Actyivity Junior

Wydawca: Piatnik
Wiek graczy: od 8 lat
Liczba graczy: 3 – 16
 Gra My First Activity, otrzymała wyróżnienie w XII edycji konkursu “Świat przyjazny dziecku”, w kategorii: ZABAWA, dla dzieci 7-12 lat.

Actyivity Junior jest grą dla kilku, a nawet kilkunastu osób. Wprawdzie można grać już w trzy osoby, ale wg mnie prawdziwe emocje rozpoczynają się, gdy rywalizują ze sobą przynajmniej dwa zespoły dwuosobowe. Sprawdzi się więc doskonale podczas rodzinnych spotkań, przyjęć urodzinowych naszych dzieci, jak i na szkolnych zajęciach. W rozgrywce może jednocześnie uczestniczyć aż szesnaście osób (choć wg mnie nawet więcej).

Zasady gry

Jedna osoba z drużyny pokazuje, rysuje lub słownie opisuje wylosowane słowo, tak aby pozostałym osobom z grupy udało się je odgadnąć. Sposób przedstawiania słowa zależy od znaku na polu (dłoń, kredka, usta), na którym stoi pionek drużyny. Każde wylosowane hasło ma przydzieloną określoną liczbę punktów (od 3 do 6), które po odgadnięciu otrzymuje grupa. Trafiają się też wyrazy w czerwonym kolorze, który oznacza, że odgadywać  mogą je wszyscy uczestnicy gry. Czas, w którym zawodnicy muszą odgadnąć hasło, wskazuje klepsydra . Punktacja jest zaznaczana na planszy. Wygrywa drużyna, której pionek dotrze jako pierwszy do mety.

Wykonanie

Gra jest bardzo ładnie wydana. W solidnym kartonowym pudełku znajdziemy dużą planszę, 4 drewniane pionki, klepsydrę i aż 330 kart z hasłami. Na każdej pojedynczej karcie znajdują się trzy hasła w języku polskim i angielskim. Pudełko, plansza i karty są utrzymane w tej samej kolorystyce z przewagą błękitnego.

Wrażenia

Odkąd posiadam grę, regularnie korzystam z niej prowadząc zajęcia z dziećmi w szkole. Ośmiolatkowie bardzo dobrze radzą sobie z zasadami i większością haseł, które muszą przedstawić i odgadnąć. Trochę młodsze dzieci też dają sobie radę z pomocą dorosłego w przeczytaniu wylosowanego wyrazu. Czasem, w przypadku trudniejszych słów, trzeba dziecku wyjaśnić znaczenie wyrazu, odrobinę naprowadzić lub podpowiedzieć w jaki sposób narysować, opowiedzieć… Zbiór haseł jest dostosowany do wieku graczy, więc nie zawiera abstrakcyjnych, trudnych wyrazów. Dzieci przełamują barierę nieśmiałości i dynamicznie angażują się w rozgrywkę. Podczas gry w większej grupie dzieci w młodszym wieku szkolnym warto dopilnować, by uczestnicy po kolei mieli okazję przedstawiać hasła.

Plusy gry:

aktywizuje wszystkich graczy
poszerzanie zasobu słów
rozwija zdolności komunikacyjne dzieci
wprowadza element rywalizacji
integruje grupę dzieci
integruje rodzinę podczas domowych rozgrywek
uczy i utrwala angielskie słówka
gwarantuje dobrą zabawę

Z całą pewnością polecam Activity Junior na rodzinne spędzenie popołudnia, jako forma zabaw rówieśniczych, ale także osobom prowadzącym zajęcia z grupą dzieci.

Serdecznie dziękujemy firmie Piatnik za przekazanie egzemplarza recenzenckiego gry.

 

Opis producenta:

Kultowa, wielokrotnie nagradzana gra Activity teraz w wersji dla młodszych graczy!

Narysuj „kieszeń”, opisz „ciekawość”, pokaż na migi „naleśnik”… nim upłynie czas! Gracze na zmianę losują hasła i próbują je przedstawić pozostałym uczestnikom na jeden z trzech sposobów: rysując, opisując słownie, lub za pomocą pantomimy. Jeśli ktoś odgadnie hasło, pionek drużyny przesuwa się do przodu.

Activity to zabawna i emocjonująca gra edukacyjna.
Gracze mogą ćwiczyć kreatywność, pewność siebie i poszerzać słownictwo, a ich ręce i nogi są w ciągłym ruchu!
Można grać już w 3 osoby, ale gra świetnie się sprawdza również w dużej grupie.

Ostrzeżenie dla graczy: mięśnie brzucha mogą rozboleć od śmiechu!

Hasła są podane w języku polskim i angielskim, dzięki czemu gra może służyć jako pomoc do nauki języka angielskiego.

swiat przyjazny dziecku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close