Mikołajkowe Targi Mamaville


Pierwszy śnieg już za nami, niebawem mikołajki, Pora więc na kolejną, zimowo-mikołajkową edycję Targów Mamaville. 26 listopada 2016 to data, którą warto zapamiętać.

Czytelniczkom naszego bloga chyba nie trzeba tłumaczyć, na czym polegają Targi Mamaville, prawda? Przecież patronujemy tej imprezie praktycznie od początku jej istnienia!

Tym razem w Hali Koło przy ul. Obozowej 60 w Warszawie poczujemy prawdziwą magię świąt. Każdy, kto odwiedzi targi, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie ze świętym Mikołajem, zaopatrzyć się w prezenty mikołajkowo – świąteczne dla mniejszych i większych dzieci, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Targi Mamaville to nie tylko zakupy. To także fenomenalna okazja, do zapoznania się z najnowszymi trendami w modzie, zabawkach oraz akcesoriach dla dzieci. To szansa na porozmawianie ze specjalistami z różnych dziedzin. Dla dzieci to możliwość wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach. Dla wszystkich okazja dobrze zjeść. Targi Mamaville jak co roku obiecują, że nie zabraknie jedzenia dla najbardziej nawet wybrednych smakoszy. Jak co roku tak i tym razem, będzie żywność wegańska i wegetariańska.

Hala Koło to nieprzypadkowe miejsce wydarzenia. Przestronna hala, obszerny parking, podjazd dla wózków, dyskretny kącik dla mamy i dziecka – to argumenty nie do zbicia. W takim miejscu impreza nie może się nie udać.

Wstęp na Targi Mamaville oczywiście jest bezpłatny

Więcej szczegółów → https://web.facebook.com/events/586112594922824/

Blog W Roli Mamy po raz kolejny obejmuje wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

1
Dodaj komentarz

Mirella
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Milena Kamińska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Milena Kamińska
Gość

Hmm ja nie lubię zakupów

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Od lalki do drona – prezentownik dziecka 2.0


Lalki, samochodziki, klocki a może drony i tablety? Czym bawią się współczesne dzieci i po jakie zabawki sięgają ich rodzice, planując zakupy prezentów? Mattel, światowy lider w produkcji zabawek, wraz z grupą badawczą IPSOS, sprawdził nie tylko jakie są zabawkowe oczekiwania, ale także jak bawią się polskie dzieci.

Nikt z nas nie wyobraża sobie dzieciństwa bez zabawy, która jest dla maluchów podstawowym narzędziem
do zaspokajania naturalnej potrzeby poznawania i rozumienia otaczającego świata i samego siebie. Dzieci w czasie zabawy wyrażają uczucia, pragnienia i marzenia, poznają świat realny oraz uczą się tworzyć swoje pierwsze więzi międzyludzkie, np. zawierając przyjaźń.

Polskie dzieci i ich rodzice doskonale znają rolę zabawy. Potwierdzają to wyniki badania „Zabawki są ważne” zrealizowanego przez IPSOS na zlecenie Mattel. Bez względu na to, czy maluchy bawią się same, czy z innymi dziećmi lub rodzicami, zabawa jest dla nich bardzo ważna. Na samodzielną zabawę 63% naszych pociech  w wieku od 3 do 9 lat poświęca w tygodniu średnio 2,7 godziny dziennie, trenując w ten sposób swoje umiejętności, ucząc się reguł postępowania oraz różnych sposobów wyrażania uczuć, rozwiązywania problemów. W dni powszednie przez 1,5 godziny dziennie maluchy mają też okazję do zacieśniania więzów i relacji z rodzicami. Częściej z mamą (59%) niż tatą (43%), ucząc się od nich oraz przejmując sposoby rozwiązywania problemów. Do rodzica zawsze należy rola opiekuńczego obserwatora, który rozumiejąc słabsze i mocniejsze strony swojego dziecka, wie jak je wesprzeć i upewnić w swoich zamiarach.

Zabawki są ważne!

Dla najmłodszych wszystko może być ciekawą zabawką – patyk, kamyk, liść czy papierek po cukierku.
W zależności od sposobu ich wykorzystania, dostarczają rozmaitych wrażeń – od dźwięku, przez dotyk, zapach, odczucia wzrokowe aż po smak. Dlatego właściwie dobrana zabawka, uwzględniająca zmieniające się potrzeby, pozwala dziecku rozwijać te zdolności, które na danym etapie jego życia są najważniejsze –
potwierdza Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta specjalizująca się w pracy z dziećmi.
I chociaż oczekiwania dzieci wraz z ich dorastaniem ewaluują, to jak pokazują wyniki badania zleconego przez Mattel, aż 45% dziewczynek wciąż najchętniej bawi się lalkami, kreując i odgrywając różne scenariusze i role. Te tematyczne zabawy nie tylko stymulują spostrzegawczość i uwagę ale rozwijają inicjatywę, pomysłowość i zaradność. Ponadto 38 % dziewczynek lubi gry planszowe i puzzle, a 34% z nich chętnie sięga po książki. Wszystkie wymienione wybierają też rodzice dziewczynek, spędzając z nimi czas.

Natomiast wśród zabawek dla chłopców królują klocki (48%) oraz samochody i tory (40%), które pozwalają przekształcać, przebudowywać i konstruować. Dzięki takim aktywnościom tworzy się tzw. wyobraźnia przestrzenna, a dodatkowo mali panowie uczą się planowania podejmowanych zadań. Chłopcy, podobnie jak dziewczynki, do wspólnej zabawy z rodzicami najczęściej wykorzystują gry planszowe, po które sięga 30% opiekunów.

Dziecko 2.0

Uwagę współczesnego dziecka (i rodzica) od twórczej zabawy odciągają wszechobecne gadżety elektroniczne, którymi od czasu do czasu bawi się średnio 30% dziewczynek i 38% chłopców. Po konsole do gier lub tablet czy smartfon najczęściej sięga 13 % dziewczynek i aż 24% chłopców.Tego rodzaju gadżet nie jest jednak zabawką, która przy rozmaitych okazjach również trafia na szczyt listy z prezentami. Chociaż rodzice pozwalają grać oraz korzystać z komputerów i telefonów, to mają jednak świadomość,
że  przyjemność z kreatywnej zabawy jest w tym wypadku dużo mniejsza.

O ile elektronika, zapewne także z powodu wysokiej ceny, nie pojawia się na liście prezentów dawanych dzieciom, o tyle samo obdarowywanie zabawkami jest bardzo powszechne. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci otrzymują podobne zabawki od swoich rodziców i innych ludzi, np. członków rodziny.

W grupie wiekowej 3-5 lat do 58% dziewczynek trafiają najczęściej lalki, a do 61% chłopców samochodziki i tory samochodowe. Sytuacja zmienia się wraz z wiekiem, bo wówczas chłopcom w wieku od 6 do 9 lat najczęściej (49%) kupujemy klocki a dziewczynkom (53%) puzzle.

Czy potrzebny jest więc kompromis między różnymi oczekiwaniami dzieci i dorosłych oraz budżetem na najlepszy prezent dla maluchów?

Prezentowe TOP 25, czyli zabawkowy zawrót głowy

Badanie „Zabawki są ważne” zrealizowane przez IPSOS na zlecenie Mattel potwierdza, że w aktywności dzieci zabawki odgrywają istotną rolę. Wyniki odzwierciedlają również upodobania polskich maluchów
i rodziców, którzy chcą być przewodnikiem na drodze ich zabawkowych eksperymentów. To właśnie wyniki badania oraz zderzenie oczekiwań dzieci i wizji dorosłych, a także wieloletnie doświadczenie
w zakresie poznawania potrzeb kolejnych pokoleń, stały się dla specjalistów z Mattel inspiracją
do przygotowania prezentowego TOP25 na nadchodzący sezon prezentowy.

Oto zabawkowy ranking, który tuż przed Mikołajkami, świętami i innymi okazjami, ma pomóc dorosłym
w odkrywaniu marzeń polskich dzieci.

PREZENTOWE TOP 25 NA MIKOŁAJKI I ŚWIĘTA 2016

Zabawki dla młodych odkrywców – Fisher-Price®

 1. Szczeniaczek Uczniaczek (CJV64), kandydat na najlepszego przyjaciela małego dziecka.
 2. Edukacyjny Pociąg Szczeniaczka – motywująca do raczkowania kolorowa kolejka szczeniaczka
  i jego przyjaciół!
 3. BeBo – Tańcz i śpiewaj ze mną (DJX24) – sympatyczny robocik zachęcający do wspólnego tańczenia, śpiewania oraz tworzenia piosenek.
 4. Edukacyjny Stolik Malucha (DRH37) – więcej niż kolorowy mebelek – interaktywna zabawka, którą pokocha każdy maluch.
 5. Edukacyjny Globus Odkrywcy (DRJ85) sprawia, że cały świat jest w zasięgu rączek małych podróżników.
 6. Sterowana gąsieniczka (DKT39), która uczy dzieci podstaw programowania.
 7. Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig – zestaw dla małych miłośników filmowych przygód sławnych lokomotywek.
 8. Zestaw Plac budowy (DMM55) z serii Bob Budowniczy, dla amatorów zabawy piaskiem kinetycznym
 9. Mówiąca Dora i smartfonik (DXB81) – nauka jezyka angielskiego i interaktywna zabawa z bohaterką serialu animowanego „Dora i przyjaciele”.

Zabawki dla młodych konstruktorów

 1. Mega Bloks Pociąg edukacyjny 1-2-3! (DKX60) – 50 elementowy zestaw klocków dla małego konstruktora.
 2. Pojazd – Zbieracz klocków od Mega Bloks (CNG23) – fantastyczny zestaw łączący możliwość kreatywnej zabawy z jednoczesnym sprzątaniem po niej!

Lalki dla małej i dużej dziewczynki

 1. Sterowana latająca Barbie (DLV45) – nadzwyczajna zabawka w postaci latającego drona inspirowana filmem „Barbie: Gwiezdna przygoda”.
 2. Barbie i latający kotek (DWD24) – doskonały zabawkowy duet.
 3. Przyjaciółka Barbie – Sal-Lee – Gwiezdna surferka (DLT23) – członek niesamowitej drużyny odpowiedzialnej za misję ratowania gwiazd.
 4. Tęczowa Księżniczka ze światełkami (DPP90) – niezwykła i magiczna lalka inspirowana filmem „Barbie Dreamtopia”,  która przeniesie zabawę wprost do Krainy Tęczy.
 5. Barbie® i jej Tańczący Koń (DMC30) – ten tańczący duet to idealna zabawka dla każdej miłośniczki zwierząt i tańca!
 6. Lalki Superbohaterki (DLT61) – idealne partnerki, z którymi dziewczynki mogą wyruszyć na misję ratowania świata, podobnie jak bohaterki serialu DC Super Hero Girls
 7. Zestaw zakręcone wzory z lalką Barbie® (DMC10) – dla nieco starszych kreatywnych dziewczynek, które uwielbiają projektować własne kreacje dla lalek.
 8. Śpiewająca Straszygwiazda (DYN97) – Ari Hauntington™ – filmowa córka duchów z filmu „Witaj
  w Monster High”, która inspiruje do nauki śpiewu.

Samochody i tory dla pomysłowych chłopców – Hot Wheels® i Disney Auta®

 1. Hot Wheels Zestaw Rekordowy wyścig (DJC05) – gwarancja odjazdowych skoków i zabawy
  w wyścigi samochodowe .
 2. Hot Wheels Wyścigowy tor do konfiguracji (DGD30) – niekończąca się zabawa w tworzenie własnych wymyślnych układów torów i wyścigi samochodzikami Hot Wheels.
 3. Hot Wheels® Sterowany pojazd latający Sky Shock (DYD90) – pojazd dla  amatorów emocjonujących samochodowych przygód – pojazd sterowany pilotem, który w sytuacji zagrożenia rozkłada skrzydła
  i odlatuje.
 4. Disney Auta Sterowany Zygzak McQueen (DPL07) – jazda kultową wyścigówką na pełnych obrotach.

Zabawki idealne dla małych i dużych

 1. Gogle View-Master® (DLL68) – innowacyjny gadżet edukacyjny dla dzieciaków, które lubią interaktywny sposób poznawania swiata i zdobywania wiedzy z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.
 2. Scrabble Original (Y9616) – najbardziej popularna gra dla całej rodziny, w której LICZY SIĘ KAŻDE SŁOWO!™

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

1
Dodaj komentarz

Informacje prasowe
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aga
Gość
Aga

Lalki odkąd pamiętam były dla mnie okropnym paskudztwem, nigdy się nimi nie bawiłam.Te łyse były dla mnie najobrzydliwsze, ale każdy sztuczny niemowlak wywoływał u mnie silna odrazę… co do lalek typu barbie to już nie odczuwałam odrazy ale i tak nie interesowała mnie zabawa nimi.. Pluszaki bardzo lubiłam:) lubiłam tez kolejkę elektryczna piko, klocki lego, teatrzyk, marzyłam o akordeonie i skrzynce z narzędziami, które dostałam pod choinkę, granie na akordeonie czasami budziło rodziców wczesnym rankiem, a posługując się narzędziami zrobiłam deskę do krojenia ze sklejki( tata chyba trochę pomógł) potem chciałam dla kawału podpiłować nogę od stołka, przyłapali mnie na… Czytaj więcej »

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Targi Mamaville vol. 9 Warszawa


Koniec września to dobra pora na zakupy. Wyprawka przedszkolna i szkolna skompletowana, składki opłacone, pora pomyśleć o przyjemnościach. 24 września 2016 roku to idealny dzień na dziewiątą warszawską edycję Targów Mamaville.

Targi Mamaville vol. 9 Warszawa, podobnie jak poprzednio, odbędą się na warszawskim Kole przy ul. Obozowej 60. Hala Koło to sprawdzone miejsce, do dyspozycji gości jest aż 80 miejsc parkingowych, nie ma obaw, dla wszystkich wystarczy. Ponieważ targi są imprezą rodzinną, na którą organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, również małymi, przed wejściem nie brakuje podjazdu dla wózków. Oczywiście w środku zarezerwowano miejsce, gdzie można dyskretnie przewinąć i nakarmić malucha.

A skoro już przy temacie jedzenia jesteśmy: bogata strefa kulinarna, również z ofertą wegetariańską, to stały punkt programu targów. Można spędzić na nich cały dzień i nikt nie wyjdzie głodny.

Ale Targi to przede wszystkim zakupy. Zakupy, zakupy i jeszcze raz zakupy. Jak co roku, w jednym miejscu gromadzą się wystawcy oferujący pełen asortyment dla kobiet w ciąży, młodych mam, niemowlaków i starszaków. Można oglądać, kupować, wybierać, przebierać , wybrzydzać, a i tak nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Na tym właśnie polega magia Targów Mamaville. A przy takiej okazji można liczyć na atrakcyjne rabaty i upusty.

Zakupy zakupami, ale do dyspozycji gości jest jeszcze strefa warsztatowo-rozrywkowa. Rodzice będą mieli okazję spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a dzieci jak to dzieci – wyszaleją się, przetestują nowe zabawki i na pewno będą się dobrze bawić.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/961332380650640/

Blog W Roli Mamy tradycyjnie już obejmuje Targi Mamaville patronatem medialnym.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Chcesz się czuć pięknie w ciąży? Naucz się czerpać radość z tego wyjątkowego czasu


Piękno zaczyna się wewnątrz, prawda? A w ciąży to piękno jest absolutnie wyjątkowe, choć nie zawsze bywa kolorowo. Ciąża może kojarzyć się fantastycznie, z pełnią szczęścia lub też łączyć się z mdłościami, niedogodnościami, kilkunastoma, a czasem i kilkudziesięcioma kilogramami na plusie. Do tego pajączki na nogach, przebarwienia na skórze, rozstępy, cellulit, opuchlizna nóg, Czy to też jest piękne?

Tak, to może przytłaczać, szczególnie że po porodzie sytuacja nie wygląda wcale lepiej. Ale coś za coś! Zostaniesz mamą i wtedy wszelkie estetyczne dylematy zejdą na dalszy plan. Zanim jednak zdążysz znielubić swoje zaokrąglone odbicie w lustrze, spójrz na siebie cieplej, łaskawszym okiem, na przekór wszystkiemu co cię gnębi.

Zmiany, jakie zachodzą podczas kilku miesięcy w wyglądzie kobiety, są zadziwiające. Nosząc pod sercem malucha, ze zdziwieniem obserwujesz, jak zwiększa się obwód nie tylko brzucha ale i ud, a także wielkość piersi i pośladków. W dobie kultu szczupłego ciała, nie każdą kobietę może to cieszyć, choć jest to wyjątkowe i naturalne. Zamiast martwić się tym na zaś i planować rodzaj ćwiczeń do wykonania tuż po porodzie, zmień swoje nastawienie.

Poświęć sobie i swojemu ciału dodatkową uwagę. Pomyśl, że te kilogramy na plusie to także pełne piersi, promienna cera i włosy w świetnej kondycji. To zasługa wpływu hormonów ciążowych, oraz zwiększonego przepływu krwi w organizmie, która lepiej dotlenia i odżywia skórę. To dzięki temu, większość mam wygląda wprost kwitnąco i świeżo, mimo pewnych niedogodności. Poprawia się często i samo zdrowie, bo w ciąży dbamy o to, by dziecku nie zabrakło zdrowych składników odżywczych. Tym chętniej sięgamy po owoce, warzywa, ryby, których na co dzień może brakować w diecie.

I jeszcze przychodzi mi na myśl wyjątkowy pozytyw – możesz pozwalać sobie na jedzenie tego co lubisz, bo dieta przestaje cię ściśle obowiązywać.

P.S.Nieliczenie kalorii jest kuszące, jednak pamiętaj, że ich nadmierne pochłanianie zdecydowanie się na tobie zemści. Wszystko powinno się dziać w granicach rozsądku.

Nie stresuj się tym, co będzie po porodzie, ale dbaj o swoją urodę – kup kosmetyki przeznaczone dla przyszłych mam, funduj sobie wieczory SPA, nawet we własnej wannie, noś dopasowane rzeczy. Dokładnie tak, podkreślające figurę, a nie żadne workowate przykrycia, które może dadzą tobie poczucie wygody, ale odbiorą ci seksapil, którego nie powinnaś się wyrzekać na czas ciąży. Zafunduj sobie sesję zdjęciową lub poproś kogoś, by uwiecznił cię na pamiątkę. A jak już przechodzisz koło lustra, rzuć okiem na odbicie, czule omieć nim swoje krągłości i pomyśl, jaka jesteś piękna. Każdy ci to powie, że kobieta ciężarna to piękny i rozczulający widok.

I nawet, gdy kręcisz głową przecząco, wierz mi, że za kilka miesięcy wspomnisz to wszystko z niedowierzaniem, że tak szybko minęło, a ty nie zdążyłaś się nacieszyć tym czasem. Ciąża, mimo że trwa “aż” dziewięć miesięcy, mija ekspresem i nawet się nie obejrzysz, jak zatęsknisz na głaskaniem swojego pięknego, okrągłego brzuszka!

Fotografia: Amber Fotografia Kamila Rutkowska

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Żaklina Kańczucka
  Subscribe  
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close