Kruki. Sprawdź jak do nich się przekonać…

Kruki kojarzą mi się ze słynnym horrorem Hitchcocka, który obejrzałam zdecydowanie za wcześnie bo, mając zaledwie kilkanaście lat. Od tego czasu ptaki te wywoływały we mnie strach, lęk. Nieraz omijałam szerokim łukiem miejsca, w których przesiadywały całe stada. Od kilku dni kruki będą mi się kojarzyć pozytywnie, a to za sprawą genialnej dwuosobowej karcianej gry.

Gra “Kruki” zabiera nas w różne krainy snów, od ognistego terytorium, przez zielone tereny dżungli, piaszczyste pustynie, aż po tajemniczy mroczny zamek. Nawiązuje ona do gry “Sen”, w której celem jest stworzenie snu z jak najmniejszą ilością kruków. Uważam, że również nad tą grą warto się pochylić i poświęcić jej trochę czasu.

Zasady gry

Zadaniem graczy wcielających się w kruki, jest jak najszybciej przemierzyć tereny przed nadejściem poranka. Za sprawą kart akcji, można sobie ułatwić wyścig lub utrudnić trasę drugiemu graczowi. Instrukcja jest bardzo przejrzysta i zrozumiała. Więcej o zasadach gry przeczytanie w elektronicznej wersji instrukcji, o tutaj.

gra kruki

Gra “Kruki” przeznaczona jest dla dzieci w wieku od ośmiu lat, a rozgrywka zajmie zaledwie dwadzieścia minut. Zgodnie z instrukcją trasa wyścigu kruków przebiega przez szesnaście kart. Natomiast na początku rozgrywki można się umówić na krótszą trasę, np. składającej się z dziesięciu kart. Dużym plusem jest fakt, że przy każdej rozgrywce trasa wyścigu jest inna ponieważ mamy do dyspozycji aż czterdzieści kart. Z pomocą dorosłego w grę mogą zagrać młodsze dzieci.

gra kruki

W zgrabnym pudełku znajdziecie instrukcję, dwa drewniane kruki, karty symbolizujące krainę snów, karty akcji oraz karty trasy. Kolejny raz chylę czoła grafikowi, który potrafił trafnie, precyzyjnie i pięknie uchwycić różne krainy na kartach. Rysunki przyciągają uwagę i działają na wyobraźnię.

gra kruki

Gra rozwija logiczne myślenie, a także umiejętność dopasowania zasad do zmieniającej się sytuacji w trakcie rozgrywki.  Zdobyła ona między innymi nagrodę za najlepszą grę karcianą w 2016 w Wielkiej Brytanii oraz odebrała tytuł najlepszej gry dwuosobowej w 2004  w USA.

Szczerze polecam ją wszystkim, którzy szukają przyjemnej, szybkiej rozgrywki dla dwójki.

gra kruki

Autor: Thorsten Gimmler
Ilustracje: Marcin Minor
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2
Czas gry: 20 min

 

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close