Od lalki do drona – prezentownik dziecka 2.0


Lalki, samochodziki, klocki a może drony i tablety? Czym bawią się współczesne dzieci i po jakie zabawki sięgają ich rodzice, planując zakupy prezentów? Mattel, światowy lider w produkcji zabawek, wraz z grupą badawczą IPSOS, sprawdził nie tylko jakie są zabawkowe oczekiwania, ale także jak bawią się polskie dzieci.

Nikt z nas nie wyobraża sobie dzieciństwa bez zabawy, która jest dla maluchów podstawowym narzędziem
do zaspokajania naturalnej potrzeby poznawania i rozumienia otaczającego świata i samego siebie. Dzieci w czasie zabawy wyrażają uczucia, pragnienia i marzenia, poznają świat realny oraz uczą się tworzyć swoje pierwsze więzi międzyludzkie, np. zawierając przyjaźń.

Polskie dzieci i ich rodzice doskonale znają rolę zabawy. Potwierdzają to wyniki badania „Zabawki są ważne” zrealizowanego przez IPSOS na zlecenie Mattel. Bez względu na to, czy maluchy bawią się same, czy z innymi dziećmi lub rodzicami, zabawa jest dla nich bardzo ważna. Na samodzielną zabawę 63% naszych pociech  w wieku od 3 do 9 lat poświęca w tygodniu średnio 2,7 godziny dziennie, trenując w ten sposób swoje umiejętności, ucząc się reguł postępowania oraz różnych sposobów wyrażania uczuć, rozwiązywania problemów. W dni powszednie przez 1,5 godziny dziennie maluchy mają też okazję do zacieśniania więzów i relacji z rodzicami. Częściej z mamą (59%) niż tatą (43%), ucząc się od nich oraz przejmując sposoby rozwiązywania problemów. Do rodzica zawsze należy rola opiekuńczego obserwatora, który rozumiejąc słabsze i mocniejsze strony swojego dziecka, wie jak je wesprzeć i upewnić w swoich zamiarach.

Zabawki są ważne!

Dla najmłodszych wszystko może być ciekawą zabawką – patyk, kamyk, liść czy papierek po cukierku.
W zależności od sposobu ich wykorzystania, dostarczają rozmaitych wrażeń – od dźwięku, przez dotyk, zapach, odczucia wzrokowe aż po smak. Dlatego właściwie dobrana zabawka, uwzględniająca zmieniające się potrzeby, pozwala dziecku rozwijać te zdolności, które na danym etapie jego życia są najważniejsze –
potwierdza Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta specjalizująca się w pracy z dziećmi.
I chociaż oczekiwania dzieci wraz z ich dorastaniem ewaluują, to jak pokazują wyniki badania zleconego przez Mattel, aż 45% dziewczynek wciąż najchętniej bawi się lalkami, kreując i odgrywając różne scenariusze i role. Te tematyczne zabawy nie tylko stymulują spostrzegawczość i uwagę ale rozwijają inicjatywę, pomysłowość i zaradność. Ponadto 38 % dziewczynek lubi gry planszowe i puzzle, a 34% z nich chętnie sięga po książki. Wszystkie wymienione wybierają też rodzice dziewczynek, spędzając z nimi czas.

Natomiast wśród zabawek dla chłopców królują klocki (48%) oraz samochody i tory (40%), które pozwalają przekształcać, przebudowywać i konstruować. Dzięki takim aktywnościom tworzy się tzw. wyobraźnia przestrzenna, a dodatkowo mali panowie uczą się planowania podejmowanych zadań. Chłopcy, podobnie jak dziewczynki, do wspólnej zabawy z rodzicami najczęściej wykorzystują gry planszowe, po które sięga 30% opiekunów.

Dziecko 2.0

Uwagę współczesnego dziecka (i rodzica) od twórczej zabawy odciągają wszechobecne gadżety elektroniczne, którymi od czasu do czasu bawi się średnio 30% dziewczynek i 38% chłopców. Po konsole do gier lub tablet czy smartfon najczęściej sięga 13 % dziewczynek i aż 24% chłopców.Tego rodzaju gadżet nie jest jednak zabawką, która przy rozmaitych okazjach również trafia na szczyt listy z prezentami. Chociaż rodzice pozwalają grać oraz korzystać z komputerów i telefonów, to mają jednak świadomość,
że  przyjemność z kreatywnej zabawy jest w tym wypadku dużo mniejsza.

O ile elektronika, zapewne także z powodu wysokiej ceny, nie pojawia się na liście prezentów dawanych dzieciom, o tyle samo obdarowywanie zabawkami jest bardzo powszechne. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci otrzymują podobne zabawki od swoich rodziców i innych ludzi, np. członków rodziny.

W grupie wiekowej 3-5 lat do 58% dziewczynek trafiają najczęściej lalki, a do 61% chłopców samochodziki i tory samochodowe. Sytuacja zmienia się wraz z wiekiem, bo wówczas chłopcom w wieku od 6 do 9 lat najczęściej (49%) kupujemy klocki a dziewczynkom (53%) puzzle.

Czy potrzebny jest więc kompromis między różnymi oczekiwaniami dzieci i dorosłych oraz budżetem na najlepszy prezent dla maluchów?

Prezentowe TOP 25, czyli zabawkowy zawrót głowy

Badanie „Zabawki są ważne” zrealizowane przez IPSOS na zlecenie Mattel potwierdza, że w aktywności dzieci zabawki odgrywają istotną rolę. Wyniki odzwierciedlają również upodobania polskich maluchów
i rodziców, którzy chcą być przewodnikiem na drodze ich zabawkowych eksperymentów. To właśnie wyniki badania oraz zderzenie oczekiwań dzieci i wizji dorosłych, a także wieloletnie doświadczenie
w zakresie poznawania potrzeb kolejnych pokoleń, stały się dla specjalistów z Mattel inspiracją
do przygotowania prezentowego TOP25 na nadchodzący sezon prezentowy.

Oto zabawkowy ranking, który tuż przed Mikołajkami, świętami i innymi okazjami, ma pomóc dorosłym
w odkrywaniu marzeń polskich dzieci.

PREZENTOWE TOP 25 NA MIKOŁAJKI I ŚWIĘTA 2016

Zabawki dla młodych odkrywców – Fisher-Price®

 1. Szczeniaczek Uczniaczek (CJV64), kandydat na najlepszego przyjaciela małego dziecka.
 2. Edukacyjny Pociąg Szczeniaczka – motywująca do raczkowania kolorowa kolejka szczeniaczka
  i jego przyjaciół!
 3. BeBo – Tańcz i śpiewaj ze mną (DJX24) – sympatyczny robocik zachęcający do wspólnego tańczenia, śpiewania oraz tworzenia piosenek.
 4. Edukacyjny Stolik Malucha (DRH37) – więcej niż kolorowy mebelek – interaktywna zabawka, którą pokocha każdy maluch.
 5. Edukacyjny Globus Odkrywcy (DRJ85) sprawia, że cały świat jest w zasięgu rączek małych podróżników.
 6. Sterowana gąsieniczka (DKT39), która uczy dzieci podstaw programowania.
 7. Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig – zestaw dla małych miłośników filmowych przygód sławnych lokomotywek.
 8. Zestaw Plac budowy (DMM55) z serii Bob Budowniczy, dla amatorów zabawy piaskiem kinetycznym
 9. Mówiąca Dora i smartfonik (DXB81) – nauka jezyka angielskiego i interaktywna zabawa z bohaterką serialu animowanego „Dora i przyjaciele”.

Zabawki dla młodych konstruktorów

 1. Mega Bloks Pociąg edukacyjny 1-2-3! (DKX60) – 50 elementowy zestaw klocków dla małego konstruktora.
 2. Pojazd – Zbieracz klocków od Mega Bloks (CNG23) – fantastyczny zestaw łączący możliwość kreatywnej zabawy z jednoczesnym sprzątaniem po niej!

Lalki dla małej i dużej dziewczynki

 1. Sterowana latająca Barbie (DLV45) – nadzwyczajna zabawka w postaci latającego drona inspirowana filmem „Barbie: Gwiezdna przygoda”.
 2. Barbie i latający kotek (DWD24) – doskonały zabawkowy duet.
 3. Przyjaciółka Barbie – Sal-Lee – Gwiezdna surferka (DLT23) – członek niesamowitej drużyny odpowiedzialnej za misję ratowania gwiazd.
 4. Tęczowa Księżniczka ze światełkami (DPP90) – niezwykła i magiczna lalka inspirowana filmem „Barbie Dreamtopia”,  która przeniesie zabawę wprost do Krainy Tęczy.
 5. Barbie® i jej Tańczący Koń (DMC30) – ten tańczący duet to idealna zabawka dla każdej miłośniczki zwierząt i tańca!
 6. Lalki Superbohaterki (DLT61) – idealne partnerki, z którymi dziewczynki mogą wyruszyć na misję ratowania świata, podobnie jak bohaterki serialu DC Super Hero Girls
 7. Zestaw zakręcone wzory z lalką Barbie® (DMC10) – dla nieco starszych kreatywnych dziewczynek, które uwielbiają projektować własne kreacje dla lalek.
 8. Śpiewająca Straszygwiazda (DYN97) – Ari Hauntington™ – filmowa córka duchów z filmu „Witaj
  w Monster High”, która inspiruje do nauki śpiewu.

Samochody i tory dla pomysłowych chłopców – Hot Wheels® i Disney Auta®

 1. Hot Wheels Zestaw Rekordowy wyścig (DJC05) – gwarancja odjazdowych skoków i zabawy
  w wyścigi samochodowe .
 2. Hot Wheels Wyścigowy tor do konfiguracji (DGD30) – niekończąca się zabawa w tworzenie własnych wymyślnych układów torów i wyścigi samochodzikami Hot Wheels.
 3. Hot Wheels® Sterowany pojazd latający Sky Shock (DYD90) – pojazd dla  amatorów emocjonujących samochodowych przygód – pojazd sterowany pilotem, który w sytuacji zagrożenia rozkłada skrzydła
  i odlatuje.
 4. Disney Auta Sterowany Zygzak McQueen (DPL07) – jazda kultową wyścigówką na pełnych obrotach.

Zabawki idealne dla małych i dużych

 1. Gogle View-Master® (DLL68) – innowacyjny gadżet edukacyjny dla dzieciaków, które lubią interaktywny sposób poznawania swiata i zdobywania wiedzy z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.
 2. Scrabble Original (Y9616) – najbardziej popularna gra dla całej rodziny, w której LICZY SIĘ KAŻDE SŁOWO!™

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
4 lat temu

Lalki odkąd pamiętam były dla mnie okropnym paskudztwem, nigdy się nimi nie bawiłam.Te łyse były dla mnie najobrzydliwsze, ale każdy sztuczny niemowlak wywoływał u mnie silna odrazę… co do lalek typu barbie to już nie odczuwałam odrazy ale i tak nie interesowała mnie zabawa nimi.. Pluszaki bardzo lubiłam:) lubiłam tez kolejkę elektryczna piko, klocki lego, teatrzyk, marzyłam o akordeonie i skrzynce z narzędziami, które dostałam pod choinkę, granie na akordeonie czasami budziło rodziców wczesnym rankiem, a posługując się narzędziami zrobiłam deskę do krojenia ze sklejki( tata chyba trochę pomógł) potem chciałam dla kawału podpiłować nogę od stołka, przyłapali mnie na… Czytaj więcej »

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Targi Mamaville vol. 9 Warszawa


Koniec września to dobra pora na zakupy. Wyprawka przedszkolna i szkolna skompletowana, składki opłacone, pora pomyśleć o przyjemnościach. 24 września 2016 roku to idealny dzień na dziewiątą warszawską edycję Targów Mamaville.

Targi Mamaville vol. 9 Warszawa, podobnie jak poprzednio, odbędą się na warszawskim Kole przy ul. Obozowej 60. Hala Koło to sprawdzone miejsce, do dyspozycji gości jest aż 80 miejsc parkingowych, nie ma obaw, dla wszystkich wystarczy. Ponieważ targi są imprezą rodzinną, na którą organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, również małymi, przed wejściem nie brakuje podjazdu dla wózków. Oczywiście w środku zarezerwowano miejsce, gdzie można dyskretnie przewinąć i nakarmić malucha.

A skoro już przy temacie jedzenia jesteśmy: bogata strefa kulinarna, również z ofertą wegetariańską, to stały punkt programu targów. Można spędzić na nich cały dzień i nikt nie wyjdzie głodny.

Ale Targi to przede wszystkim zakupy. Zakupy, zakupy i jeszcze raz zakupy. Jak co roku, w jednym miejscu gromadzą się wystawcy oferujący pełen asortyment dla kobiet w ciąży, młodych mam, niemowlaków i starszaków. Można oglądać, kupować, wybierać, przebierać , wybrzydzać, a i tak nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Na tym właśnie polega magia Targów Mamaville. A przy takiej okazji można liczyć na atrakcyjne rabaty i upusty.

Zakupy zakupami, ale do dyspozycji gości jest jeszcze strefa warsztatowo-rozrywkowa. Rodzice będą mieli okazję spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a dzieci jak to dzieci – wyszaleją się, przetestują nowe zabawki i na pewno będą się dobrze bawić.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/961332380650640/

Blog W Roli Mamy tradycyjnie już obejmuje Targi Mamaville patronatem medialnym.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Mirella
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

DOTYKAM=WYGRYWAM I POBIJ REKORD GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI


Każdego roku w Polsce u ponad 17 tys. kobiet diagnozuje się raka piersi. Niestety, około 35% z nich nie ma szansy na wyleczenie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi.

Czy kiedykolwiek myślałaś, aby wziąć udział w ustanowieniu światowego rekordu? Teraz masz okazję! Pobij razem z nami i Panache rekord Guinnessa!

Kiedy i gdzie?

1 października rusza 5. edycja kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM. Tego dnia, organizator kampanii, bieliźniana marka Panache, wspólnie ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz z partnerem – organizacją MOTORóżowi, podejmą się PRÓBY POBICIA REKORDU GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI, które odbędzie się na Błoniach przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę.

dotykam-wygrywam

Dołącz do nas!

Bądź częścią tego rekordu i pomóż nam pobić wynik, który aktualnie wynosi 2790 kobiet. Potrzebujemy Ciebie, Twoich piersi i dłoni! Zabierz swoją siostrę, mamę, babcię, przyjaciółkę, sąsiadkę i kogo tylko zechcesz, by  towarzyszyć nam w tym wydarzeniu. Impreza startuje od godz. 12:00. Zaś bicie rekordu rozpocznie się o godz. 14:00. Zbiórka uczestników trwać będzie już od godz. 13:15.

Ambasadorkami Dotykam=Wygrywam, które również przyłączą się do bicia światowego rekordu są: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska.

Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki „Kampania Dotykam = Wygrywam cudownie wpisuje się w projekt PRÓBY POBICIA REKORDU GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI. DOTYKAM, to nie tylko WYGRYWAM życie, ale ratuję pierś. Choć o raku piersi i jego profilaktyce mówi się coraz więcej, wciąż przesuwa się dolna granica wieku kobiet nim dotkniętych. Ważne jest zatem, by regularnie badać zdrowie swojego biustu – wykonując badania kontrolne u lekarza, ale też samobadając piersi w domowym zaciszu.

Do ustanawiania rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi dołączą również miłośnicy i miłośniczki motocykli. W dniu 01.10.2016r. MOTORóżówi aktywnie wesprą promocję wydarzenia i popularyzację działań związanych z profilaktyką raka piersi, poprzez swój symboliczny przyjazd na Stadion Narodowy – ze wszystkich stron Warszawy.

Ponadto, podczas wydarzenia będziesz mieć możliwość skorzystania ze specjalnej strefy zdrowia, w której porad będą udzielać onkolog, lekarz od chorób zakaźnych, dermatolog, nefrolog oraz endokrynolog.

Oddaj  swój stanik do re(CYC)lingu!

Przynieś ze sobą stare staniki, których nie używasz. Marka Panache, specjalizująca się w produkcji bielizny do miseczki K, w ramach kampanii daje ci wyjątkową możliwość pozbycia się źle dopasowanych biustonoszy, których noszenie może zaszkodzić zdrowiu twoich piersi. Przekaż je do re(CYC)lingu, w wyniku którego biustonosze zostaną utylizowane przez firmę 3R Recycling Solutions, a całościowy  zysk z tego procesu zostanie przekazany na wsparcie działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Za każdy oddany stanik otrzymasz KUPON O WARTOŚCI 20 zł na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza z oferty marek Panache, a swój rozmiar będziesz mogła sprawdzić na miejscu eventu z brafitterkami Panache.

dotykam-wygrywam-bon

Przez cały październik możesz również oddawać swoje znoszone staniki w salonach oferujących bieliznę Panache (adresy sklepów na www.dotykamwygrywam.pl) i w zamian otrzymać KUPON O WARTOŚCI 20zł. W sklepach tych możesz też skorzystać z wiedzy przeszkolonych przez specjalistów z Centrum Onkologii brafitterek, na temat profilaktyki raka piersi oraz zaopatrzyć się w zawieszki pod prysznic zawierające instruktaż samobadania.

„Kampania Dotykam=Wygrywam” wspiera walkę z rakiem piersi promując edukację w zakresie samobadania, jak  i noszenia właściwego rozmiaru biustonosza – mówi Izabela Sakutova, pomysłodawca akcji i przedstawiciel Panache. Będąc w przemyśle bieliźnianym, za nasz obowiązek uważamy popularyzowanie w świadomości kobiet konieczności  dbania o zdrowie piersi. Dodatkowo „Kosze na Biustonosze” są łatwym sposobem pozbycia się zalegających w szufladach niechcianych staników i tym samym wsparcia działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi” – podkreśla organizatorka, Izabela Sakutova.

Partnerami kampanii są: Clear Channel Poland, jedna z wiodących firm OOH, wspiera corocznie akcję „Dotykam-Wygrywam” i nagłaśnia ją na sieci digitali w galeriach handlowych premium, w największych polskich miastach; firma recyklingowa 3R Recycling Solutions, marka Biolaven produkująca naturalne kosmetyki oraz MOTORóżowi. Partnerem eventu inauguracyjnego jest firma Fit Catering.

Więcej informacji o akcji oraz adresy sklepów z bielizną marek Panache biorących udział w kampanii już wkrótce na stroniewww.dotykamwygrywam.pl, www.panache.pl, www.ruchspoleczny.org.pl, www.motosafetyday.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

14 faktów o drugim śniadaniu, bez którego ani rusz. 10 powinien dać do myślenia!


Początek września wiąże się ze sporymi emocjami zarówno u dzieci, jak i u rodziców. Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim nowy rozkład dnia, codzienne obowiązki, spotkania z rówieśnikami. Jestem mamą, więc przede mną także nie lada wyzwanie –  jakie zdrowe drugie śniadanie przygotować dziecku, by je z chęcią zjadło i by o nim pamiętało w ferworze nauki i zabawy.

Bo to, że warto je każdego dnia wkładać dziecku do tornistra, to oczywiste.

Cała prawda o drugim śniadaniu:

1. Jego zadaniem jest dostarczenie składników odżywczych i energii niezbędnej Twojemu dziecku na cały długi dzień w szkole.
Dlatego NIE MOŻE się składać ze słodkiej drożdżówki, czekoladowego batonika i coli!

2. Bez zdrowego drugiego śniadania mały uczeń traci siły, energię, umiejętność skupienia się, staje się ospały i rozdrażniony. Od tego, co maluch je w szkole, zależy jego wydolność intelektualna i koncentracja oraz dobry humor.

3. To nie może więc być tylko mała przekąska, ale większy posiłek – w końcu musi dostarczyć wszystko, co niezbędne.

4. Drugie śniadanie powinno zawierać:

 •        białko – znajdziesz je w serze, jajkach, rybach, mięsie, szynce, parówkach (ale tylko te z dużą ilością białka zwierzęcego, bez dodatku glutaminianu sodu, sztucznych barwników i fosforanów),
 •        witaminy – pod postacią warzyw i owoców w różnych kolorach,
 •        dobre źródła energii – pieczywo najlepiej razowe,
 •        tłuszcze – npmasło – ułatwi wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
 •        do picia: woda, sok (najzdrowszy to ten przygotowany w domu), pitny jogurt lub kefir.

5.  Pamiętaj, to od Ciebie zależy kształtowanie „zdrowych smaków” u Twojej pociechy.

6.  Im śniadanie składa się z większej ilości różnorodnych produktów, tym większa szansa na zbilansowaną dietę, także w przyszłości. Wiesz co mam na myśli – dobre nawyki!

7. Dobra wiadomość jest taka, że pożywne śniadanko, poprzez dostarczenie pełnowartościowych składników zmniejsza ochotę na uwielbiane przez dzieci słodycze.

8. Twoje dziecko nie lubi pełnoziarnistego pieczywa? Ale pewnie uwielbia tosty. Przygotuj je ze zdrowego chleba – pyszne, chrupiące, z różnymi dodatkami. Albo razowa tortilla ze smacznymi składnikami – na pewno maluch zje ją z apetytem.

9.  Nie kupuj gotowców – śniadanie smakuje lepiej, gdy przygotuje je mama lub tata.

10. Albo jeszcze inaczej… Samodzielność naszych dzieci jest zaskakująca – świetnie obsługują smartfona, a czy potrafią zrobić kanapkę? Zaproś malucha do przygotowywania sobie śniadania – to może być dla niego prawdziwa frajda. To sposób by oswoił się z nowymi produktami lub by samodzielnie podjął decyzję, co chce zjeść danego dnia (oczywiście wybór między zdrowym a zdrowym jedzeniem).

11. Ważne aby śniadanie samo wołało “zjedz mnie!”, musi apetycznie wyglądać i składać się z kolorowego jedzenia (z pomocą przychodzą barwne owoce i warzywa!).

12. Zapakuj dodatki do chrupania w osobne pojemniczki – korniszony, rzodkiewki, migdały itp.

13. Zadbaj o to, by dziecko miało ładne pudełko np. z ulubionymi bohaterami z bajek lub zwierzętami. Śniadanie w sztywnej śniadaniówce nie zgniecie się i będzie apetycznie wyglądać. Użyj kolorowych serwetek, klamerek, wykałaczek w kształcie motylków lub kwiatków.

14. Każdego dnia drugie śniadanie może być miłym zaskoczeniem dla małego ucznia – dzieci lubią niespodzianki. Czasem warto też kanapkę zamienić w wesoły „rysunek”.

Z apetycznym, kompletnym i zdrowym drugim śniadaniem nasze dzieci mogą ruszyć do szkoły – na podbój świata!

drugie-sniadanie-1

drugie-sniadanie-3

drugie-sniadanie-2

drugie-sniadanie-5

drugie-sniadanie-4

Zdjęcia: Basia


Wpis powstał we współpracy z producentem wędlin dla dzieci „Duduś”

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Basia Heppa-Chudy
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina Bylina
4 lat temu

Kiedys tak sie nie jadalo. Kanapka w reke i sio ;)

Barbara Heppa-Chudy
4 lat temu

Tak było. Ale cieszę się, że przyszła zmiana :)
Sama z większym apetytem jem pyszne, estetyczne śniadanie, niż zwykłą kromę.

Milena Kamińska
4 lat temu

też lubię kolorowe wiosenne kanapeczki

Milena Kamińska
4 lat temu

:) 10 punkt owszem świetny ale w sobotę lub niedzielę, gdy codziennie wstajemy o 6 wszystko jest na biegu. Ale to ja robię śniadanie, zawsze jest jakieś warzywko i do tego niegazowaa woda. Choć nie jestem idealna i czasem rzadko ale się zdarza gdy zaspimy niestety jest kupna drożdżówka

Barbara Heppa-Chudy
4 lat temu

Ja szczerze mówiąc też sobie tego samodzielnego szykowania jeszcze nie wyobrażam w tygodniu, ale mówię to jako mama 7-latka. Za to w weekend, czy na kolację – czemu nie. A i może kiedyś w przyszłości dziecko mi będzie do pracy przygotowywało kanapeczkę :)

Milena Kamińska
4 lat temu

moje dzieci 8 lat i 4 lata chętnie w sobotę robią sobie kanapki zdaża się że zrobią też nam śniadanko i jestem z tego dumna ale gdyby miały to robić w tygodniu musiały by wstawać po 5 a tego sobie nie wyobrażam o tej porze każda minuta na wagę złota :-)

Jola Cichocka
4 lat temu

od 3 lat sama przygotowuje sniadania córce , drożdzówka zdażyła sie nam moze ze 3 razy w tym czasie . Jest jogurt , lub owoce pokrojone i zalane jogurtem naturalnym do tego amarantus. Woda niegazowana. Bułka z żółtym serem , albo z ogórkiem (niestety tylko to wchodzi w gre) . Dodatkiem do tego jest szkolny obiad .

Agata
Agata
4 lat temu

My codziennie mamy owsianke lub jaglanke na rozgrzewkę z owocami i orzechami. Dobrze smakuje, jest zdrowa i syci na długo. Co do parówek to jestem na nie bo zmielone tam jest wszystko. Kanapka, owoce i warzywa jak najbardziej na TAK :-)

Pamiętnik Zrozpaczonego Przedsiębiorcy

parówy zagryzane winogronami… zaraz padnę, jakbym to dostał na śniadanie w szkole, to by mnie koledzy i koleżanki zabili śmiechem… nie zmuszę mojego dziecka do takiej paranoi – parówki??? to już wyklucza ten post – nawet jeśli to parówy bezglutenowe, sojowe i cholera wie bezczegotamjeszcze… na bank bez jakiejkolwiek wartości odżywczej… hihihi… – po tym zdjęciu nie ważnie co piszą, t i tak bezsens…

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close