Kultura 3 czerwca 2024

Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają w filmową podróż dookoła świata podczas seansów Kina Letniego w Warszawie

Polskie Linie Lotnicze LOT zostały partnerem tytularnym tegorocznej edycji Kina Letniego, organizowanego przez Kinotekę. Inauguracja największego kina plenerowego w Polsce – LOT Kino Letnie będzie miała miejsce 1 czerwca 2024, a seanse filmowe zaplanowano 3 razy w tygodniu aż do 7 września. Organizatorzy zapewnili dla uczestników kina wiele ciekawych atrakcji. Nie zabraknie także niespodzianek przygotowanych przez narodowego przewoźnika. Partnerstwo w wydarzeniu jest kolejną inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT w kontekście wspierania i promocji kultury.

LOT Kino Letnie w samym sercu Warszawy to doskonała okazja do spędzania letnich wieczorów w wyjątkowy sposób. Dla mieszkańców stolicy, którzy nie mają planów wakacyjnych to idealna forma rozrywki i relaksu w centrum miasta. Z kolei dla turystów odwiedzających Warszawę, kino plenerowe stanowi świetną możliwość, aby w nieformalnej atmosferze spędzić czas wspólnie z bliskimi. Inaugurację letnich seansów zaplanowano na 1 czerwca. Pokazy będą odbywać się przez całe wakacje, aż do 7 września – w każdy wtorek, czwartek i sobotę na placu Defilad od strony Alei Jerozolimskich w Warszawie.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny, a w przypadku złej pogody projekcje zostaną przeniesione do sali w Kinotece. W czerwcu i lipcu seanse rozpoczynają się o godzinie 21:30, natomiast w sierpniu i wrześniu o 20:30. Repertuar można sprawdzić na stronie lot.com.

LOT Kino Letnie: W stronę zachodzącego słońca

Partnerem tytularnym tegorocznej edycji Kina Letniego są Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik na co dzień promuje kulturę na swoich gościnnych pokładach. Tym razem postawił również na promocję hitów kinowych w wersji naziemnej. Na widzów czekają aż 43 wyjątkowe filmy – od klasyków po kino współczesne, a tegoroczną edycję wydarzenia otworzy hit w greckim stylu – „Moje wielkie greckie wesele 2”. Co więcej, akcja wielu tytułów z repertuaru LOT Kino Letnie toczy się w miastach dostępnych w siatce połączeń LOT-u. Być może któryś z filmów okaże się inspiracją do odwiedzenia kolejnego kierunku na mapie podróżniczych marzeń.

„Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu współpracują z wieloma instytucjami kultury oraz wspierają wiele wydarzeń kulturalnych. Jest to wynik konsekwentnej, długofalowej strategii zaangażowania społecznego PLL LOT, ponieważ jako marka polska, ale o zasięgu globalnym, jest naturalnym promotorem Polski, kultury i dziedzictwa narodowego. Tegoroczne partnerstwo z Kinoteką przy organizacji Kina Letniego to nie tylko promocja klasyków filmowych, ale także inspiracja do odkrywania kolejnych punktów na mapie świata. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i wzbogacić doświadczenia wszystkich uczestników. Serdecznie zapraszamy na letnie, wieczorne pokazy w ramach LOT Kino Letnie, a także na pokłady PLL LOT” – mówi Ewa Lampart, dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Każda sobota będzie obfitowała w wiele lotniczych atrakcji i niespodzianek. Dla wszystkich fanów podróży PLL LOT otworzy stacjonarny sklep SHOP&MORE, w którym oferować będzie niezbędne gadżety na przyszłe wyprawy oraz unikalne gadżety z logo LOT-u. Uczestnicy seansów filmowych będą mieli także okazję do wzięcia udziału w ekscytujących konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Kultura pod skrzydłami

Narodowy przewoźnik na co dzień angażuje się we wspieranie kultury na swoich pokładach, docierając z przekazem do ponad 100 portów lotniczych na świecie. Świetnym tego przykładem jest wspólny projekt PLL LOT i Muzeum Narodowego w Warszawie, który swoją premierę miał w grudniu 2023 r. Mowa oczywiście o safety video – filmie prezentującym zasady bezpieczeństwa na pokładzie, który został nagrany w Galerii Sztuki XIX Wieku.

Doskonale znany pasażerom LOT-u jest także magazyn pokładowy Kaleidoscope. Co miesiąc oferuje atrakcyjne materiały, interesujące wywiady czy polecenia – w tym te z sekcji kultura. Ponadto, pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT na pokładach samolotów Boeing 787 Dreamliner i wybranych Boeingów 737, mogą korzystać z systemu rozrywki pokładowej lub dostępu do sieci LOT Entertainment, które dostarczają bogatą bibliotekę filmów, seriali, czy muzyki.

W najbliższych miesiącach na pokładach LOT-u dostępne będą premierowe hity kinowe, m.in. „Diuna: Część druga”, a także kategoria specjalna – Wakacyjne Kino, w którym nie zabraknie takich pozycji, jak: „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Nie wszystko złoto, co się świeci” czy „Zupa nic”. Z kolei dla najmłodszych pasażerów, narodowy przewoźnik przygotował pozycje, które umilą czas w podróży – a będą to przygody Willy’ego Wonki w filmie „Wonka”, „W głowie się nie mieści”, „Vaiana: Skarb oceanu” i wiele innych.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Kinoteka Sp. z o.o.

Kinoteka Sp. z o.o. wyrosła z tradycji trzech kin – dwóch (Młoda Gwardia oraz Przyjaźń), które otwarte zostały w 1955 roku wraz z Pałacem Kultury i Nauki oraz absolutnie wyjątkowego – Kina Dobrych Filmów „Wiedza”, utworzonego w 1960 roku. Kinoteka w dzisiejszym kształcie funkcjonuje od 2001 roku. Znajduje się w niej 8 sal kinowych różnej wielkości mieszczących od 48 do 294 miejsc (łącznie może zasiąść w nich 1410 osób), przestronne aule i hole, kawiarnia oraz bar kinowy. Socrealistyczny styl budynku PKiN, charakterystyczny wystrój sal kinowych łączących w sobie tradycję powojennej Warszawy z nowoczesnością to wyróżniki Kinoteki.

Współczesny repertuar obejmuje zarówno produkcje komercyjne, jak i kino niezależne, studyjne i off-owe. Kinoteka jest głównym centrum/kinem dla wielu najważniejszych festiwali filmowych, m.in., festiwalu filmów dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity, Festiwalu Młode Horyzonty, Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie, czy Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich.

Źródło informacji: PLL LOT

 

Źródło informacji: PLL LOT

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 2 czerwca 2024

Rusza największa kobieca konferencja IT w Europie. Tych spotkań nie można ominąć

Od 12 do 13 czerwca odbędzie się największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii – Perspektywy Women in Tech Summit 2024. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi kilka tysięcy uczestniczek, a wśród nich największe umysły nowych technologii. Inspirujące wykłady i praktyczne warsztaty to niepowtarzalna okazja na rozwój oraz popchnięcie swojej kariery do przodu. Na które spotkania warto zwrócić szczególną uwagę?

12 i 13 czerwca w warszawskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI odbędzie się szósta edycja wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit. To największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii. Organizatorzy spodziewają się nawet 8 tys. uczestniczek.

Kalendarz wydarzenia jest wypełniony licznymi wykładami, warsztatami, sesjami mentoringowymi oraz spotkaniami rekrutacyjnymi. Tematem przewodnim będzie tech-life balance, czyli zadbanie o to, by technologia była dla nas jak najbardziej przyjazna.

W trakcie wydarzenia będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć komputer kwantowy. Jednak prawdziwym magnesem dla wielu uczestniczek są gościnie specjalne – topowe naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki z największych światowych firm.

Największe umysły technologiczne

Organizatorzy zadbali o największe nazwiska. Wśród gości specjalnych pojawi się m.in. prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu – założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”. Towarzyszyć jej będzie Clara Nellist – słynna influencerka naukowa i fizyczka cząstek elementarnych w CERN.

Na uwagę zasługuje również spotkanie z Gitanjali Rao, najlepszą młodą naukowczynią w Ameryce i światową promotorką programu nauczania STEM. Na Perspektywach Women in Tech Summit pojawi się także prof. Christiane Floyd – pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania.

Najlepsze polskie specjalistki 

Podczas Perspektyw Women in Tech Summit głos zabiorą również najlepsze polskie specjalistki, które od wielu lat tworzą świat IT i technologii. Na szczególną uwagę zasługuje wykład Ewy Kondery – Executive Director, Global ServiceNow Go To Market Leader w EY GDS. To liderka transformacji w branży technologicznej. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu zawodowemu od 2000 roku stoi na czele zarządzania zespołami w globalnych przedsiębiorstwach IT. 12 czerwca o godzinie 12:05 na Tech Stage 1 odpowie na pytanie, dlaczego potrzebujemy więcej kobiet w biznesie technologicznym i cyfrowym.

„Globalny deficyt talentów IT jest palącym problemem” – zauważa Ewa Kondera. „Do 2030 roku ponad 85 milionów stanowisk pracy w branży IT może pozostać nieobsadzonych ze względu na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Jednocześnie odsetek kobiet w IT utrzymuje się na tym samym niskim poziomie, a nawet maleje. Tymczasem badania pokazują, że zróżnicowane zespoły radzą sobie lepiej. Podczas Perspektyw Women in Tech Summit odkryjmy, jak uwolnić cały potencjał kobiet w świecie technologii, aby wypełnić tę ogromną lukę” – dodaje.

Zapisy na szóstą edycję Perspektywy Women in Tech Summit trwają na stronie internetowej: https://womenintechsummit.pl/join-the-event.

Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

 

Źródło informacji: EY GDS

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kultura 1 czerwca 2024

Farma Iluzji – park rozrywki, w którym rzeczywistość staje się magią, a magia rzeczywistością

Mazowsze skrywa wiele niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Farma Iluzji – uwielbiany przez rodziny tematyczny park rozrywki, w którym ulubieniec najmłodszych, króliczek Farmuś, zaprasza gości do magicznej krainy czarów.

Park rozrywki blisko ludzi
Farma Iluzji to pierwszy i jedyny w Polsce tematyczny park rozrywki osadzony w świecie iluzji. Park znajduje się w otoczeniu malowniczych lasów w miejscowości Mościska w gminie Trojanów, w odległości około 80 kilometrów od Warszawy, Lublina, Radomia i Siedlec. Dość szybko i wygodnie dojedzie się tu nie tylko samochodem, ale i pociągiem! Park oferuje transport ze stacji wprost pod główną bramę.
Unikatowe atrakcje
Farma Iluzji to nie tylko ponad 70 różnorodnych atrakcji, ale przede wszystkim niezwykłe miejsce do spędzenia dnia pełnego przygód w rodzinnej atmosferze. Bo gdzie indziej można wznieść się w przestworza w latającym statku piratów, zjechać w podziemia Kopalni Złota, wkroczyć do chaty unoszonej przez balony czy też ruszyć w szalony rajd smoczą kolejką Dragon? Na maluszki czeka świat króliczka Farmusia – jego domek, kolejka Wesołe Kaczuszki, Polana Jednorożców i wiele innych! Wśród gości przechadzają się animatorzy dbający o dobry nastrój w parku, a na scenie codziennie czekają iluzjoniści, którzy czarują widownię unikalnymi w Polsce widowiskami. Natomiast Ci, którzy szukają chwili odpoczynku, znajdą go na hamakach lub w licznych zagajnikach, spacerując ścieżkami w otoczeniu mazowieckich lasów i… smoków?
„Jesteśmy tutaj stałymi bywalcami. Choćbyśmy chcieli, dzieci nie odpuściłyby nam wizyty! – śmieje się pani Kasia z Warszawy. – Kiedy ostatnim razem pytaliśmy maluchów, co im się najbardziej podobało, zgodnie odpowiedziały, że wszystko, a potem stwierdziły, że jednak baseny i Piana Party. Tylko uprzedzam: kochani rodzice, weźcie stroje kąpielowe i ciuchy na zmianę”.
Nowości sezonu
Farma Iluzji działa już od 12 lat i stale się rozwija. Tegorocznymi nowościami są Smocza Przystań z największą w Polsce poduchą wodną oraz eksponaty związane z iluzją: Zagubiony Wymiar, Multiplikator oraz Strefa Wyobraźni. Prawdziwa gratka czeka też fanów Harry’ego Pottera, którzy w Wyjącej Chacie mogą zjeść Paluchy Trolla i spróbować magicznych Eliksirów, a na scenie spotkać mistrza iluzji Macieja Pędę, który zaprezentuje niezwykły Pokaz Trójmagiczny.
„Ponad pół roku przygotowywałem się do występu – mówi iluzjonista Maciej Pęda, półfinalista tegorocznej edycji Mam Talent – Chciałem, aby było zaskakująco, zabawnie i spektakularnie. A czy się udało? Przyjdźcie ocenić”.
Kalendarium wydarzeń specjalnych
  • Wielka Czerwcówka (30 maja – 2 czerwca) – świętowanie Dnia Dziecka połączone z otwarciem Strefy Ochłody, Balonowe Show Patrycji Lipińskiej, Pokaz Trójmagiczny Macieja Pędy i wizyta Kurta Schellera
  • Festiwal Sztuki Iluzji (6-7 lipca) – największe święto sztuki magicznej w kraju. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny iluzji m.in. Łukasz Grant, Wojciech Rotowki, Damian Spętany, Maciej Pęda i Kacper Mysiorek
  • Urodzinki Farmusia (27-28 lipca) – wielkie świętowanie, niezwykłe show na scenie, zabawy z maskotkami oraz tort urodzinowy dla każdego
  • Sierpniówka (15-18 sierpnia) – roztańczone zabawy, eksplozja kolorów, odwiedziny Kici Koci i długo wyczekiwane Piana Party!
Więcej szczegółów na stronie farmailuzji.pl oraz Facebooku Farma Iluzji
KONTAKT:
adres: Farma Iluzji, Mościska 9, 08-455 Trojanów
strona www: farmailuzji.pl
Facebook: https://www.facebook.com/FarmaIluzji
Instagram: https://www.instagram.com/farmailuzji/
Źródło informacji: Farma Iluzji
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close