Sport 26 września 2024

Zapisy do ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion” trwają. Fundacja Orły Sportu zaprasza do spełniania piłkarskich marzeń

„Przejdź swoją drogę z Orlika na Stadion” – tym hasłem Fundacja Orły Sportu i reprezentanci Polski Weronika Zawistowska, Jakub Moder, Kacper Urbański oraz Robert Lewandowski zachęcają do udziału w turnieju „Z Orlika na Stadion”. Ogólnopolski turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców jest częścią rządowego programu „Aktywna Szkoła”. Wydarzenie daje możliwość rozwoju sportowych umiejętności i spełnienia piłkarskich marzeń – zagrania finałowego meczu na największej arenie piłkarskiej w kraju PGE Narodowy. Organizatorem turnieju jest Fundacja Orły Sportu we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (PZPN).

Turniej „Z Orlika Na Stadion” ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, skupia się na upowszechnieniu sportu, zasad fair play oraz rozwijaniu współpracy z lokalnymi samorządami i szkołami. W rywalizacji mogą brać udział uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych (roczniki 2012, 2011 i 2010 oraz młodsze) – drużyny szkolne, jak i tzw. „dzikie drużyny”, czyli drużyny amatorskie, niezwiązane z żadnym klubem.

Fundacja Orły Sporty organizuje wydarzenie we współpracy z lokalnymi samorządami, które dysponują infrastrukturą ponad 2600 Orlików w całej Polsce. Orliki to obiekty, które promują aktywność fizyczną, ale też wzmacniają więzi społeczne i integrują lokalne społeczności dzięki wydarzeniom sportowym organizowanym przez szkoły, samorządy i instytucje gminne. Dlatego też są idealnym miejscem do organizacji każdego z etapów turnieju „Z Orlika na Stadion” i właśnie tam w najbliższym czasie będą rywalizować drużyny biorące udział w wydarzeniu. Przewidziane są etapy lokalne, regionalne, wojewódzkie, a w ich przygotowaniu wspiera Fundację Szkolny Związek Sportowy (SZS).

Wielki finał na PGE Narodowym

Najlepszych 96 drużyn weźmie udział w turnieju finałowym w Warszawie w dniach 17-18 listopada oraz w finale na PGE Narodowym 19 listopada 2024 roku. Każda drużyna, biorąca udział w turnieju, otrzyma upominki i dyplomy, a zwycięzcy finałów wojewódzkich puchary i medale. Dla uczestników finału oraz trenerów czekają nagrody. Dodatkowo, uczestnicy turnieju będą mieć szansę na zdobycie jednego z 3500 bezpłatnych biletów na mecz reprezentacji Polski ze Szkocją 18 listopada 2024 r. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki turnieju, wyselekcjonowani przez skautów PZPN, otrzymają zaproszenie na tygodniowe bezpłatne zgrupowanie z trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski oraz możliwość udziału w treningu z selekcjonerem reprezentacji Polski.

Gwiazdy polskiej piłki zachęcają do udziału

Ambasadorami wydarzenia są reprezentanci Polski: Weronika Zawistowska, Jakub Moder, Kacper Urbański oraz Robert Lewandowski, którzy wystąpili w specjalnym spocie promującym turniej. Hasłem „Przejdź swoją drogę z Orlika na Stadion” zachęcają młodych sportowców do udziału w sportowej rywalizacji. To dla nich szansa na spełnienie piłkarskich marzeń.

Wsparcie dla rozwoju kultury fizycznej

Polski Związek Piłki Nożnej jako współorganizator turnieju, podkreśla znaczenie tego typu inicjatyw dla polskiego futbolu.

„Od wielu lat konsekwentnie angażujemy się w promocję aktywności fizycznej wśród Polaków. Szczególnym odbiorcą naszych działań są dzieci. Z tego też względu z roku na rok rośnie liczba inicjatyw, które kierujemy do szkół czy szkółek piłkarskich. Już teraz widzimy rezultaty tych działań. Wystarczy wspomnieć, że aż 13 zawodników z kadry na EURO 2024 pierwsze piłkarskie szlify zdobywało w dziecięcym turnieju organizowanym przez PZPN już od 24 lat. Cieszymy się, że dołączamy do kolejnej inicjatywy – mówi Cezary Kulesza, prezes PZPN. – Wierzymy, że uczestniczki i uczestnicy realizowanych przez nas projektów w przyszłości będą stanowili o sile reprezentacji Polski. To doskonała inwestycja w przyszłość polskiej piłki” – dodaje.

Sponsorem Generalnym turnieju „Z Orlika na Stadion” jest PZU – jak podkreśla Paweł Wróbel, dyrektor Grupy PZU ds. marketingu, komunikacji i zaangażowań społecznych:

„Z Orlika na Stadion to kolejny duży projekt promujący zdrowy styl życia, który wspieramy w ostatnim czasie. Ogromną wartością turnieju jest to, że swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, również mniejsze, lokalne ośrodki. Aktywizuje dzieci i młodzież – grupę, która jest dla nas bardzo ważna, co podkreślamy w strategii zaangażowań społecznych Grupy PZU. Trzymamy kciuki za wszystkich młodych sportowców i mamy nadzieję, że już za kilka czy kilkanaście lat wielu z nich będziemy mogli podziwiać na boiskach najlepszych klubów piłkarskich”.

Partnerem Strategicznym jest z kolei ORLEN, który od lat angażuje się w działania wspierające rozwój młodzieży.

„Turniej >>Z Orlika na Stadion<< świetnie wpisuje się w to, jak myślimy o sporcie dzieci i młodzieży. Z jednej strony inicjatywa ta dociera do tysięcy młodych piłkarzy i piłkarek w całym kraju, integruje je wokół wspólnej aktywności fizycznej oraz promuje zdrowy tryb życia. Z drugiej, pozwala odkrywać nowe talenty, które w przyszłości będą zajmować miejsce dzisiejszych reprezentantów kadr narodowych i dawać radość kibicom” – mówi Lidia Kołucka, dyrektor wykonawcza ds. sponsoringu w ORLEN S.A.

Rejestracja potrwa do 27 września 2024 roku. Szczegóły dotyczące turnieju znajdują się na stronie: www.zorlikanastadion.pl

 

 

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kultura 25 września 2024

Poznaj przygody rezolutnej Skowronki Hopki! Najbardziej wzruszająca i pouczająca seria książkowa dla dzieci! „Skowronka Hopka” w księgarniach już 25 września!

 Skowronka Hopka inspirowana prawdziwą historią porzuconej niepełnosprawnej dziewczynki jedna z najbardziej wzruszających i pouczających serii książkowych dla dzieci!

Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych – tom I

Skowronka Hopka została porzucona przez rodzinę, ale wkrótce po tym adoptował ją puchacz wegetarianin.

Niebawem okazało się, że mieszkańcy lasu potrzebują pomocy Hopki. Tylko czy krótkonogi i bezskrzydły ptaszek podoła wyzwaniu? Czy znajdzie w sobie tyle odwagi? Jaką lekcję wyniosą leśne zwierzęta? Czy niemożliwe stanie się możliwe?

Ta książka to wzruszająca i pouczająca opowieść, która wzmacnia u dzieci poczucie własnej wartości, uczy tolerancji i dbania o własne potrzeby.

Skowronka Hopka

Skowronka Hopka. Na ratunek zimie – tom II

Po tym jak ludzie zniszczyli las, skowronka Hopka i jej przyjaciele potrzebują dobrego planu, by uratować ich wspólny dom. Jest połowa grudnia i zwierzęta obawiają się, że nie spadnie śnieg i nie nadejdzie zima. Na dodatek do leśnej społeczności dołączają dwaj nowi mieszkańcy, którzy znacznie różnią się od pozostałych. 

Czy misja ratowania lasu zakończy się sukcesem? Czy przyjaźń zwierząt stanie się mocniejsza? Czego nauczą ich nowe przygody? 

To wzruszająca i pouczająca opowieść napisana, by zachęcać dzieci do ochrony środowiska naturalnego i szanowania innych istot.

Seria „Skowronka Hopka” powstała, aby zachęcić dzieci do nieosądzania innych, do ochrony przyrody i środowiska, a także do nauki wzajemnego szacunku oraz stawania w obronie słabszych i potrzebujących. Dzięki przygodom rezolutnej skowronki coraz więcej dzieci na świecie prosi swoich rodziców o skuteczny recykling, zwracanie uwagi na to, co jedzą, a także na czas spędzany przed ekranem telefonu i komputera. 

Warto wspomnieć, że inspiracją dla opowieści o skowronce Hopce stała się prawdziwa historia Lorelai Moșneguțu, dziewczynki, która urodziła się bez rąk i z bardzo krótkimi nogami. Biologiczna rodzina porzuciła ją w szpitalu, jednak została adoptowana i wychowana przez kochających ludzi w życzliwej atmosferze. 

Alex Donovici – jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów książek dla dzieci w Rumunii. Studiował literaturę, filozofię i historię. On i jego żona Cristina są dziennikarzami pracującymi w telewizji. Alex jest obecnie szefem działu wiadomości.

Stela Damaschin-Popa – nagradzana i uznana na całym świecie ilustratorka. Nominowana do prestiżowej Nagrody IBBY oraz  Nagrody Pamięci Astrid Lindgren.

Skowronka Hopka

 

Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych / Skowronka Hopka. Na ratunek zimie

Autor: Alex Donovici

Ilustracje: Stela Damaschin-Popa

Tytuł oryginalny: Hoppy the Lark: Impossible is Just Another Word / Hoppy the Lark: The Savior of Winter

Premiera: 25 września 2024 r.

Przekład: Marzenna Rączkowska

Gatunek: dla dzieci

Oprawa: twarda

Liczba stron: 96 / 128

Cena: 49,99 zł

Więcej informacji: 

Katarzyna Tajak, 696 599 439, katarzyna.tajak@czarnaowca.pl  

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podróże 24 września 2024

Właściciele obiektów noclegowych: nie odwołujcie wyjazdów. Południe potrzebuje turystów

„Jesteśmy, działamy, zanim odwołacie rezerwację, upewnijcie się, czy to konieczne” – za pośrednictwem platformy Nocowanie.pl właściciele obiektów noclegowych na południu kraju apelują o nieodwoływanie wyjazdów do miejsc niedotkniętych przez powódź i tych, którym udało się już uporać z jej skutkami. „Otrzymujemy dziesiątki takich próśb od hotelarzy” – potwierdzają eksperci portalu.

Gwałtowne załamanie pogody i dramatyczne telewizyjne obrazy z miejscowości dotkniętych powodzią w oczywisty sposób odstraszyły turystów od wrześniowych wyjazdów na południe Polski.

„Odwołana została co czwarta rezerwacja na drugą połowę września. Najwięcej rezygnacji odnotowaliśmy w Zakopanem, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Kudowie-Zdroju” – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. „Tymczasem odbieramy liczne sygnały od właścicieli obiektów, którzy podkreślają, że funkcjonują normalnie, a trasy turystyczne są sukcesywnie otwierane dla zwiedzających. Podkreślają, że ucieczka gości tylko pogłębia kłopoty regionów turystycznych. Dlatego apelują, żeby przed odwołaniem rezerwacji skontaktować się z obsługą obiektu i dopytać, czy w danym miejscu występują jakiekolwiek utrudnienia dla dojazdu czy wypoczynku” – podkreśla.

Większość obiektów turystycznych i uzdrowiskowych w Karkonoszach, Górach Izerskich, Górach Opawskich i Kotlinie Kłodzkiej jest czynna i przyjmuje gości. W Beskidzie Śląskim miasteczka, takie jak Szczyrk, Wisła i Ustroń nie odnotowały większych problemów związanych z powodzią. Infrastruktura drogowa pozostała nienaruszona, dzięki czemu wszystkie drogi są przejezdne, a dojazd do tych miejscowości nie stanowi żadnego problemu.

Tym bardziej, że prognozy pogody na najbliższy weekend i do końca miesiąca są bardzo dobre, a ceny w porównaniu z wakacjami, są nawet 20-30% niższe.

Średnia cena za osobę za noc w Karpaczu i w Zakopanem wynosi teraz 84 złote. Jeszcze mniej, 80 złotych, zapłacić trzeba w Kudowie-Zdroju, która tak jak Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój czy Szczytno nie ucierpiała z powodu żywiołu. Podobnie średnia cena kształtuje się w Szklarskiej Porębie. Średnia wartość wrześniowych rezerwacji dla całej Polski wynosi w tej chwili 809 złotych.

„Wrzesień to również czas, gdy rosną wartości dla turystyki kongresowej. Wiele miejsc, które latem były zdominowane przez turystów indywidualnych, teraz przyciąga coraz więcej gości biznesowych. Konferencje, szkolenia oraz wyjazdy integracyjne to świetna okazja, aby przedłużyć sezon, a przy okazji wesprzeć gospodarczo regiony, które ucierpiały w ostatnich dniach” – zauważa Rzeszutek. „I to nie tylko we wrześniu, ale też w październiku, bo wszystko wskazuje na to, że polska złota jesień potrwa, kusząc barwami czy malowniczymi redykami” – dodaje i zachęca do szukania inspiracji do wyjazdów zebranych w ramach jesiennej kampanii Nocowanie.pl.

 

Źródło informacji: Nocowanie.pl

Obraz Peter H z Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close