Emocje 8 sierpnia 2016

Potrzeba wiele siły, by dać komuś siłę. To o Tobie…

Z okazji Igrzysk Olimpijskich pojawiła się w telewizji reklama, przy której się wzruszam. W krótkim filmie poznajemy cztery mamy i widzimy, jakie wsparcie dawały i wciąż dają swoim dzieciom – sportowcom olimpijskim.

Migawki z walki o medale przeplatają się ze scenami z dzieciństwa. Mama wyciąga rękę do córeczki podczas huraganu, inna idzie z nastoletnią córką na trening, podczas, gdy ta słyszy zaczepki kolegów. Trzecia matka uspokaja syna w samolocie podczas turbulencji, a ostatnia wspiera dziecko po ciężkim treningu, mimo dzielących ich kilometrów.

To nie są sytuacje niezwykłe, spektakularne czy heroiczne. Są to codzienne gesty i słowa, które nabierają ogromnego znaczenia. Powtarzane przez wiele matek na całym świecie.

Dziękuję za tę reklamę, bo przez to, że wzrusza, każe się zatrzymać i wymusza refleksję. Żyjemy w czasach, gdy matka jest szczególnie mocno poddawana ocenie, jest obserwowana, krytykowana i często osądzana jako winna. Tak powinna, a tak nie powinna. Bo to taka rola, która z automatu wciąga kobietę na piedestał. A nie ma ludzi idealnych i we wszystkim doskonałych. Każdy człowiek ma prawo popełniać błędy i mieć własne słabości.

Także mama! Ona jest tylko człowiekiem – z krwi i kości, i z wszystkimi jego niedoskonałościami, ale ma coś wyjątkowego – jest dla dziecka ważna. Po prostu. Macierzyństwo wydobywa z kobiet wewnętrzne niesamowite zasoby. Jej określone spojrzenie, przytulenie czy zdanie wypowiedziane w odpowiednim momencie bardzo dużo znaczy. Czasem rozpieszcza, czasem egzekwuje, jak trzeba ukarze, wysłucha, pomilczy… Kieruje się instynktem. Jest.

Codzienne zmaga się z własnymi słabościami i problemami, a to wszystko po to by wspierać, być obok i obdarzać miłością dziecko. By przekazać i pokazać mu, że może osiągnąć wszystko czego chce, żeby nic go nie blokowało. Bo mamy zazwyczaj chcą, by dzieci odważnie spełniały się w życiu.

Jeśli czujesz się niepewną w swojej macierzyńskiej roli…

jeśli jest Ci ciężko w rodzicielskich zawirowaniach…

jeśli czasem słyszysz słowa krytyki…

jeśli wątpisz, czy idziesz w dobrym kierunku i zastanawiasz się, czy to ma sens…

– znajdź w sobie siłę. Masz ją na pewno. Potrzeba wiele siły, by dać komuś siłę.

Zobacz reklamę:

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ilona ZięderMariusz KocAlicja MalinowskaW roli mamy - wrolimamy.plOlga Kloda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olga Kloda
Gość

Świetna reklama ☺️ łezka kręci sie w oku ☺️

Alicja Malinowska
Gość

Płakałabym, gdybym nie znała historii matek pracujących w tej korporacji :) Jak w większości korpo. Własne dziecko widujesz po 20:00 :) Ale nie biedujesz jak matki z reklamy :)

W roli mamy - wrolimamy.pl
Gość

Coś za coś.
Ale przyznaj, że przesłanie w reklamie piękne :)

Mariusz Koc
Gość

„A to właśnie ona codzienne zmaga się z własnymi słabościami i problemami, a to wszystko po to by wspierać, być obok i obdarzać miłością dziecko.” A ojciec to już nie? Ojciec nie zmaga się z własnymi słabościami i problemami, a to wszystko po to by wspierać, być obok i obdarzać miłością dziecko? …

W roli mamy - wrolimamy.pl
Gość

No, reklama akurat o mamach.
Ale za to na blogu https://wrolimamy.pl/ myślimy jak najbardziej o ojcach – właśnie dla nich dedykowana jest akcja #NaturalnieRazem :)

Alicja Malinowska
Gość

Mariusz, czysta polityka marketingowa. To kobiety głównie kupują chemię gospodarczą, więc ich producent musi je wzruszyć. Gdzieś ktoś na pewno będzie chciał namówić mężczyzn do wydawania kasy przez pokazanie im, że są dobrymi ojcami :)

Mariusz Koc
Gość

Pewnie zależy od produktu, prawdopodobnie producent motocykli/samochodzików dla dzieci z napędem elektrycznym zaadresowałby swoją reklamę do ojców, bo przypuszczam, ze takie zabawki częściej kupują ojcowie…

Ilona Zięder
Gość

Można się chwilkę zastanowić nad wszystkim oglądając ja ☺

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close