Jaki samochód dla rodziny?
Stoisz przed wyborem samochodu, który ma być najlepszym pojazdem dla Twojej rodziny? W tym artykule przedstawiamy 5 najważniejszych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę w trakcie porównywania konkretnych modeli nowych lub używanych samochodów.
1. Przestronny i pojemny
Samochód dla Twojej rodziny powinien wyróżniać się przestronnym wnętrzem, które jest wygodne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W przypadku większych rodzin optymalnym wyborem wydaje się zakup auta, w którym opcjonalnie istnieje możliwość korzystania z aż 7 foteli. Do samochodów przestronnych zaliczamy głównie vany, mini vany, crossovery czy SUV-y. Z rodzinami kojarzą się też kombi, ponieważ zapewniają dużo miejsca dla pasażerów i sporą pojemność bagażnika. To bardzo ważny aspekt, jeśli wybierasz się na rodzinne wakacje, a na co dzień preferujesz duże zakupy czy masz do przewożenia większy bagaż, np. wózki dziecięce.
2. Atrakcyjny cenowo
Porównywanie aut siłą rzeczy obejmuje też zestawianie cen poszczególnych modeli. Nie chcesz przepłacać, skoro wraz z rodziną macie też wiele innych potrzeb, nie tylko motoryzacyjnych. Skorzystaj z Internetu, aby nie ograniczać się wyłącznie do oferty okolicznych salonów dealerskich i komisów samochodowych. Sprawdź też zestawienia w rodzaju https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe, czyli rankingów kredytów samochodowych, za pomocą których finansuje się zakup auta. Poznaj warunki finansowania w poszczególnych bankach i wybierz najtańszą, najkorzystniejszą ofertę, dzięki której zaoszczędzisz w trakcie spłacania zobowiązania.
3. Bezpieczny
Auto dla całej rodziny musi być bezpieczne. W nowoczesnych samochodach przykłada się dużą wagę do wdrażania i testowania systemów bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko kolizji czy wypadku. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienia się systemy:
- ABS,
- BAS,
- ESP,
- TSR,
- BLIS,
- EBD.
Podczas wybierania pojazdu zapoznaj się ze szczegółami wersji wyposażeniowej i sprawdź, które elementy wpływają na poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Przy okazji warto pamiętać o inwestowaniu w wysokojakościowe, certyfikowane foteliki niemowlęce i dziecięce.
4. Opłacalny w utrzymaniu
Jedno to kupić samochód, ale drugie – utrzymać go. Wydatki na przestrzeni lat eksploatacji wynikają m.in. z kosztów paliwa, części zamiennych czy usług serwisowych. Są auta tańsze i droższe w utrzymaniu, więc trzeba przekalkulować, ile w skali miesiąca czy roku będzie kosztował model, który rozpatrujesz jako nowe auto dla swojej rodziny. Dostosuj pojazd do swoich potrzeb, a czas spędzony za jego kierownicą uznasz po latach za dobre wspomnienie.
5. Ubezpieczony
Choć zgodnie z przepisami właściciel pojazdu jest zobowiązany wyłącznie do opłacania składek OC, istnieje kilka polis komunikacyjnych, na które warto znaleźć środki w domowym budżecie:
- AC (autocasco),
- assistance,
- NNW.
Możesz ubezpieczyć auto na wypadek kradzieży lub uszkodzeń z własnej winy. Masz szansę otrzymać doraźną pomoc po awarii na trasie, a to bardzo ważne, że działać szybko i skutecznie, gdy ma się w aucie np. małe dzieci. Wreszcie zabezpieczasz siebie i bliskich od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak znaleźć pieniądze na opłacenie polis? Gdy zaciągasz kredyt gotówkowy, możesz przeznaczyć środki na dowolny cel, np. większość pieniędzy na kupno samochodu, a pozostałą część na jego dodatkowe wyposażenie i właśnie ubezpieczenia.
Kiedy kupujesz auto dokładnie oszacuj stan domowego budżetu i szukaj opłacalnych źródeł finansowania np. w zestawieniu kredytów gotówkowych: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.