Bento Box Miś Polarny

Kto zna bento? Jeśli nie znacie, to koniecznie musicie poznać! Jestem natomiast pewna, że każdy z Was wie, jak Japończycy przywiązują dużą wagą do ładnego wyglądu serwowanych posiłków. Któż nie widział pięknych aranżacji sushi, która zachwycają kolorami i kształtami.
A bento – to nic innego jak ładne pudełeczka, w które można zapakować pożywienie tak, by było piękne wizualnie. Podobno swoją historią sięgają już V wieku, a współcześnie są popularne w Japoni zarówno wśród dzieci jaki i dorosłych – w szkołach, miejscach pracy, na wycieczkach i piknikach.

Co można włożyć do bento? – w zasadzie wszystko, co mamy ochotę zjeść  – kanapki, warzywa, owoce, jajka, mięso, ryby oraz słodkości. Ważne jest, że jedzenie w pudełku wygląda bardzo estetycznie – jest uporządkowane i zaaranżowane według naszego pomysłu. Kształt, wielkość i wygląd pudełek jest przeróżny i odpowiadający naszym potrzebom.

Ja używam dwupoziomowe pudełko śniadaniowe „Miś polarny”. Pudełko ma nieregularny kształt przypominający misia i jak przystało na niedźwiedzia polarnego jest koloru białego.  Prosty ale wyrazisty design –  typowy unisex – model zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

Pojemnik jest dwupoziomowy, a więc składa się z dwóch pudełek – nakładających się na siebie, każdy z osobnym wieczkiem i polietylenową pokrywką dodatkową. Pudełka można dodatkowo spiąć dołączoną szeroką gumką w ładnie dobranych kolorach. Oprócz tego zestaw zawiera wkład chłodzący, który umożliwia przechowywanie jedzenia, wymagającego niższej temperatury niż otoczenia. Do pudełka dołączone są odpowiednio dopasowane białe małe pałeczki, które możemy spiąć gumką.

Próbuję na wiele sposobów układać małe co nieco – tak przygotowanemu śniadanku czy deserowi nie oprze się żaden maluch. Pudełko sprawdza się na wyprawy na plac zabaw, dłuższe spacery, wycieczki – wszędzie tam, gdzie chcemy zabrać dziecku coś do przekąszenia. Jest niewielkie i lekkie więc bez problemu wkomponuje w torebkę mamy oraz idealnie zmieści się w szkolnym tornistrze czy przedszkolnym plecaczku. Sami zobaczcie jakie fajne!

Według producenta bento można myć w zmywarce ale bez polietylenowej pokrywki (możliwość jej odkształceń, zarysowań i utraty połysku). Ja zgonie zaleceniami wolę po użyciu bento myć pod wodą miękką gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń i wytrzeć lub odstawić do wyschnięcia. Producent informuje by gorące produkty zamykać pod przykrywkę dopiero po ich schłodzeniu.

Basia

Opis producenta:

Bento Box- dwupoziomowe lakierowane pudełko śniadaniowe
Wysokiej jakości, ładne i bardzo poręczne pudełko śniadaniowe Bento Box z wkładem chłodzącym. Ze względu na niewielkie romiary i wagę szczególnie polecane do szkoły.

Wymiary: 80x160x80 mm, pasek 15x240mm
Materiał: PET, A pasek/polyester
Pojemność: 540ml (góra 270ml, dół 270ml)
Waga: ok.140g
Kraj produkcji: Japonia
PP- produkt przeznaczony do recyklingu
Wszystkie tworzywa odporne na wysokie i niskie temperatury (-20 do +140 stopni Celsjusza). Według producenta w zmywarce i kuchence mikrofalowej można używać jedynie wewnętrznego pudełka bez polietylenowej pokrywki, ze względu na możliwość jej odkształceń, oraz zarysowań i utraty połysku zewnętrznych części pudełka. Utrata połysku może być paradoksalnie spowodowana używaniem soli nabłyszczających.
Cena – 89zł

Serdecznie dziękuję sklepowi Bentomania za przekazanie zestawu do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close