanie 7 osób, których prace konkursowe najbardziej spodoba się Jury, które stanowią autorki bloga.
2. Nagroda zostanie wysłana zwycięzcy w ciągu 7 dni roboczych od daty dostarczenia Organizatorowi danych do wysyłki nagrody.

NAGRODY:
7 zestawów programów – każdy zawierający 2 programy: Akademia Umysłu JUNIOR Lato i Akademia Umysłu JUNIOR Zima.

REGULAMIN:
Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

32
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
Anna CekieraMonika Andrzejewska-GembaHenrykaZaorskaJulia Bąk OrczykowskaAnna Szydłowska-Jastrzembska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Justyna Przybyła
Gość
Justyna Przybyła

dzieci w wieku 5-9 lat

1. Kolorowe śniadanie – warzywne zoo by wszystkie dzieciaczki miały pełne brzuszki
2. Dużo wyobraźni mało telewizji – zabawa w piratów poszukujących złota w domowej dżungli
3. Nożyczki, farby klej w użyciu – dzieci to zdolni artyści – domowe studio artystyczne
4. Dużo ruchu – guma do skakania, piłka, lotki, hulajnoga, rower, rolki…
5. Dużo uwagi i zainteresowania rodziców – wtedy dzieci czują się jak w niebie

Justyna Maj
Gość

Programy Junior skierowane są dla dzieci w wieku 5-9 lat
1. Wspólne wypady (nad wodę, do lasu, w góry, na rower)
2. Wspólne zabawy (w domu, na dworze)
3. Wspólne wymyślanie „głupotek” i wspólne śmianie się z nich ;)
4. Wspólne szykowanie łakoci i wspólne zajadanie się nimi ;)
5. Wspólne oglądanie bajek/filmów.
Bo tak naprawdę nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, można wspaniale spędzić wakacje w domu, nawet kiedy leje na dworze. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci :)

Dorota Żmuda
Gość
Dorota Żmuda

Programy są dla dzieci w wieku 6-9 lat

Codziennie realizujmy poniższe punkty a wakacje będą udane. :)
1.Wspólne posiłki
2.Wyprawy w teren.
3.Wieczorne gry rodzinne przeplatane nagrodami.
4.Zróbmy razem coś z papieru, plasteliny itd.
5.Upamiętniajmy nasze wakacje na zdjęciach. Codziennie tworząc jedna stronę albumu.

Dorota Żmuda

Iwona Ambrosini
Gość

Programy Akademia Umyslu JUNIOR sa przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Poradnik domowych wczasowiczow:
1. Plac zabaw- lepimy zamki z piasku.
2.Basen-powiew morskiej bryzy.
3.Zoo-przedsionek Madagskaru
4.Ogrod botaniczny-buszujemy w buszu.
5.Sciezka rowerowa i na mecie lody!

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR jest skierowana do dzieci w wieku 5-9 lat. A to nasze „pół dekalogu” na wakacje: 1. Zaadaptujmy i sparafrazujmy powiedzenie Pliniusza Starszego: „nulla dies sine linea” – żadnego dnia bez kreski – w znaczeniu twórczym (zatem zaliczymy tu przeróżne techniki plastyczne) oraz żadnego dnia bez książki – by się nie nudzić, by się rozwijać, bawić, poznawać świat… 2. Spiszmy wszystkie marzenia/pragnienia/plany i losujmy co jakiś czas karteczkę ze zbioru i starajmy się ze wszelkich sił o realizację! Możemy być piratami, zbudować latawiec, nauczyć się stepować…;) 3. Nie ograniczajmy się do kilku żelaznych punktów wypadowych… Czytaj więcej »

Marta
Gość
Marta

Programy edukacyjne Akademia Umysłu JUNIOR są skierowane do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Zasady: 1. Przygotować specjalny zeszyt (duży format, wielokartkowy), w którym codziennie razem z dzieckiem będziemy pisać, rysować, wklejać i chować pamiątki z danego dnia! Po 2 miesiącach można mieć całkiem spory wakacyjny album :) 2. Pozbierać „stare” zabawki i pamiątki dziecka (takie, którymi się już od dawna nie bawi) i porozkładać je w najróżniejszych miejscach w domu. Z czasem dziecko będzie odnajdywało kolejne zabawki i pamiątki. Będziemy mieli okazje do wspólnych wspomnień. 3. Urządzać cotygodniowe dni tematyczne. Dzień piratów, księżniczek, naukowców, cyrkowców, modelek itp.… Czytaj więcej »

kaja19782
Gość
kaja19782

Programy edukacyjne Akademia Umysłu JUNIOR są skierowane do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. MOJE ZASADY: 1.Jak najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu-zabawy w basenie 2.Po południu obowiązkowy spacer-wypady do parku,na plac zabaw 3.Raz w tygodniu wycieczka do lasu-zbieramy jagody,maliny. 4.Wspólne zabawy na ogrodzie-w gonianego,berek,szukanie drugiej osoby 5.Prace manualne-malujemy,rysujemy w ogrodzie,lepimy z plasteiny. Wakacje w domu mogą być wspaniałe,wystarczy trochę wyobrażni i inicjatywy,żeby dziecko miało wspomnienie na całe lata.

Klaudia Zientek
Gość

seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR jest skierowana do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. 1.„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – tak brzmią słowa starej piosenki. Jeśli deszczowa pogoda wygania nasze pociechy z placu zabaw czy piaskownicy, chcąc uniknąć kilkugodzinnego ślęczenia przed telewizorem lub komputerem sami musimy zorganizować im czas. Świetnym pomysłem na zabawę w domu może być nowe spojrzenie na malowanie. Zamieńmy zwykłą kartkę papieru i kredki na mniej tradycyjne narzędzia. Niech pędzle zastąpią nam np. palce – Do tego rodzaju dziecięcej sztuki używa się specjalnych farb wodnych o konsystencji kremu, całkowicie nieszkodliwych dla skóry 2.… Czytaj więcej »

Malwina Wołowska
Gość
Malwina Wołowska

Programy edukacyjne Akademia Umysłu JUNIOR są skierowane do dzieci w
wieku od 5 do 9 lat.
Moje zasady:
1.Na czas wakacji rodzice stają się dziećmi, robią to co dzieci i nie przejmują się uwagami „sztywniaków”:) Dzieci przejmują inicjatywę (z zachowaniem zdrowego rozsądku).
2.Jak najwięcej świeżego powietrza i słoneczka (wit.D)
3.Twarde zasady odkładamy na „po wakacjach”
4.Dużo, dużo uśmiechu:)
5.Czas spędzany razem (rodzice z dziećmi), nieważne co robimy, byleby razem i z zachowanie powyższych zasad:)

Danusia Babiasz
Gość

1. Dla dzieci w jakim wieku jest skierowana seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR? Akademia Umysłu JUNIOR skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat (ale mogą z niej korzystać również starsze dzieci). 2. Jak ciekawie spędzić wakacje w domu? – Proponuję spędzenie czasu z Akademią Umysłu (dzieci przy okazji się czegoś nauczą). – Można pograć również w różne gry planszowe i karciane. – Dobrze czas można spędzić na wycieczkach pieszych lub rowerowych na łono natury (zrobienie pikniku lub pogranie w piłkę, w badmintona, itp.) – Fajne jest również wspólne gotowanie lub pieczenie ciasteczek:) – Czasami można również pobawić się… Czytaj więcej »

Milena Górska
Gość
Milena Górska

Milena Górska Akademia Umysłu JUNIOR skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat.Wakacyjne zasady:1.Stare misie i inne zabawki, powyciągaj z dawno zapomnianej szafki, nowe życie nadaj im, pisakami pomaluj, podoklejaj coś im, porzuconym zabawkom nie będzie już smutno, a Tobie na pewno nie będzie już nudno. 2.Gdy słoneczko sobie świeci na dwór biegną wszystkie dzieci, bo zabawa jest najlepsza, kiedy dużo jest słoneczka, Gdy zaś deszczyk sobie pada, zabawa to wyzwanie nie lada, lecz dzieci zawsze pomysły mają, wystarczy przypomnieć sobie domowe zabawy, które znają, czy teatrzyk, czy też bierki – w domu też jest ubaw wielki. 3.Zbuduj z tatusiem… Czytaj więcej »

Beata Błaucik
Gość

Beata Błaucik

Akademia Umysłu Junior skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat

Jak ciekawie spędzić wakacje w domu?
My mamy kilka zasad które nie śniły się nikomu…

Zasada nr 1:
Radość w sercach, miłość w nas,
Wspólnie spędzamy ze sobą czas.

Zasada nr 2:
Od rana do wieczora humorem tryskamy,
I uśmiech szeroki na twarzy mamy.

Zasada nr 3:
Jeden drugiego szanujemy,
Zmęczenia i złości nie okazujemy

Zasada nr 4:
Choć różne poglądy na rzeczy mamy,
Nigdy na siebie się nie obrażamy.

Zasada nr 5:
Wady i słabości swoje znamy,
Ale ich sobie nie wytykamy.

I tymi oto sposobami wakacje w domu spędzamy ciekawie
Na wspólnej wesołej rodzinnej zabawie

Jakub Krawczyk
Gość
Jakub Krawczyk

Zadanie nr1 Dla dzieci w jakim wieku jest skierowana seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR? – odpowiedź brzmi – dla dzieci w wieku 5-9lat Zadanie nr2 Pięć zasad jak ciekawie spędzić wakacje w domu? Zasada I – Pomimo deszczu, złej pogody na dworze, uprawiać formy zabaw ruchowych (piosenki z pokazywaniem, tańce przy puszczanych lub śpiewanych piosenkach dla dzieci, zabawa baloniku, zabawa w chowanego po ciemku wieczorami pod kontrolą dorosłych opiekunów). Zasada II – Zabawy rozwijające u dzieci umiejętności tworzenia, twórczego myślenia (rysowanie, malowanie farbami na wybrany temat, modelowanie figurek z modeliny i plasteliny, origami, jak dziecko odpowiednio dobrze umie już… Czytaj więcej »

Ania Stanczak
Gość

dla dzieci w wieku 5-9lat

poranik:
1. spacery są super można na nich znaleść dużo kamyczków patyczków któe mogą się późńiej przydać
2. Malowanie rączkami i nóżkami – NIGDY SIĘ NIE ZNUDZI!!
3. opakowania po mleku płynach itp można super wykożystać wystarczy odrobina wyobraźni i powstaną piękne domki a może kręgle?
4. samodzielne robie lalek! świetna zabawa :) i dziecko będzie zadowolone że ma taką laleczkę co samo zrobiło;)
5. skakanie po kałużach!!! uwielbiamy to kalosze płaszcz przeciw deszczowy i biegniemy;) jak jest ciepło to po podwórku mozna biegać na boso!:)

katyja
Gość
katyja

Program dla dzieci w wieku 5-9 lat (przedszkolaków i nauczania początkowego).
Jak ciekawie spędzić wakacje w domu?
1. Urządzać wyścigi plastikowych autek na torze rajdowym.
2. W deszczowe dni ubierać się przeciwdeszczowo i chlapać siebie oraz wszystko dookoła wodą kałużową.
3. Spacerować i zaliczać wszystkie okoliczne place zabaw :-) Oczywiście najważniejsze są piaskownice!
4. Budować miasteczka z klocków, a potem umieszczać w nich figurki.
5. Chodzić na basen, gdzie można się ścigać z mamą w „rwącej rzece” :-)

joannapyzik1608
Gość
joannapyzik1608

Programy Akademia Umysłu JUNIOR przeznaczone sa dla dzieci w wieku 5-9 lat. Spacery, wędrówki małe i duże czyli egzotyczne zoo czy palmiarnia, plaża nad jeziorkiem lub rzeczką! Sport to zdrowie czyli pływanie w płytkim basenie czy kałuży, jazda na rowerze, hulajnodze, biegi oraz skoki, które usprawniają nie tylko dzieciaki, lecz także ich staruszków. Spełniajmy marzenia czyli zapytajmy dzieciaki o czym marzą pod kołdrą przez zaśnięciem, hmmm… mówisz kosmos to w takim razie jutro wybieramy się do planetarium. Wycieczki palcem po mapie czyli bierzemy atlas dla małych oraz dużych i planujemy wycieczki, przygotowując specjalne eksponaty(owoce, maski, hawajskie spódniczki itd.) i radujemy… Czytaj więcej »

Monika Gonczar
Gość
Monika Gonczar

Zapominałam Dopisać:

Seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR skierowana jest do dzieci w przedziale wiekowym 5-9 lat. :)

Monika Gonczar
Gość
Monika Gonczar

Zasady:
1. Bycie kreatywnym i pomysłowym – czyli stworzenie dzieciom placu do zabawy i gier logiczno-umysłowych w domu.
2. Wykorzystanie pogody do spędzania czasu w ogrodzie, gdzie jest mnóstwo wariantów na wykorzystanie czasu.
3. Wzajemne pomoganie w różnych pracach domowych, które mogą być nauką, rozrywką i wspólnym spędzaniem chwil z najbliższymi.
4. Wycieczki po okolicy i odwiedzenie miejsc, które wcześniej były zwyczajne, a teraz mogą nabrać nowego znaczenia i pozwolić nam cieszyć się wakacjami.
5. Znalezienie sobie pasji, która nas pochłonie i dzięki której zyskamy nowe znajomości lub nawet powód który przekona nas, że wakacje w domu też mogą być udane.

Emilia Stefańska
Gość

Program edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci w wieku5-9 lat. ZASADY 1.Wakacje to czas odpoczynku- pamiętaj daj dziecku trochę luzu, aby poczuło się jak na prawdziwych wakacjach. 2.Pamiętaj, że ty też jesteś dzieckiem i baw się razem ze swoją pociechą. 3.Nie ma ograniczeń zabawowo-spacerowych,chodzimy zwiedzamy i poznajemy po przez dotyk zapach i obserwację.Wszędzie jest tyle ciekawych zjawisk dajmy dziecku zapoznać się ze światem. 3.Kiedy pogoda nie pozwala na ruch na świeżym powietrzu zorganizuj pracownię plastyczną, można do pracy wykorzystać wiele ciekawych materiałów niekoniecznie tylko farby i kredki.Zrób obrazek z makaronu.ulep ludziki z masy solnej następnie je pomaluj , lub z wielkiego… Czytaj więcej »

Angelika Musiał
Gość
Angelika Musiał

1. Dla dzieci w wieku 5-9 lat
Zasady:
– pozwól dziecku pomagać w pracach domowych (ugniatanie z mamą ciasta, czy grabienie z tatą trawy, może być wspaniałą zabawą)
– pozwól malcowi… się ubrudzić:) ( to nic że jego koszulka jest poplamiona, liczy się dobra zabawa, chociaż czasem w błocie;))
– fotografujcie to co wpadnie wam w oko, potem możecie stworzyć piękny wakacyjny album
– kiedy pada deszcz, rysujcie, wyklejajcie z kolorowego papieru to co tylko wpadnie wam do głowy
– czytajcie wspólnie na głos książki. Kiedy jest słonecznie na dworze, kiedy pada, na dywanie w pokoju:)

Irmina Brzeska
Gość

1. Dla dziecki w wieku od 5 do 9 lat
poradnik:
– Pobudzanie ciekawości i kreatywności dziecka np. Wynajdywanie dziecku rożnych zadań (np. namalowanie obrazka itp)
-Wspólna zabawa np. układanie klocków
-Wspólne opowiadanie lub czytanie ciekawych historii
-Wycieczki po okolicy

Dominika Górska
Gość

Nazwa użytkownika z facebooka.czekolada gorzka. 1. Dla dzieci w wieku 5 -9 lat. Klej papier i nożyczki to najlepszy sposób na spędzenie wakacji w domu dla chłopczyka i dziewczynki, która ma najwięcej witaminki.

Agnieszka Danielewicz
Gość

Dla dzieci w jakim wieku jest skierowana seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR? dla dzieci 5-9 lat :) Poradnik: 1 porada – rysowanie i malowanie to podstawa, ale róbmy to ciekawie, my malujemy wszędzie i zawsze, ja ze swoimi dziećmi maluję, kamienie, kartony a nawet ostatnio liście i kwiaty 2 porada – spacer, zwykły spacer możemy przemienić w “super spacer”, zbieranie kamyczków które później możemy wykorzystać do malowania albo zbieranie kwantów, później suszymy je i wklejamy do zeszytu, słuchanie odgłosów i zgadywanie, kto albo co tak robi 3 porada – wspólne gotowanie, zrobienie z dzieckiem zdrowych lodów owocowych, sałatkę owocową… Czytaj więcej »

Gabriela Adriana Olszewska
Gość
Gabriela Adriana Olszewska

Dla dzieci w jakim wieku jest skierowana seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR? Odpowiedź:dla dzieci 5-9 lat Jak ciekawie spędzić wakacje w domu? 1.a gdy pada deszczyk to siedzimy w domku a mamy do dyspozycji farby,którymi malujemy po kartkach,często bierzemy starą rolkę papieru i na jej odwrocie malujemy,najczęściej synek maluje również po sobie.Mamy kredki i ich również używamy,malując,kolorując i tworząc piękne obrazki.Również play-dooh i plastelina jest świetną zabawą,gdy wyklejamy co tylko chcemy,czy to żabkę czy robaczka a może i dinozaura. 2. z kartonów wszystko zrobimy też ,był i samolot,samochód i pociąg,dziś mamy tunel i ganiamy się w nim w domu.Z… Czytaj więcej »

Honorata Krzyżańska
Gość
Honorata Krzyżańska

Akademia Umysłu JUNIOR jest skierowana dla dzieci w wieku 5-9 lat. Gdy nasza rodzina nie może udać się na wakacje, należy spróbować by wakacje zawitały do naszego domu. Pięć zasad, które to umożliwiają: 1) wakacyjne otoczenie Staram się w wakacje odmienić pokój dziecka oraz całe mieszkanie i nadać mu wakacyjny charakter. Niezawodne jest postawienie w pomieszczeniu namiotu z tunelami, w którym dzieci czują się jak na prawdziwym biwaku. Wspólnie z dzieckiem przygotowuje ozdoby pokoju w postaci palm, kwiatów czy pięknych malowideł z wakacyjnymi pejzażami. Do tego piknikowy kosz z przysmakami, by w namiocie nie burczały z głodu brzuchy, letnie przeboje… Czytaj więcej »

Natalia Legieć
Gość

Dla dzieci w jakim wieku jest skierowana seria programów edukacyjnych Akademia Umysłu JUNIOR? 5-9 lat Jak ciekawie spędzić wakacje w domu? 1. Całą rodziną angazujemy się i tworzymy teatrzyk zabawkowy.. zbieramy wszystkie ulubione zabawki w tym lalki, pluszaki, samochody itp. i wybieramy dwie osoby (najczesciej dzieci w wieku szkolnym z masą pomysłów) , które chowają sieza wczesniej wykonaną przez nas kurtyną ( koc przewieszamy np przez prasowaczkę, która bez problemu można ustawić na odpowiednim poziomie wysokości). Zabawe polecam gorąco :) dzieciaki podnosząc do góry kolejno zabawki prowadzą równocześnie za nie dialogi, które często rozbawiają do łez. 2. Świetnie można bawić… Czytaj więcej »

Anna Pająk
Gość
Anna Pająk

Dla dzieci w wieku 5-9 lat 1. Można zakupić basen dmuchany, wypełnić go wodą i później szaleć do woli, i nie tylko w ogrodzie my nasz basen mamy na balkonie, trzeba tylko pilnować żeby sąsiadom się nie lała woda na głowę podczas zabawy naszych dzieci ;) 2. Organizować wyprawy na „poszukiwanie skarbów” np. wysyłamy tatę wcześniej do lasu uzbrojonego w „mapy” i skarb oczywiście ;) aby je ukrył. Następnie wręczamy maluchom 1 mapę i ruszamy na poszukiwanie skarbów ;)) 3. Poza tym, polecam wycieczki rowerowe -jazda na rowerze to ukłon w stronę zdrowia i kondycji -także rodziców :)) 4. Pikniki,… Czytaj więcej »

Anna Szydłowska-Jastrzembska
Gość

Z Akademii umysłu korzystaja maluchy w wieku 5-9 lat a mój 5cio puntkowy sposób na wakcje w domu to: 5 Zasad 1 eksta atrakcja dziennie , czy to nowa gazetka do czytania, czy spacer w ulubione miejsce, czy też gałka lodów cos czego nie ma codziennie, cos małego ale atrakcyjnego 2 godziny zabawy w domu bez sprzątania radości, śmiechy, i nie trzeba się przejmować samochodzikami na dywanie, schodach czy w lodówceJ 3 wyjścia nad morze w tygodniu, plaża= wielka piaskownica a tam można wszystko budować, niszczyć, robić fikołki zbierać muszelki, moczyć nogi, puszczać latawce 4 kolegów/koleżanki do zabawy można grać… Czytaj więcej »

Julia Bąk Orczykowska
Gość

Seria programów Edukacyjnych skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat. 1. Aby w domku było miło, spraw by dziecko się bawiło! Róbcie to co bardzo lubi, niech o nudzie pamięć zgubi! 2.Gdy masz brzdąca pomocnego, to przyrządźcie coś chłodnego. Zróbcie może wspólnie lody, są najlepsze dla ochłody. Radość dziecka niesłychana, gdy zje własnego loda z rana;) 3 Rozbij namiot na podwórku, możecie spać w nim przy ciepłym wieczorku! Dla dziecka to frajda spać w miejscu nowym, a zwłaszcza tak fajnym i odlotowym! 4. U upalne dzionki bitwa na wodę, lej wiadrem, sikawką , to zabawa na ochłodę! Wiele przy… Czytaj więcej »

HenrykaZaorska
Gość
HenrykaZaorska

Henryka Zaorska
– Dla dzieci w wieku 5-9 lat.
– 1. Nie narzucać własnych pomysłów, niech robią to, co lubią.
2. Zaangażować przy robieniu posiłków i np.ciasteczek, koktajli, deserów.
3. Wspólne spacery do parku, nad rzekę, rozmowy o przyrodzie.
4. Gry planszowe wspólnie z nami, a jeśli chcą to same.
5. Wyjście na lody, czasem jakieś małe zakupy, by sprawić im coś miłego.

Monika Andrzejewska-Gemba
Gość
Monika Andrzejewska-Gemba

Akademia Umysłu JUNIOR jest skierowana dla dzieci w wieku 5-9 lat. Latem wachlarz zabaw się poszerza, ponieważ piękna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Mam w domu bardzo dużo muszli i muszelek, które wyciągam z dna szafy, by za chwilę razem z synkiem kolorować je farbkami (siedzimy na balkonie, pod parasolem i tworzymy artystyczne cuda na pięknych muszelkach). Codziennym rytuałem są wspólnie przyrządzane sałatki owocowe, które powstają z najprzeróżniejszych owoców, a którymi mój syn się zajada. Lubimy robić coś z niczego, więc stare kartony po butach zamieniamy w garaże dla samochodów i domki dla miśków (doklejamy niepotrzebne kawałki materiałów, a… Czytaj więcej »

Anna Cekiera
Gość

Akademia Umysłu JUNIOR skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat
Jak ciekawie spędzić wakacje w domu?
1.Znaleźć odpowiednie towarzystwo dla siebie i dla dzieci.
2.Znaleźć w pobliżu las/rzekę/łąkę/polanę/kawałek zielonego terenu
3.Mieć wystarczającą ilość jedzenia i picia
4.Delektować się w spokoju towarzystwem dorosłych dając dzieciom tyle wolności ile zapragną – czyli po prostu im nie przeszkadzać.
5. Wyobraźnia i energia dzieci jest tworem nieskończonym. Uwielbiam przypatrywać się zabawom moich dzieci z rówieśnikami, ich sposobom na rozwiązywanie konfliktów, przysłuchiwać się ich rozmowom, śmiechom i żartom. Uczyć się od nich cieszyć każdą chwilą i czerpać radość z codzienności

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close