Lifestyle 14 lutego 2024

Akademia Lubella wraca do szkół z nową edycją… i w nowej formule

Do klas VI-VIII po raz kolejny już zawita Akademia Lubella, a wraz z nią edukacja na temat znaczenia zróżnicowanej diety i niemarnowania żywności. Kolejna, 9. już edycja popularnego, bezpłatnego programu startuje w lutym w nowej odsłonie, w której liczy się kreatywność uczestników i nowoczesność narzędzi. Dotychczas w programie wzięło udział ponad 1,2 mln uczniów i 10 tys. nauczycieli z 10 tys. szkół podstawowych w całej Polsce.

Edukacja na temat niemarnowania żywności i zbilansowanej diety nie musi być nudna

Akademia Lubella po raz kolejny wkracza do szkół i inspiruje do samodzielnego tworzenia posiłków z wykorzystaniem produktów zbożowych w duchu zero waste oraz niemarnowania żywności. Do realizacji programu wystarczą dwie godziny lekcyjne, podczas których dzieci z klas VI-VIII zdobywają cenną wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, racjonalnego żywienia, niemarnowania jedzenia, uprawiania aktywności fizycznych i korzyści płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Przy okazji też świetnie się bawią, bo materiały dydaktyczne Akademii Lubella są kreatywne i przygotowane w atrakcyjnej formie. Zostały opracowane wraz z ekspertami nie tylko ds. żywienia, ale też nauczania i skonstruowane w taki sposób, żeby inspirować i pokazywać dzieciom, że tematyka żywieniowa może być naprawdę ciekawa.

W nowej edycji uczniowie zaprojektują własny edukacyjny kontent pod okiem TikTokera

W tym roku Akademia Lubella stawia szczególny nacisk na kreatywność, doceniając ekspresję uczniów i zachęcając ich do tworzenia własnych treści edukacyjnych. Motywem najnowszej edycji został kanał TV „Nawijamy makaron”, do którego uczniowie przygotują ramówkę i zrealizują wybrane programy. Mogą wykorzystać do tego własne smartfony i formaty video, które doskonale znają z mediów społecznościowych. Z myślą o jeszcze mocniejszym zaangażowaniu uczestników w program, Akademia Lubella zaprosiła do współpracy przy tej edycji zasięgowego TikTokowego twórcę, Kacpra Zembrzuckiego (@zetkacper). Jako redaktor naczelny Zembrzucki będzie nie tylko motywował i zachęcał szkoły do wzięcia udziału w programie, ale też towarzyszył dzieciom w zadaniach realizowanych podczas lekcji.

Bezpłatne materiały, atrakcyjne treści. Jak wziąć udział w programie?

Klasę do programu zgłasza na stronie www.akademialubella.pl przedstawiciel szkoły, wskazując jednocześnie nauczyciela, który będzie realizował zajęcia w danej klasie. Nauczyciel otrzymuje komplet bezpłatnych materiałów online do zrealizowania zajęć, w tym scenariusze lekcji, bazę merytoryczną i dostęp do materiałów kreatywnych. Po zrealizowaniu zajęć i wypełnieniu przez nauczyciela ankiety podsumowującej, szkoła otrzymuje oryginalny certyfikat potwierdzający udział w programie. Warto dodać, że program Akademia Lubella cieszy się bardzo dobrą oceną nauczycieli, którzy wzięli udział w jego poprzednich edycjach.

Program Akademia Lubella już od 9 lat wspiera edukację uczniów w obszarze gotowania, odżywania i zero waste. Niezwykle istotnym elementem tych działań jest pokazywanie młodym ludziom, że bilansowanie diety ma potencjał do bycia ciekawym wyzwaniem, a przyrządzanie posiłków może sprawiać przyjemność. Organizatorzy programu stawiają sobie za cel uświadomienie młodzieży problemu marnowania jedzenia. Akademia Lubella dociera również do rodziców, zwracając ich uwagę na prawidłowe nawyki żywieniowe dzieci i niemarnowanie żywności.

Uczestnictwo w Akademii Lubella jest całkowicie bezpłatne, zarówno dla placówek, jak i uczniów.

Więcej informacji na: www.akademialubella.pl

Akademia Lubella

Akademia Lubella to ogólnopolski program edukacyjny organizowany przez markę Lubella, który promuje zdrowy styl życia wśród młodzieży. Akcja jest kontynuacją projektu Akademia Uwielbiam. Do tej pory w programie wzięło udział już ponad 1,2 mln dzieci i ponad 10 tys. nauczycieli z 10 tys. szkół podstawowych. Najnowsza edycja potrwa do czerwca 2024 r.

KONTAKT:

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Daniel Karaś

Manager ds. CSR | Dział Public Relations

tel. 502 195 114

e-mail: d.karas@maspex.com

Joanna Rosochacka

Senior Account Executive

tel. 570 000 389

e-mail: joanna.rosochacka@prhub.eu

 

 

Źródło informacji: Lubella

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 13 lutego 2024

Studenci z Polski mają okazję uczyć się od najlepszych dziennikarzy na świecie oraz laureatów Nagrody Pulitzera. Journey Journalism Bootcamp ogłasza rekrutację po raz dziewiąty

Program Journey International Summer School jest dedykowany studentom dziennikarstwa z 14 krajów świata, w tym z Polski. Młodzi adepci dziennikarstwa będą mieli okazję uczyć się od prawdziwych elit międzynarodowych mediów oraz zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w przyszłej karierze. Intensywny, 10-dniowy program odbędzie się w sierpniu 2024 roku w stolicy Czech Pradze. Wybrani kandydaci otrzymają pełne stypendium pokrywające koszty uczestnictwa w kursie.

Bakala Foundation, założona przez Zdeněka i Michaelę Bakala, po raz dziewiąty organizuje popularną letnią szkołę dziennikarstwa. Oferuje ona przyszłym dziennikarzom możliwość zdobycia doświadczenia od profesjonalistów ze światowych mediów i agencji, takich jak CNN, „The New Yorker”, „The New York Times”, Reuters, Bloomberg i Associated Press. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się trzej laureaci prestiżowej Nagrody Pulitzera: Adam Entous („The New York Times”), Brenna Smith („The Baltimore Banner”) i Ben Taub („The New Yorker”).

„Chcemy dać aspirującym dziennikarzom możliwość uczenia się od światowej klasy osobistości dziennikarstwa, których w innym przypadku nie mieliby okazji spotkać – powiedziała Petra Judová, kierownik programu Journey i dodała – wierzymy, że przekazywanie przykładów dobrych praktyk ponad granicami jest jednym z kluczowych elementów drogi do wysokiej jakości, etycznego dziennikarstwa, które jest tak istotne i pożądane w dzisiejszych burzliwych czasach”.

Oprócz szeregu interesujących wykładów, uczestnicy będą pracować nad praktycznymi zadaniami i reportażami oraz zapoznają się z najnowszymi trendami w pracy dziennikarskiej. Dzięki międzynarodowemu charakterowi programu Journey, studenci będą mogli nawiązać profesjonalne kontakty i przyjaźnie z aspirującymi dziennikarzami z różnych stron świata.

Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na stronie Bakala Foundation nie później niż do 3 kwietnia 2024 r. Aplikacje są otwarte dla aktywnych studentów dziennikarstwa lub studiów medialnych (ale także innych dyscyplin – motywacja do uprawiania dziennikarstwa jest kluczowa), którzy ukończyli co najmniej dwa semestry studiów wyższych i biegle posługują się językiem angielskim. Wybrani kandydaci nie muszą zajmować się aspektem finansowym. Dzięki stypendium od organizatora będą mieli pokryte wydatki, takie jak opłaty za kurs, podróż, zakwaterowanie i wyżywienie.

Bakala Foundation od dawna wspiera tematykę niezależnego dziennikarstwa oraz edukacji dziennikarskiej. Oprócz Letniej Szkoły Journey, organizuje również kurs Achilles Data, który szczególnie skupia się na dziennikarstwie śledczym. Studenci mają możliwość zapoznania się z pracą dziennikarza śledczego i zdobycia niezbędnych metod i procedur od doświadczonych profesjonalistów. Następnie mają szansę pracować nad własnym śledztwem pod okiem mentora w swoim ojczystym języku. Aplikacje do Achilles Data zostaną otwarte w kwietniu 2024 r., a sam kurs rozpocznie się jesienią.

Więcej informacji na temat programów Journey i Achilles Data można znaleźć na oficjalnej stronie Bakala Foundation: https://www.bakalafoundation.org/en/

KONTAKT:
Tereza Fialová
Junior PR Consultant
MSL Czech Republic
tel.: +420 601 354 062
e-mail: tereza.fialova@mslgroup.com

 

 

Źródło informacji: Bakala Foundation

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 12 lutego 2024

Zmiana samochodu a ubezpieczenie – co trzeba wiedzieć?

Zmiana samochodu wiąże się z przepisaniem prawa własności na nowego właściciela. Niesie to ze sobą skutki prawne, wymagające załatwienia formalności w urzędzie, a także dopełnienia obowiązku informacyjnego u ubezpieczyciela. Zastanawiasz się, czy można przenieść polisę na nowy samochód i co się dzieje ze składką za niewykorzystany okres ochrony? Tu znajdziesz odpowiedź!

Czy można przenieść ubezpieczenie OC na nowe auto?

Zmiana samochodu nie wymaga od kupującego podejmowania żadnych działań związanych z przeniesieniem polisy na nowe auto. Zgodnie z prawem OC jest przypisane do pojazdu, a nie do kierowcy, więc przechodzi automatycznie na nowego nabywcę w momencie kupna samochodu. Obowiązkiem sprzedającego jest natomiast poinformowanie ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy kupna-sprzedaży.

Czy kontynuowanie ubezpieczenia się opłaca?

Korzystanie z OC poprzedniego właściciela wydaje się korzystnym rozwiązaniem. Niepodważalną zaletą jest wygoda, gdyż kupujący nie musi się martwić o ubezpieczenie auta od razu po zmianie samochodu. Może kontynuować polisę OC aż do końca umowy, wykorzystując składkę, którą opłacił poprzedni właściciel.

Każde OC zapewnia taki sam zakres ochrony, niezależnie od firmy ubezpieczeniowej. Na wysokość składki mają jednak wpływ nie tylko parametry pojazdu, ale i indywidualne dane kierowcy, m.in. wiek, data uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania czy historia szkód jazdy. Może się więc okazać, że firma ubezpieczeniowa dokona rekalkulacji składki i kupujący będzie musiał dopłacić wyliczoną różnicę.

Czy można przenieść AC na nowe auto?

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni przed skutkami różnych zdarzeń, takimi takich jak kradzież, pożar, wandalizm, kolizja, zalanie czy grad. W przeciwieństwie do OC, AC nie przechodzi automatycznie na nowego właściciela i wygasa w momencie zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Sprzedający powinien poinformować TU o zbyciu pojazdu i może wówczas liczyć na zwrot części składki za niewykorzystany okres ochrony.

Wykup swoje ubezpieczenie w LINK4

W LINK4 w Pakiecie OC otrzymujesz także Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Dzięki temu możesz liczyć na organizację pomocy technicznej i pokrycie jej kosztów w razie unieruchomienia pojazdu, czyli m.in.: naprawę na miejscu zdarzenia w razie wypadku, naprawę lub wymianę koła na miejscu zdarzenia, jeśli w samochodzie znajduje się koło zapasowe, czy holowanie auta do 100 km w razie wypadku.

Wybierając także ubezpieczenie AC w LINK4, obejmujesz ochroną nie tylko pojazd, ale również bagaż podręczny czy foteliki do przewozu dzieci, które znajdują się w pojeździe do sumy ustalonej w OWU. Możesz liczyć na wypłatę odszkodowania za szkodę polegającą na uszkodzeniu lub zniszczeniu przedmiotu ubezpieczenia, która powstanie na skutek wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń poza tymi wyłączonymi z ochrony w OWU.

Zastanawiasz się, ile zapłacisz? Oblicz składkę OC w Kalkulatorze dostępnym na stronie. Masz wątpliwości? Skorzystaj z pomocy konsultanta, dzwoniąc pod numer 22 444 44 44 lub spotkaj się osobiście z agentem ubezpieczeniowym współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie https://dokumenty.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

 

Źródło informacji: Link4

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close