Lifestyle 31 lipca 2023

„Przyjaciółki z natury” – wyjątkowe kampery na Półwyspie Helskim. Sprawdź, gdzie je znajdziesz i jakie atrakcje będą czekać na miejscu

Joga, instaspot, strefa chill i pyszna lemoniada – to wszystko będzie czekać na przełomie lipca i sierpnia na wybrzeżu Bałtyku w wyjątkowych… kamperach. 29 lipca rozpocznie się ośmiodniowy Road Show po Półwyspie Helskim pod hasłem „Przyjaciółki z natury”. Specjalnie stworzone mobilne vany odwiedzą trzy dobrze znane wakacyjne lokalizacje, aby umilić czas odpoczywającym. Nadmorska trasa jest jednocześnie częścią społecznej akcji edukacyjnej, której celem jest uświadomienie Polkom, jak ważne jest dbanie o siebie i o swoje zdrowie w naturalny sposób.

„Przyjaciółki z natury” to wakacyjna akcja edukacyjna, której sponsorem jest Herbapol Poznań, producent leku Urosept, a Road Show będzie stanowić jej zwieńczenie. W jej ramach powstaną obrandowane kampery, które będą przemieszczały się po Półwyspie Helskim w dniach 29 lipca – 5 sierpnia, zatrzymując się w popularnych miejscówkach. Stworzone zostaną także specjalne strefy, w których odbywać się będą liczne atrakcje.

Przyjaciółki z natury: Strefa jogi i chilloutu

O zbawiennym wpływie na ciało i umysł ćwiczeń takich jak joga nie trzeba chyba już nikomu opowiadać. W ramach kampanii, przez wszystkie dni trasy, odwiedzający nadmorskie kurorty będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć jogi na plaży, które będą dwa razy dziennie. Zajęcia poprowadzi Marta Gula, wykwalifikowana instruktorka jogi. Będą się one odbywać w godzinach porannych.

Przy kamperach powstanie także strefa chilloutu, gdzie na odwiedzających będą czekać leżaki oraz poduchy, na których będzie można się poopalać czy beztrosko spędzić wakacyjny czas nad morzem, tuż obok natury. Dopełnieniem korzystania z wypoczynku oraz dla ochłody będzie stoisko z lemoniadą z naturalnych składników. Dla fanów social mediów również nie zabraknie ciekawych rozwiązań. Powstanie ścianka, na tle której będzie można wykonać zdjęcia.

Gdzie można znaleźć kampery „Przyjaciółki z natury”?

Trasa „Przyjaciółki z natury” potrwa od 29 lipca i skończy się 5 sierpnia. Kampery wraz ze wszystkimi zaplanowanymi atrakcjami będą dostępne w następujących terminach i lokalizacjach:

– 29-31 lipca – parking przy Campingu Chałupy 6, Chałupy;

– 1 sierpnia – boisko piłkarskie, Chałupy;

– 2 sierpnia – parking przy Campingu Chałupy 6, Chałupy;

– 3 sierpnia – plac przy molo, Jastarnia;

– 4 sierpnia – parking przy Campingu Chałupy 6, Chałupy;

– 5 sierpnia – Port, Kuźnica.

Kampery Przyjaciółki z natury

 

Źródło informacji: Herbapol Poznań
Obraz Shahariar Lenin z Pixabay
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 30 lipca 2023

Uwolnij swój potencjał. Nowa kampania SodaStream

SodaStream przedstawia nową kampanię reklamową – „Uwolnij swój potencjał”. Czy istnieje magiczne zaklęcie, które nie tylko zapewni doskonałą zabawę, ale również ocali Ziemię przed jednorazowym plastikiem?

SodaStream, wiodący producent saturatorów do gazowania wody, oferuje wygodną, ekonomiczną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych napojów bezalkoholowych. Pozwala użytkownikom tworzyć własne spersonalizowane napoje gazowane w domu, bez zbędnego jednorazowego plastiku i bez dźwigania. Marka rozpoczyna właśnie kampanię reklamową „Uwolnij swój potencjał”, która przekonuje, że SodaStream to coś więcej niż ekspres do gazowania wody, to gwarancja zabawy i udanych spotkań towarzyskich.

Film na YouTube: klik 

SodaStream „Uwolnij swój potencjał”

Akcja reklamy „Uwolnij swój potencjał” ma miejsce na przyjęciu. Goście są wyraźnie znudzeni, rozmowa się nie klei. Nagle główny bohater przypomina sobie zaklęcie, które sprawia, że zaczyna się magia: Raz, dwa, tssss SodaStream”. Atmosfera błyskawicznie się zmienia. Impreza zostaje uratowana. Spot pokazuje, że zwykłą wodę w prosty sposób możemy zmienić w ekscytujący napój pełen bąbelków, a SodaStream sprawi, że każda celebracja będzie udana. Reklamę dopełnia utwór „Release The Beast” zespołu Breakwater z 1978 roku.

To pierwsza część kampanii parasolowej stawiająca ekobohaterów – czyli klientów marki w centrum wydarzeń. Kolejne rozszerzenia kampanii nawiązują także do innych, kluczowych misji SodaStream, m.in. eliminacji jednorazowego plastiku. Zobaczymy również nieograniczone możliwości przygotowywania napojów i bezalkoholowych drinków, dzięki syropom SodaStream. A to wszystko bez jednorazowego plastiku.

Film na YouTube: klikhttps://youtu.be/_gKFM9JF9DE

Kampania „Uwolnij swój potencjał” pozostanie z marką na dłużej. W 2023 konsumenci spotkają się z nią w wielu kanałach.

 

 

Źródło informacji: SodaStream
Obraz Anja z Pixabay
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Great Western Trail – klasyk wśród gier strategicznych

Great Western Trail to istny majstersztyk wśród gier strategicznych, klasyk wśród gier planszowych, który każdy winien mieć w swojej kolekcji. Z każdą rozgrywką coraz bardziej wsiąkamy świat Dzikiego Zachodu i czujemy piach na twarzy po spędzie bydła. 

O czym jest gra Great Western Trail?

Przenosimy się do Ameryki do drugiej połowy dziewiętnastego wieku, gdzie jesteśmy ranczerami, których zadaniem jest dostarczenie najlepszych sztuk bydła na stację kolejową w Kansas City.  Im dalej koleją dostarczymy bydło, tym większy będziemy mieli zysk. Pamiętajcie, że wszyscy gracze liczą na spory dochód, dlatego dobrze wybierajcie swoją przeprawę przez Dziki Zachód, bo będą czyhać na was bandyci i inne niebezpieczeństwa. Dlatego pomocni będą kowboje, rzemieślnicy oraz inżynierowie, którzy wesprą was w różnych sytuacjach. 

Great Western Trail

Fot. Archiwum prywatne

Instrukcja ma raptem dwadzieścia stron zapisanych maczkiem, ale odnajdziecie w niej sporo wyjaśnień do rozgrywki. W bardzo jasny sposób wyjaśni jak przygotować się do pierwszej rozgrywki. Początkowo trochę czasu zajmuje wyłożenie wszystkich elementów na odpowiednie miejsca, ale z każdą kolejną grą jest coraz łatwiej i szybciej. Warto zaparzyć sobie w międzyczasie dobrą herbatę, która ukoi nerwy w trakcie gry.

W skrócie o zasadach gry Great Western Trail

Nie sposób streścić wszystkich zasad gier w kilku zdaniach, dlatego będę odsyłała Was do instrukcji lub filmików na You Tube. Najprościej powiem, że waszym zadaniem jest przesuwać swojego ranczera wzdłuż szlaku z dolnego prawego rogu, do górnego lewego, gdzie znajduje się stacja kolejowa w Kansas City. W trakcie podróży będziecie mogli wznosić budynki, które pozwolą kupować bydło, czy pozyskać różne przywileje, jak ulepszenie stacji kolejowej, czy usuniecie niebezpieczeństwa na trasie.   

Fot. Archiwum prywatne

Gdy wraz z bydłem dotrzecie do Kansas City, musicie wysłać je w dalszą drogę pociągiem do innego miasta. Im dalej na wschód, tym więcej punktów zwycięstwa. Potem znów wracamy na miejsce początkowe na planszy. W sumie odbędziemy około pięciu do siedmiu takich podróży przez Dziki Zachód. 

Great Western Trail

Fot. Archiwum prywatne

Great Western Trail doczekał się także paru dodatków, w tym Kolej na północ, który rozszerza podstawową wersję gry.  

Co zmienia dodatek Great Western Trail. Kolej na północ

Przede wszystkim pozwala nam wysłać bydło jeszcze dalej na północ, otwiera nowe możliwości i kładzie nacisk na podróż koleją. Jeśli podstawa nam się znudzi, to dodatek będzie jak powiew świeżości. Nowy budynek dodaje wiele możliwości i dzięki nim można nadrobić zaległości, co było trudne w podstawowej wersji. Jak to bywa z dodatkami, jedni pokochają je, a inni znienawidzą. Minusem jest fakt, że dodatek nie zmieści się w pudełku z podstawą. Niemniej jednak obie części pięknie prezentują się na półce. 

Fot. Archiwum prywatne

Wrażenia z rozgrywek

Graficznie gra jest dopieszczona pod każdym względem, co w połączeniu z jakością elementów daje nam dobrej jakości planszówkę. Kolorowe kapelusze dla drewnianych ranczerów są genialne. 

Fot. Archiwum prywatne

Na co dzień widzimy może dwa rodzaje krówek, naszą typową mućkę, biało-brązową lub biało-czarną, a w tej grze poznajemy nowe rodzaje krów, co jest dodatkowym atutem w poszerzaniu wiedzy z zakresu przyrody. 

Mechanika gry jest bardzo wciągająca, choć z początku jest trudno, jednak z każdą kolejną rozgrywką jest coraz lepiej. My bardzo lubimy gry euro, dlatego nie zrażaliśmy się trudnością. Do celu można dotrzeć różnymi drogami, musimy zadbać także o swoje bydło, by dowieźć jak najcenniejsze krowy do Kansas City. Gra Great Western Trail świetnie oddaje rzeczywistość dziewiętnastowiecznych hodowców bydła. 

Fot. Archiwum prywatne

Gra Great Western Trail przeznaczona jest dla graczy powyżej dwunastego roku życia i nie namawiałabym młodszych graczy. Liczba możliwych kombinacji, strategii jest bardzo duża i po prostu młodsze dzieci mogą nie odkryć przyjemności z rozgrywki. 

Grając w dwie osoby, bywa nudno, a w czwórkę jest znów zbyt długa. Dlatego nam najlepiej grało się w trzyosobowym składzie. Już w podstawie mamy dwie wersje gry, A — łatwiejsza, idealna na początek oraz wersja B dla bardziej zaawansowanych graczy. Dlatego Great Western Trail nie znudzi się za szybko.

Great Western Trail

Fot. Archiwum prywatne

Ponadto w podstawowej wersji gry Great Western Trail znajdziemy rozszerzenie o dodatkową talię kart i nieco zmienione zasady gry lub wersję na jednego gracza. 

Dla części z nas ogromnym minusem był bloczek do podliczenia punktów zwycięstwa. Tak naprawdę do samego końca nie jesteśmy pewni, kto jest zwycięzcą i najlepszym hodowcą bydła. 

Na koniec zawartość pudełka. Trzymajcie się, bo jest tego sporo:

  • 1 plansza główna
  • 4 ranczerów
  • 4 kapelusze
  • 4 lokomotywy
  • 4 plansze graczy
  • 4 żetony pomocnicze
  • 54 żetony pomocników
  • 18 żetonów niebezpieczeństwa
  • 22 żetony bandytów
  • 3 woreczki
  • 56 dysków gracza
  • 4 znaczniki certyfikatów
  • 56 żetonów monet
  • 1 żeton rynku pracy
  • 92 karty krów
  • 24 karty krów simentalskich
  • 28 kart celów
  • 1 żeton targu simentalskiego
  • 9 żetonów zawiadowców
  • 55 żetonów budynków
  • 1 żeton specjalizacji
  • 1 notatnik punktacji
  • 1 instrukcja
  • 1 dodatek do instrukcji
  • 1 instrukcja wariantu jednoosobowego
  • 15 kart Sama
  • 1 plansza Sama
Great Western Trail

Fot. Archiwum prywatne

 

Tytuł: Great Western Trail
Autor: Alexander Pfister
Ilustracje: Chris Quilliams
Wiek graczy: od 12 lat
Liczba graczy: 1-4 osób
Czas rozgrywki: 75-150 minut
Wydawca: Rebel

 

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Rebel, które nie ma wpływu na treść recenzji. 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close