Sport 29 sierpnia 2024

Narodowy Dzień Sportu już 15 września. Spotkania ze sportowcami, darmowe treningi, dni otwarte w placówkach

Nie opadły jeszcze emocje związane ze zmaganiami sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Cały kraj śledził rywalizację biało-czerwonych – zachwycał się walką o brązowy medal szpadzistek, z przejęciem obserwował mecze siatkarzy czy wzruszał się na dźwięk „Mazurka Dąbrowskiego”, którego usłyszeliśmy dzięki Aleksandrze Mirosław i jej złotemu medalowi we wspinaczce na czas. Polskę ogarnęło nagle sportowe szaleństwo. Już 15 września Polki i Polacy otrzymają pretekst do przeniesienia się sprzed telewizora na bieżnię lekkoatletyczną, płytę basenu czy matę treningową.

Bezpłatne wydarzenia sportowe, treningi, dni otwarte

To już 12. odsłona Narodowego Dnia Sportu, który, jak zwykle, swoim zasięgiem obejmie wszystkie zakątki Polski.

„Celem inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej” – opowiada Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizator wydarzenia. „Jednego, konkretnego dnia w całym kraju odbędą się wydarzenia, treningi, w których zasmakować będzie można nowych dyscyplin sportowych i znaleźć odpowiednią dla siebie. Wszystkie te wydarzenia będą bezpłatne”.

„Jesteśmy dumni, że PGE Narodowy po raz kolejny stanie się centrum sportowych aktywności, goszcząc 12. edycję Narodowego Dnia Sportu. To wyjątkowa okazja, by mieszkańcy Warszawy, ale też całej Polski mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, spotkać sportowców i poczuć atmosferę wielkich sportowych wydarzeń” – mówi Adam Soroko, prezes operatora PGE Narodowego. „Wierzymy, że takie inicjatywy mogą stać się początkiem pięknej sportowej pasji i zainspirować do regularnej aktywności fizycznej”.

W projekt angażują się związki sportowe, lokalne kluby, organizacje pozarządowe, ale również punkty prywatne czy samorządy i jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, a nawet osoby prywatne. Wydarzenia w ramach Narodowego Dnia Sportu odbywają się zarówno w większych miastach, jak i miasteczkach – w Toruniu, Warszawie, Włocławku, Siemianowicach Śląskich, Wrocławiu, Karlinie, Bytomiu, Krynicy Zdrój, Łańcucie, Piastowie i setkach innych.

Co znajdzie się w programie? Przygotowanych zostanie kilkanaście imprez biegowych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, chcących być jak Natalia Kaczmarek albo Ewa Swoboda. Wśród wydarzeń w ramach Narodowego Dnia Sportu królują także turnieje tenisa ziemnego – najprawdopodobniej inspirowane „pierwszą rakietą świata”, czyli Igą Świątek. Nie zabraknie także poszukiwań nowego, młodego Roberta Lewandowskiego albo Bartosza Kurka. Być może nie wszyscy uczestnicy Narodowego Dnia Sportu znają lub pamiętają postać Bruce’a Lee. Na pewno jednak będą mieli okazję zapoznać się z jego kulturą i wschodnimi sztukami walki. Każda dziewczynka zachwycona występami amerykańskiej multimedalistki, gimnastyczki Simone Biles, będzie miała okazję wcielić się w jej skórę, a każdy młody fan Marcina Gortata spróbuje kozłować piłkę tak, jak ten wybitny koszykarz. Poza tym szachy, kolarstwo, jeździectwo, joga, siłownia, szermierka, nordic walking, łyżwiarstwo i wiele innych. Sprawdź, co 15 września wydarzy się w Twojej okolicy na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

W Warszawie wydarzenie główne, czyli wielki piknik sportowo-rodzinny

Podczas gdy 15 września całą Polskę rozgrzewać będą sportowe emocje, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, w godzinach 11:00-18:00, odbędzie się główne wydarzenie całego przedsięwzięcia, czyli wielki piknik sportowo-rodzinny. Na 20 000 metrach kwadratowych, animacje, treningi i atrakcje przygotuje prawie 120 wystawców, związków sportowych i organizacji.

Mimo że odbywa się na początku jesieni, z powodzeniem na pikniku będzie można sprawdzić się w typowo zimowych dyscyplinach, jak np. narciarstwo, łyżwiarstwo, curling, czy snowboard. Tradycyjnie odbędą się także zawody w podnoszeniu ciężarów, czy wyciskaniu na ławeczce. Nie zabranie sportów walki, które zaprezentują m.in. Międzynarodowe Szkoły Wing Tsun Kung Fu. Prawdziwe show przygotuje Polski Związek Jeździecki – pokazy jeździeckie, woltyżerkę, ujeżdżanie, a także… uwielbiane przez dzieci zawody hobby horse. Na pikniku zagracie w piłkę nożną i sprawdzicie, jak wygląda trening triathlonu. Przygotowane zostaną zawody w badmintona, wędkarskie, hokejowe. Podczas wydarzenia spotkacie paralimpijczyków i zapoznacie się z dyscyplinami sportowymi w miasteczku paralimpijskim. Weźmiecie udział w treningach bokserskich i zapaśniczych. Będzie też okazja porozmawiać z fizjoterapeutami, a także dietetykami z Poradni Centrum Respo.

Strefie sportowej na pikniku będzie towarzyszyła strefa Warszawskich Dni Rodzinnych – pełna atrakcji dla dużych i małych, animacji oraz warsztatów. W strefie rodzinnej poza gigantycznymi dmuchańcami – sesje gier RPG, warsztaty artystyczne, badania wzroku, warsztaty laboratoryjne, spotkanie z iluzjonistą z Farmy Iluzji, konkursy z nagrodami, loteria fantowa, występy sceniczne.

Zdrowy tryb życia nie tylko na sali gimnastycznej, ale również na talerzu

W tym roku po raz kolejny głównym partnerem pikniku są polscy producenci owoców i warzyw, z którymi Fundacja Zwalcz Nudę wspólnie edukuje, że zdrowy styl życia zaczyna się w kuchni. Lokalne i sezonowe produkty powinny być podstawą naszego żywienia, zaś warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy. Goście naszej owocowo-warzywnej strefy będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych i w ten sposób poznać wiele gatunków polskich warzyw i owoców promowanych w ramach kampanii „Moc Polskich Warzyw”, „Ziemniaki czy kartofle?”, „Jedz Owoce i Warzywa”, „Apetyt na polskie”, „Czas na polskie superowoce” oraz „Jedno jabłko dziennie”.

O godzinie 14:00 odbędzie się zaś bicie Rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie”. Na chętnych, by ustanowić rekord, czekać będą najpopularniejsze odmiany jabłek. Wspólna akcja wielu środowisk sadowników ma przypomnieć, że każdy powinien jeść minimum jedno jabłko dziennie.

W strefie polskich owoców i warzyw znajdzie się także Polska Izba Żywności Ekologicznej zrzeszająca producentów, dystrybutorów, przetwórców oraz sklepy z żywnością ekologiczną. Na tym stoisku odbędą się warsztaty kulinarne z popularną edukatorką, dziennikarką i kucharką Sylwią Majcher, konkurs z nagrodami, a także konsultacje dietetyczne.

Szczegółowy program pikniku, a także lista wszystkich wydarzeń, odbywających się w ramach Narodowego Dnia Sportu znajduje się na stronie www.narodowydziensportu.pl.

Organizatorem Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patroni medialni:

TVP Info
TVP SPORT
Radio ESKA
ESKA Rock
ESKA 2
Nasze Miasto Poleca Nam
Poradnik Zdrowie
Serwis Zdrowie
GOLFPL
OBCASY
Women’s Run
TOP GOLF
Wiadomości Wędkarskie
waw4free
fit.pl
Dietetycy.org

Patroni honorowi:

Rzecznik Praw Dziecka
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Marszałek Województwa Lubelskiego
Marszałek Województwa Łódzkiego
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Marszałek Województwa Śląskiego
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Kuratorium Oświaty w Kielcach
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Lubuski Kurator Oświaty
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Narodowy Dzień Sportu

15 września, cała Polska

Piknik sportowo-rodzinny na błoniach PGE Narodowego, 15 września, godz. 11:00-18:00

www.narodowydziensportu.pl

Narodowy Dzień Sportu

 

KONTAKT:

Agnieszka Gawrych

e-mail: promocja@zwalcznude.pl

tel.: 881 775 517

 

Źródło informacji: Fundacja Zwalcz Nudę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gry planszowe i nie tylko 28 sierpnia 2024

Projekt A.R.T. Uratuj dzieła sztuki

Już na początku września premierę będzie miał „Projekt A.R.T.”. W tę dynamiczną, kooperacyjną planszówkę można zagrać solo lub w drużynie liczącej do 6 graczy. Podczas pełnej zwrotów akcji, około 40-minutowej rozgrywki ogromne znaczenie będzie miało odpowiednie zarządzanie zasobami i rozważne planowanie ruchów, w celu ich optymalizacji. Zagrywając kart misji i poszukując wskazówek, członkowie organizacji A.R.T. będę starali się odzyskać słynne dzieła sztuki, zagrabione przez grupę przestępczą Biała Ręka.

Nowa planszówka wydawnictwa Muduko posiada 4 poziomy trudności. Podejmując kolejne misje, gracze muszą zmagać się z ograniczeniami w komunikacji – nie mogą m.in. pokazywać swoich kart. Mimo to starają się wygrać z „grą” na kości. Zadanie to nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Stań na czele samozwańczej grupy próbującej odzyskać skradzione dzieła sztuki!

Podstawowe informacje o grze „Projekt A.R.T.”.:
Twórcy: Florian Sirieix, Benoit Turpin
Ilustracje: Vincent Dutrait
1-6 graczy, 12+, 40 minut

Wymiary pudełka: 150x300x60 mm

Zawartość:
6 dwustronnych map misji
• 72 karty misji
• 5 czarnych kości sprzymierzeńców
• 6 kolorowych kości graczy
• 6 pionków graczy
• 6 kart graczy
• 6 żetonów paliwa
• 6 żetonów krótkofalówek
• 6 żetonów broni
• 25 żetonów zdrowia
• 40 pionków agentów
• 8 żetonów dzieł sztuki
• 6 znaczników utraconych miast
• 1 planszetka vana
• 1 kafelek końca gry
• instrukcja

Co rozwija gra „Projekt A.R.T.”:
● Umiejętność kooperacji
● Uczy planowania i taktyki

Główne atuty gry:
● Idealna do grania solo oraz kooperacyjnie w większej grupie
● Duża liczba komponentów, dopracowana i piękna zawartość
● Gra z wysokimi ocenami graczy i recenzentów na całym świecie
● Piękne ilustracje Vincenta Dutraita
● Hit targów Spiel Essen 2023
● Regrywalne scenariusze i różne mapy.

 

Źródło wpisu: informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża 27 sierpnia 2024

Co warto wiedzieć przed wizytą na sali porodowej

Przyjście na świat dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy, dlatego warto odpowiednio przygotować się do niego. Co zabrać ze sobą na porodówkę, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie? Czy dozwolone jest picie i jedzenie podczas akcji porodowej? Na te i inne pytania odpowiada Natalia Majcher, położna, ekspertka marki Mama i ja – wody źródlanej dedykowanej potrzebom kobiet w ciąży, karmiących oraz niemowląt.

Niezbędnik dla mamy i wyprawka dla noworodka

Przed spakowaniem torby na porodówkę dobrze jest skontaktować się ze szpitalem, w którym odbędzie się poród i skonsultować listę niezbędnych rzeczy z położną. Choć wiele placówek medycznych ma na swoim wyposażeniu wszystko, co potrzebne dla mamy
i noworodka, najlepiej mieć zawczasu przygotowany swój prywatny bagaż, aby uniknąć dodatkowego stresu. Powinny się w nim znaleźć przede wszystkim dokumenty: dowód osobisty lub paszport, karta przebiegu ciąży,
a także wyniki wszystkich badań. Warto spakować również bieliznę poporodową przepuszczającą powietrze, koszulę do porodu i koszule nocne, a także szlafrok, skarpetki, klapki, ręczniki oraz przybory toaletowe i kosmetyki. Przyszłej mamie przydadzą się również podkłady ginekologiczne i higieniczne czy nawilżone chusteczki
i woda termalna. Dla nowonarodzonego dziecka warto spakować kilka kompletów wypranych i wyprasowanych ubrań, najlepiej w większym rozmiarze. Sprawdzą się bodziaki, pajacyki, skarpetki oraz oczywiście pieluchy
– jednorazowe i tetrowe – a także dermokosmetyki przeznaczone dla delikatnej skóry niemowląt. Oczywiście warto też pamiętać o ubraniu, w którym mama i maluszek opuszczą szpital. Najlepiej umieścić najpotrzebniejsze rzeczy na wierzchu torby,
radzi ekspertka.

Ważne wsparcie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia każda kobieta rodząca ma prawo do tego, żeby była
z nią osoba towarzysząca. Jedne placówki pozwalają na to wyłącznie podczas porodu naturalnego, inne również w trakcie cesarskiego cięcia. Warto wcześniej skontaktować się ze szpitalem, żeby o to zapytać. Podczas porodu rodzącej może towarzyszyć nie tylko partner, ale również matka, siostra, przyjaciółka, doula, a nawet psycholog. Na porodówce obowiązuje prawo do prywatności, dlatego podczas przyjścia na świat maluszka można wymagać, by towarzyszył nam tylko niezbędny personel medyczny, podkreśla położna.

Jedzenie i picie na porodówce

Przez wiele lat na porodówkach obowiązywał zakaz jedzenia i picia dla pacjentek. Współczesne badania oraz rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia zmieniają jednak to podejście. Poród to intensywny wysiłek fizyczny – przyszła mama traci płyny na skutek pocenia się, do czego przyczynia się również temperatura panująca wewnątrz sali porodowej. Sprawując opiekę nad rodzącą, należy zwrócić uwagę na jej odpowiednie nawodnienie, które ma wpływ na postęp porodu, stan ogólny rodzącej oraz jej samopoczucie, mówi ekspertka. A co z jedzeniem? Zgodnie ze standardem organizacyjnym opieki okołoporodowej należy zapewnić kobiecie możliwość spożywania posiłków, pod warunkiem, że lekarz prowadzący zgodzi się na to. Wybierając szpital czy miejsce na poród dziecka, warto, by przyszli rodzice dokładnie dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują w danym miejscu, bo każdy ośrodek ma swoje standardy opieki nad rodzącą. Swoje oczekiwania można też omówić z położną na sali porodowej, dodaje ekspertka.

Woda Mama i ja dedykowana jest potrzebom kobiet w ciąży oraz karmiących. Jej czystość potwierdzają regularne analizy wyspecjalizowanych laboratoriów oraz placówek badawczych. Produkt jest wolny od jakichkolwiek zanieczyszczeń, a substancje uznawane za szkodliwe nie występują w nim nawet
w najmniejszych ilościach. Produkt posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka nr 106/OP.

 

Natalia Majcher – położna pracująca na sali porodowej. Ukończyła studia I i II stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zdobywając tytuł licencjata
i magistra położnictwa. Po dwóch latach ukończyła specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Praca jest jej pasją, a narodziny nowego życia uważa za cud. Towarzyszy kobietom w czasie oczekiwania na maleństwo, przygotowuje pary do narodzin i opieki nad noworodkiem, a także wspiera i czuwa nad nimi podczas porodów.

Natalia Majcher położna

 

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet
w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków
dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

 

 

 

 

 

 

 

Cena:

 

1,5 ltr – 2,49 zł
0,5 ltr sport cap – 1,99 zł
0,35 ltr – 1,59 zł

—————————————————————————————————————————

Firma WOSANA S.A. jako producent wiodącej wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym mamom – Mama i ja, szczególne znaczenie przypisuje inicjatywom propagującym ideę rodzicielstwa
i wspierającym rozwój dzieci. Początki firmy WOSANA sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą IFS standard. Mamai ja, woda obecna na rynku od roku 1998, posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka nr 106/OP. Woda Mama i ja posiada szeroką sieć dystrybucji. Produkt dostępny jest w sieciach handlowych: Dino, Makro, Kaufland, Netto, Selgros, Eurocash, Auchan, Żabka oraz
w e-sklepach dodomku.pl i frisco.pl

WOSANA S.A.

 

PRODUCENT SOKÓW, NAPOJÓW I WÓD ŹRÓDLANYCH

WOSANA SPÓŁKA AKCYJNA

z siedzibą w Andrychowie przy ul. Batorego 35 a, 34-120 Andrychów

tel. 033/ 873 41 51

fax 033/ 873 41 53

e-mail: marketing@wosana.pl

www.wodadladziecka.pl

 

Źródło wpisu: informacja prasowa

Obraz cynthia_groth z Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close