Ciąża i dziecko 18 sierpnia 2020

Jak najlepiej zabezpieczyć dziecko? Rodzaje i zakres ubezpieczeń

Nowy rok szkolny to czas, kiedy ubezpieczamy nasze pociechy. Pamiętaj o tym, że ubezpieczenie wykupione w szkole zwykle gwarantuje jedynie podstawowe zabezpieczenie, a wypłacane świadczenia są stosunkowo niskie. Jeśli chcesz, aby ubezpieczenie Twojego dziecka zapewniało wsparcie w szerszym zakresie, kup ubezpieczenie indywidualnie.

Dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie szkolne?

Wielu rodziców, wykupując obowiązkowe ubezpieczenie w szkole, myśli, że ich pociecha jest już odpowiednio zabezpieczona. Jest to błędne myślenie, gdyż tego rodzaju ubezpieczenia są zwykle mocno ograniczone. Powinieneś więc zdecydować się na osobne ubezpieczenie szkolne dziecka i mieć pewność, że zakres polisy jest wystarczający. W osobnym ubezpieczeniu, np. tym w Nationale-Nederlanden, wypłacane są konkretne kwoty, nawet za kilka urazów, do których doszło podczas jednego wypadku. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykle oferowanych w szkołach ubezpieczeń szkolnych, nie ma żadnego limitu wypłat. Oznacza to, że odpowiednie świadczenie otrzymasz bez względu na to, jak dużo wypadków wydarzy się w czasie trwania polisy. Ponadto wspomniane ubezpieczenie obowiązuje nie tylko w trakcie trwania zajęć szkolnych, ale również na wycieczkach, podczas aktywności pozaszkolnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Samo świadczenie jest zaś wypłacane od razu po zgłoszeniu zdarzenia, bez konieczności czekania na zakończenie rehabilitacji i oszacowanie procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczeń wykupywanych w szkołach.

Jakie dodatkowe pakiety możesz wykupić?

Oprócz standardowego ubezpieczenia szkolnego dla dziecka możesz zdecydować się na dodatkowe pakiety oferowane przez konkretnego ubezpieczyciela, które ułatwią Twojej pociesze regenerację i powrót do pełni sił. Jeśli wybierzesz pakiet opieki medycznej do ubezpieczenia dziecka w Nationale-Nederlanden, Twoje dziecko otrzyma możliwość przeprowadzenia pełnego zestawu niezbędnych badań, licznych wizyt u specjalistów, wielu zabiegów ambulatoryjnych oraz koniecznej rehabilitacji. Dzięki takiemu wsparciu możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie w dobrych rękach, a skutki nieszczęśliwego wypadku szybko zostaną zniwelowane.

Decydując się również na nieco tańszy pakiet u tego samego ubezpieczyciela – opieka po wypadku, zapewnisz swojemu dziecku możliwość korzystania z korepetycji, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że po powrocie do szkoły nie będzie musiało nadrabiać dużej ilości materiału. Ponadto będziecie mogli skorzystać z domowych wizyt lekarza, transportu medycznego i usługi dostarczenia leków, dzięki czemu z Twoich barków zdjętych zostanie wiele obowiązków, a co za tym idzie – więcej czasu będziesz mógł poświęcić dziecku w trakcie jego rekonwalescencji.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Na zakupach 18 sierpnia 2020

Targi Trends 4 Kids po raz pierwszy w Lublinie!

Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórcówna Targi Trends 4 Kids w Lublinie.

Targi Lublin, ul. Dworcowa 11?06 września 2020 ?Godz. 10:00-17:00

Nasi Goście będą poruszać się i korzystać z czterech specjalnie wyznaczonych stref:

STREFA ZAKUPÓW – w tej strefie będzie można znaleźć odzież, buciki, zabawki, dekoracje do pokoików dziecięcych, książeczki oraz produkty dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Wystawcy specjalnie na dzień targów przygotowują atrakcyjne rabaty.

Realizując zakupy na stoiskach w kwocie łącznej 250 zł, będzie można odebrać  prezent w punkcie organizatora (liczba przewidzianych prezentów jest ograniczona).

STREFA ŚWIADOMEGO RODZICA – dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w jakich będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzienna okazja do skorzystania bezpłatnie z porad i konsultacji u ekspertów wielu dziedzin  związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

STREFA ZABAWY – w tej przestrzeni dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z licznych zajęć kreatywnych i rozwijających warsztatów. Nuda tego dnia jest u nas zabroniona! Pod okiem instruktorów dzieci będą mogły skakać na trampolinie oraz sprawdzić swoje umiejętności panowania nad piłką. Przeżyją także niesamowitą, podwodną przygodę w wirtualnym świecie. Nie zabraknie także pełnego emocji, magicznego pokazu baniek mydlanych. Odwiedzi nas także Myszka Mini i Klaun Gucio – ulubione postacie naszych najmłodszych Gości.

STREFA EKO WYBORU – jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Na warsztatach recyklingowych będziemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety.

Rodziców i wystawców także będziemy zarażać ideą less waste i pokazywać jak można stać się eco friendly.  Warto sprawdzić na naszej stronie w jaki sposób można pomóc włączając się akcje i aktywności, jakie przygotowaliśmy na dzień naszego wydarzenia.

Więcej na:

trends4kids.pl

https://www.facebook.com/events/2499995120320241/

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podróże 14 sierpnia 2020

Władysławowo – labirynt w kukurydzy

Labirynt w kukurydzy mieści się tak naprawdę w Swarzewie pod Władysławowem, ale nawet w adresie strony ma wpisane Władysławowo. Rozrywka jest przednia, nie tylko dla dzieci. 

Labirynt w kukurydzy – co rok prorok 

A dokładniej, co roku nowy labirynt z nową trasą. To pierwszy powód, dla którego mogę tam za rok wrócić. Drugi jest taki, że chyba byłam za wcześnie. Tylko tu pojawia się problem, bo ja nie jeżdżę na urlopy w sierpniu. A sierpień to najlepszy moment na zabawę w labiryncie. Powód jest prosty – kukurydza jest już bardzo wysoka 😉 

Co roku powstaje nowy, bo… co roku na jesieni trzeba kukurydzę zebrać, skosić, czy jak to się tam nazywa. Nie wiem, co się robi z kukurydzą. No w każdym razie zimy by ta instalacja nie przetrwała. Na wiosnę trzeba posiać nową, a gdy wyrośnie, można zacząć się bawić. Właśnie dlatego labirynt czynny jest tylko w miesiącach wakacyjnych. Przy czym obawiam się, że na początku lipca głowy mogą trochę wystawać, co psuje zabawę. Wiem, bo pod koniec lipca trafiliśmy na takie miejsce, gdzie była niższa i emocje od razu opadły. 

 

Atrakcje w labiryncie

To nie tak, że dostaniecie mapkę i możecie sobie połazić między kukurydzą. Mapkę faktycznie dostaniecie, ale samo przejście labiryntu to pikuś. Trzeba to zrobić w taki sposób, żeby zaliczyć wszystkie punkty kontrolne, gdzie są pytania. Odpowiedzi wpisujecie w krzyżówkę, którą dostajecie razem z mapką. Punkty można zaliczyć nie po kolei, ale będzie dłużej. Z drugiej strony – nikt nie pogania, można łazić po polu kukurydzy do godziny 21.00. 

Oprócz punktów kontrolnych możemy sobie z bliska zobaczyć całkiem fajne samoloty, a nawet statek kosmiczny! Pod samolotem pasażerskim można sobie przejść i powiem Wam, że wrażenie jest całkiem całkiem, chociaż samolot nie należy do tych największych. Mimo to powiedzcie z ręką na sercu, kto miał okazję przechodzić pod samolotem? To się nawet na lotnisku nie zdarza za często. Przy tym klatki ze zwierzakami, które można w labiryncie spotkać to już mały pikuś, aczkolwiek znalezienie ich daje satysfakcję. Dla odmiany duże obiekty są widoczne z daleka, mimo to trzeba się postarać, żeby do nich dotrzeć. 

 

Atrakcje obok labiryntu 

Sam labirynt w kukurydzy to nie wszystko. Obok są jeszcze dwa, dużo mniejsze, właściwie takie dla dzieci. Mimo to fajnie się nimi chodzi. Ale co tam labirynty, rower, rower się liczy! No nie udało mi się przejechać pięciu metrów, a szkoda, bo dostałabym zwrot kasy za mój bilet. Nikomu z nas się nie udało. Dużo ludzi próbowało, niektórzy twardo ćwiczyli i też nic. Bo też i rower nie jest zwyczajnym rowerem. Kierownica żyje swoim życiem. Ja w prawo, ona w lewo, ja prosto, ona skręca. Da się to opanować, pracownicy pokazywali, ale to kwestia treningu, zbyt długiego, żeby ten zwrot kasy za bilet wywalczyć. Mimo to polecam spróbować, bo sama jazda na takim rowerze (a raczej liczne próby jazdy) też jest niezłą atrakcją. 

Za oddzielną opłatą można się przejechać monster truckiem. 

 

Labirynt w kukurydzy – cena i adres 

Co do ceny, to mam tu zagwozdkę. Pamiętam, że bilet normalny kosztował 39 zł, a ulgowy 29. Tymczasem internet informuje mnie, że normalny bilet kosztuje 45 zł. Być może cena wzrosła, nie wiem. W każdym razie uważam, że warto te pieniądze wydać, bo zabawa, chociaż wydaje się dość infantylna, jest naprawdę przednia. Szczegółowy cennik wejść do labiryntu i przejażdżek monster truckiem znajdziecie tutaj: http://www.labirynt-wladyslawowo.pl/cennik/

Chciałam Wam podać adres, ale… chyba nawet sam labirynt go nie zna, bo na stronie internetowej nie znalazłam. Nic to. Wyguglacie sobie 😉 Ja mogę tylko powiedzieć, że mieści się nie tyle w samym Swarzewie, co obok niego, za to blisko dworca kolejowego Swarzewo. 

Labirynt w kukurydzy nocą 

Ta atrakcja nas ominęła, niestety. Mówię niestety, bo to mogła być całkiem fajna zabawa. Wbrew pozorom nawet w dzień nie jest tak łatwo i swobodne przejście labiryntu zajmuje półtorej godziny. W nocy może być… no bardziej nastrojowo. Nocne przejścia przez labirynt odbywają się w każdą sobotę sierpnia. Start, o ile dobrze pamiętam, o 21.00. 

 

Zdjęcia: Mirella

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close