17 sierpnia 2014

Wakacje grzecznego psa – Katarzyna Terechowicz

Tytuł: Wakacje grzecznego psa
Autor: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Ilustrator: Joanna Rusinek
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania:  2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160
Cena: 24,90 zł

Jeśli znasz już Wintera, to bez moje zachęty sięgniesz po najnowszą książkę „Wakacje grzecznego psa”. Jeżeli dotąd nie słyszałeś o tym przesympatycznym, bystrym i co najważniejsze – rozczulająco grzecznym czworonogu, to najwyższy czas by go poznać. Już w trzeci raz Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz opisują jego przygody.

Winter – pies rasy Alaskan malamute, bohater i narrator książki – mieszka z Henrykiem, Hanką i dwójką ich dzieci w domu z ogródkiem. Właśnie jest lato, a więc czas wakacyjnych wyjazdów, wycieczek za miasto, pikników, przeróżnych nowych znajomości i bohaterskich przygód. Rodzina Wintera oczywiście nigdzie bez niego się nie rusza, dzięki temu nie są to dla nich zwyczajne wakacje, a pełne zabawnych lub mrożących krew (głównie w żyłach Henryka) incydentów.

Jeśli przeczytacie, to dowiecie się, dlaczego Winter spędził pierwszą noc na Mazurach w samochodzie? W jaki sposób skutecznie zmusił Henryka do zmiany hotelu, choć nie udało się to pozostałym niezadowolonym członkom rodziny? Jaką prędkość przekroczył ciągnąc swojego pana na rowerze? Dzięki jakiemu wydarzeniu malamut trafił na pierwszą stronę gazet? Jak wpływa na niego i jego psiego kumpla relaksacyjna muzyka? Przeczytacie też o wielu, wielu innych historiach.

Książkę czyta się rewelacyjnie – rozśmiesza dzieci i bawi dorosłych. Skierowana jest do dzieci, które już same czytają, ale sprawdza się też jako lektura do głośnego czytania maluchom.   Rozdziały nie są długie, a każdy zawiera kolorowe lub czarno – białe ilustracje Joanny Rusinek. Gorąco namawiam do lektury – warto!

Serdecznie dziękuję Autorowi oraz Wydawnictwu Literatura za przekazanie książki do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close