Podróże 26 kwietnia 2024

Na majówkę warto zabrać bank w telefonie

Majówka tuż, tuż, a większość z nas ma w tym czasie wiele spraw na głowie. Niezależnie od tego, czy wybieramy się nad Morze Bałtyckie, czy na zagraniczne wojaże, szukamy noclegów, atrakcji do zwiedzania i nieustannie odświeżamy prognozy pogody. W wirze przygotowań łatwo zapomnieć o biletach na komunikację, sprawdzeniu opłat za autostrady czy wymianie walut. Odpowiedź na te wszystkie majówkowe wyzwania ma VeloBank. W swojej aplikacji mobilnej dostarcza usługi, które wiosenny wypoczynek uczynią bezpiecznym i wygodnym.

Już dawno kalendarz nie był tak łaskawy, jak wokół tegorocznej majówki. Tylko kilka dni urlopu dzieli nas od długiego odpoczynku. Udana podróż to zawsze dużo przygotowań i szereg spraw, o których łatwo zapomnieć. Na szczęście klienci VeloBanku nie muszą się tym martwić. Wszystko czego potrzebują, aby ruszyć w drogę, znajdą w aplikacji mobilnej swojego banku.

„Od zawsze pielęgnujemy w DNA naszej marki skupienie na nowoczesności i wygodzie klientów. Nasza aplikacja to idealny towarzysz podróży, wypełniony dodatkami, które sprawią, że nasza podróż będzie wygodniejsza. Mamy w niej funkcjonalności zwiększające bezpieczeństwo i komfort w trakcie zbliżającej się majówki. Są to wygodne płatności, ale też możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacenia parkingu, autostrady w Polsce i za granicą, a nawet zaopatrzenia się w najpopularniejsze waluty potrzebne do dalszych podróży. Pozostaje tylko trzymać kciuki, by pogoda w pierwszych dniach maja dopisała” – podkreśla Marta Dałkiewicz, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.

Dla wszystkich, którzy wybrali na majówkę bliższe kierunki podróży VeloBank ma w aplikacji funkcjonalność umożliwiającą szybki zakup biletów komunikacji w polskich miastach. Można nabyć je przed zalogowaniem do aplikacji, a ich ceny będą identyczne, jak w biletomacie czy kiosku. Wygodny proces umożliwia kupno nawet po tym, kiedy wsiądziemy do autobusu czy tramwaju. Dla podróżujących samochodem nieocenionym wsparciem będzie możliwość bezgotówkowej płatności za parkingi. Nie trzeba już, będąc w podróży po Polsce, szukać parkometrów i rozmieniać gotówkę. Funkcja start/stop sprawi, że nie będziemy musieli deklarować długości naszego postoju. Kiedy przyjdzie nam przemieszczać się głównymi szlakami komunikacyjnymi, z pomocą przyjdzie system automatycznych płatności za autostrady. Tzw. videotolling, czyli sczytywanie tablic rejestracyjnych przez kamery, umożliwi przejazd przez bramki na płatnych odcinkach dróg, bez konieczności postoju przy kasie.

Aplikacja VeloBanku pomoże nam również za granicą. Każdy, kto korzysta z funkcji płatności za autostrady łatwo może kupić E-Winiety na płatne drogi za granicą. W tym wypadku wizytę na stacji czy w sklepie oraz naklejanie winiety na szybę, dzięki VeloBankowi zamienimy na szybsze i wygodniejsze przejazdy. Oczywiście w każdej chwili E-Winietę można zapisać do formatu PDF i okazać podczas kontroli drogowej. Spokojną majówkę może zapewnić ubezpieczenie Bezpieczna Wyprawa. Dzięki tej funkcji możemy wybrać jeden z wariantów polisy lub samemu określić własny zakres ubezpieczenia turystycznego. Obejmuje ono ryzyka związane z kosztami rezygnacji z podróży oraz ochronę w wypadku zaostrzenia się chorób przewlekłych za granicą. Podróżujący z rodzinami mogą liczyć na dodatkową zniżkę. W każdej chwili możemy również skorzystać z VeloKantoru, który pozwoli wymienić złotówki i płacić jedną z 4 popularnych walut (EUR, USD, GBP, CHF). Dzięki usłudze powiadomień otrzymasz informację, gdy kurs będzie taki, jakiego oczekujesz. Możesz również złożyć zlecenie wymiany walut, by transakcja została zrealizowana automatycznie, gdy kurs zmieni się zgodnie z oczekiwaniami.

Wygodną bankowość mobilną VeloBanku poznasz lepiej na stronie: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna.html.

Nota prawna: z usług związanych z transportem w aplikacji VeloBank skorzystasz pod warunkiem ich aktywacji oraz zapewnienia środków na rachunku. Usługę biletów i parkingów dostarcza MoBilet, a usługę autostrad i E-Winiet dostarcza Autopay. Lista miast, w których można skorzystać z usługi zakupu biletu i opłaty za parking, lista autostrad oraz dróg z dostępnymi e-winietami do zakupu dostępne na velobank.pl. Zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość składki uzależnione są od wybranego wariantu ubezpieczenia. Przed zakupem ubezpieczenia koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia – w dokumencie znajdziesz szczegółowy zakres ochrony, ograniczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności. Ubezpieczycielem jest TU Europa S.A. Ofertę kantoru walutowego udostępniamy dla Ciebie, jeśli posiadasz u nas konto osobiste w złotych oraz konto walutowe w walucie, którą chcesz kupić lub sprzedać. W reklamie posługujemy się nazwami handlowymi – odpowiadające im nazwy usług reprezentatywnych i ich definicje znajdziesz na velobank.pl/slownik.

KONTAKT:

Monika Banyś

Rzeczniczka prasowa

VeloBank S.A.

tel. +48 500 140 263

e-mail: monika.banys@velobank.pl

 

Źródło informacji: VeloBank

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zdrowie 25 kwietnia 2024

Przeciwdziałanie HPV – niezbędna edukacja i ułatwienie dostępu do szczepień

Edukacja w zakresie profilaktyki wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz skrócenie ścieżki pacjenta i umożliwienie wykonywania szczepień przeciw HPV przez wszystkie przychodnie w ramach POZ są kluczowe dla zwiększenia liczby szczepień przeciw tej chorobie – to konkluzja spotkania Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet.

Wirus brodawczaka ludzkiego – główna przyczyna raka szyjki macicy, powoduje też wiele innych groźnych nowotworów u kobiet i mężczyzn, takich jak: rak prącia, rak pochwy, rak odbytu czy nowotwory głowy i szyi. Jest również przyczyną powstawania wstydliwych brodawek narządów płciowych (kłykcin kończystych).

W trakcie Europejskiego Tygodnia Szczepień, w czwartek w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet pod hasłem „Pożegnajmy HPV – profilaktyka wirusa HPV poprzez szczepienia”. W spotkaniu pod przewodnictwem posłanki Wandy Nowickiej wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, eksperci oraz reprezentanci organizacji pozarządowych i pacjentów.

„W Polsce mamy program, który w dużym zakresie udostępnia szczepionki, jednak korzysta z niego niewiele osób. Mam nadzieję, że nasze spotkanie pozwoli na zdiagnozowanie barier, które uniemożliwiają wykorzystanie szczepień w szerszym zakresie” – powiedziała posłanka Wanda Nowicka.

Od 1 czerwca 2023 r. funkcjonuje powszechny program szczepień przeciw HPV, który obejmuje dziewczynki i chłopców między 11. a 14. rokiem życia. Jednak do tej pory ze szczepienia w jego ramach skorzystało zaledwie 20 proc. nastolatków.

Prof. Teresa Jackowska, prezeska Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, podkreśliła potrzebę obniżenia do dziewiątego roku życia wieku dzieci, które można zaczepić.

„Polska jest krajem o jednej z największych zachorowalności i umieralności z powodu raka szyjki macicy w Europie. Codziennie sześć Polek słyszy diagnozę: rak szyjki macicy, a cztery Polki umierają z tego powodu każdego dnia. Dziewczynki, które teraz się nie zaszczepią, mogą za parę lat zachorować na ten nowotwór, mogą nie urodzić dzieci. Możemy je przed tym ochronić dzięki szczepieniu przeciw HPV. Można powiedzieć, że jest to szczepionka na raka” – podkreśliła prof. Marzena Dębska z Kliniki Położnictwa i Perinatologii PIM MSWIA.

Milena Angelova, główna sprawozdawczyni Grupy Roboczej dot. Cancer Prevention Package w ramach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) podkreślała wagę szczepienia dzieci jeszcze przed inicjacją seksualną.

„Niezwykle ważne jest, by ze szczepień przeciw HPV skorzystały nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy. Tylko wtedy będzie można skutecznie wyeliminować HPV z polskiej populacji” – dodała Milena Angelova.

„Oceniliśmy już trudności w realizacji szczepień w ramach programu: najwięcej ośrodków wskazało na problemy w sprawozdawaniu danych o wykonanych szczepieniach. Dalszym krokiem będzie przedstawienie potencjalnych rozwiązań, aby zwiększyć wyszczepialność” – przekazała Joanna Kujawa, naczelniczka wydziału w Departamencie Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

Potrzebę edukacji w zakresie profilaktyki HPV potwierdzają wyniki opublikowanego przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej badania na temat wiedzy o szczepieniach przeciw HPV, przeprowadzonego we współpracy z prof. Tomaszem Sobierajskim, kierownikiem Ośrodka Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

„Co czwarta badana osoba nie potrafiła wskazać ani jednej choroby, którą może wywoływać wirus HPV. Z kolei 85 procent badanych zadeklarowało, że zaszczepiłoby się, gdyby istniała skuteczna szczepionka przeciw nowotworom. Jednocześnie co druga badana osoba nie słyszała o szczepieniu przeciw HPV. To pokazuje, jak bardzo potrzebujemy rzetelnej edukacji zdrowotnej” – podkreślił Igor Grzesiak, wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, omawiając wyniki badania.

Eksperci jako przyczyny niskiej wyszczepialności wskazywali brak szeroko zakrojonej kampanii edukacyjnej oraz skomplikowany system raportowania wykonanych szczepień, co zniechęca placówki POZ do zgłaszania się do programu (przystąpiło do niego tylko ok. 15 proc.).

„Konieczne jest skrócenie ścieżki pacjenta i umożliwienie wykonywania szczepień przeciw HPV przez wszystkie przychodnie w ramach POZ. Dodatkowo, czy naprawdę tak trudno zorganizować szczepienia w szkołach?” – pytała Joanna Frątczak-Kazana z Fundacji Onkologicznej Alivia.

Działania w zakresie edukacji są już podejmowane oddolnie, m.in. przez Fundację SEXEDPL, która w marcu rozpoczęła kampanię „Bye Bye HPV”, pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia. Kilka dni temu we współpracy z Dzielnicą Warszawa-Śródmieście zainicjowała akcję szczepień przeciw HPV w szkołach podstawowych.

 

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 25 kwietnia 2024

Kursy internetowe dla każdego – u mnie nauczycie się wszystkiego!

Kursy internetowe pewnie nie trafiłyby do kręgu moich zainteresowań, ale uparty Facebook ciągle mi je reklamuje. Dopóki tylko chciał mi je sprzedać, to spoko, omijałam. Teraz jednak poszedł krok dalej i próbuje mi wmówić, że to ja mam stworzyć i sprzedać kurs. Zrobiłam więc błyskawiczny rachunek sumienia i uznałam, że w gruncie rzeczy to… czemu nie? No co, ja nie dam rady? Proszę bardzo, oto lista kursów, które mogę dla Was stworzyć, jeśli będzie zapotrzebowanie. Teoretycznie wszystkie już na rynku istnieją, ale wiecie – u mnie taniej 😉

Kurs pisania (książek)

Może nie porywajmy się od razu z motyką na słońce, pisać to mogę Was uczyć, w końcu sama robię to zawodowo od dziesięciu lat i klienci nie narzekają. 

Nie wiem, czy napiszecie książkę (to jednak wymaga czasu i samodyscypliny), ale po kursie ze mną będziecie pisać bardzo przekonujące usprawiedliwienia nieobecności w szkole Waszych bąbelków. Nauczycie się też, jak prawidłowo napisać listę zakupów. Bo to wcale nie jest takie proste, jak Wam się wydaje 😛 

Kurs wydawania książek 

Słowo honoru natknęłam się na ofertę kursu na temat, jak wydać książkę.  Domyślam się, że mowa o self publishing, czyli samodzielnym wydawaniu. 

Powiem Wam, że wydać książkę nie jest trudno (szczegóły na kursie :P), za to sprzedanie jej może być problematyczne. Na szczęście mamy kolejny kurs. 

Kurs sprzedaży w internecie 

Po moim szkoleniu pół chaty opchniecie za bezcen na OLX, drugie pół na Vinted. Haczyk bowiem tkwi w tym, że szkolenie jest o sprzedawaniu, nie o sprzedawaniu z zyskiem. 

Kurs projektowania stron internetowych 

W zasadzie moja umiejętność ogranicza się do opłacenia domeny i hostingu. Umiem też połączyć jedno z drugim i postawić stronę, która wygląda tak, że nikt dobrowolnie na nią nie zajrzy. Ale wiecie co? Zerkam czasem (no wiecie, robię research) na strony oferentów  tych kursów i szczerze mówiąc, d…y nie urywają. Czyli nie trzeba umieć, trzeba tylko dobrze ściemniać, że się umie. Mogę dać duży rabat, ktoś chętny?

Kurs pisania z AI 

Wszelkie kursy, które dotyczą AI, rozkładają mnie na łopatki. Dowcip bowiem polega na tym, że… jest to wiedza ogólnodostępna. Wystarczy poświęcić trochę czasu albo… zapytać AI. Nie wierzycie? To zapytajcie ChatGPT jak pisać teksty z AI albo poproście o przykładowe promty do pisania tekstów. Wszystko jest na tacy. No ale jak chcecie, to ja Wam taki kursik przygotuję, oczywiście za odpowiednią opłatą 😛

Kurs programowania 

Nie mam o tym zielonego pojęcia, ale myślę, że autorzy kursów też niekoniecznie. Albo zwyczajnie ściemniają. Bo jedno wiem na pewno – nie da się nauczyć Javy w 10 dni. Zrobię Wam kursik w cenie promocyjnej (w końcu nie znam się na tym, więc mogę policzyć tanio), a Wy się potem zastanowicie, czy nie chcecie jednak iść do kogoś innego. I to będzie się nazywało, że mój kurs pomógł Wam podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki Waszej kariery. 

Kurs z prowadzenia działalności gospodarczej 

Ja pitolę – mniej więcej to pomyślałam, jak mi wyskoczyła na wallu oferta takowego kursu. Serio da się nauczyć prowadzenia firmy na krótkim kursie? No, chyba że to będzie kurs, w którym powiem Wam, czego musicie się nauczyć i o czym pamiętać. Gdzie sobie tę wiedzę zdobędziecie, to już nie mój problem. Oczywiście podkreślę, jak ważna jest konsekwencja, systematyczność, samodyscyplina i inne takie pierdoletki. W końcu to najważniejsze, jak się firmę prowadzi, nie? 

Tak bardziej serio – mój mąż prowadzi DG pół życia i ciągle się czegoś uczy, bo przepisy zmieniają się z prędkością światła. Nie zapisujcie się na takie kursy. 

Kurs rozmawiania z pracownikami 

Bo to pewnie jest tak, że ktoś sobie jakimś cudem założy firmę bez skończenia kursu u mnie, a potem się okaże, że nie umie zarządzać zasobami ludzkimi. I wtedy ja go nauczę, jak rozmawiać z pracownikiem. Spoko, z tym akurat serio mogę sobie poradzić. Nigdy nie miałam problemu z rozmawianiem z ludźmi. A lata pracy w reklamie nauczyły mnie wciskania ludziom kitu 😛

Kurs jak zostać youtuberem 

W pakiecie powinien być jeszcze kurs jak prowadzić social media, bo to się łączy. W sumie też spoko. W socialach jestem blisko dekadę i jeszcze nikt mnie nie zbanował, czyli ogarniam temat. 

Jeśli chodzi o platformy do umieszczania video, to mogę Was nauczyć, jak przygotować plan, jak go oświetlić i jak przyciąć film. W gratisie mogę dorzucić kurs obróbki video. Ale wtedy ten kurs na youtubera nie będzie tani, bo wiecie – gratisy nie istnieją 😛 

Kurs sprzedawania kursów w internecie

Sprzedawanie kursów to zupełnie coś innego niż zwykły handel w sieci. Tu trzeba wykazać się wiarygodnością i determinacją. Umiejętnościami niekoniecznie. Powiem Wam, że już nawet na darmowe webinary przestałam się zapisywać – przeważnie to strata czasu. A efektem takiego webinaru jest zwykle zaproszenie na płatny kurs. No ale skoro ciągle widzę takie oferty, to widać jest zapotrzebowanie. Mogę zrobić fajną promocję, jak chcecie. Potem Wam powiem, dlaczego musicie ukończyć u mnie jeszcze trzy inne kursy, żeby samodzielnie jakiś sprzedać. 

Kurs asertywności 

Jedyna potrzebna rzecz w natłoku wszystkich kursów, których oferty widziałam w ostatnim czasie. I tego serio mogę Was nauczyć. Świetnie mi idzie, wszak żadnego płatnego szkolenia nie dałam sobie wcisnąć. 

Nauczę Was cynizmu, sceptycyzmu i zdroworozsądkowego podejścia do wszelakich reklam. Może nawet Wam zdradzę proste sposoby manipulowania ludźmi. Oczywiście za opłatą 😛 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close