Emocje 29 lutego 2024

Charytatywny projekt poznański wspierający młodzież „Game Changer” – zaproszenie dla uczniów na wydarzenie w Poznaniu

Polacy borykają się z licznymi wyzwaniami. Nie tylko młodzi, choć to o nich chcemy mówić najwięcej. Jednak nie będziemy przynudzać. Krótkie statystyki i link do pełnego raportu „Młode Głowy” znajdziesz poniżej…

28% nastolatków nie ma chęci do życia
32% młodych ludzi nie akceptuje tego, jak wygląda
43% uczniów objada się lub głodzi

Razem zrobimy z tym porządek – poprzez trening mentalny i sport!

https://mlodeglowy.pl/wp-content/uploads/2023/04/MLODE-GLOWY.-Otwarcie-o-zdrowiu-psychicznym_-Raport-final.pdf

Cel projektu „Game Changer”

Celem projektu Game Changer jest stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie w wieku 14-18 lat mogą spędzić czas w angażujący i ciekawy sposób. Poznać wartościowych ludzi, nawiązać nowe relacje i zdobyć przydatne kompetencje. Wszystkie spotkania będą się składały z dwóch elementów: pracy mentalnej oraz treningu sportowego. Udział w spotkaniach w ramach projektu Game Changer nigdy nie będzie płatny. Biletem wstępu zawsze będzie za to… dobry uczynek!

Czy trening mentalny jest dla chorych ludzi?

Trening mentalny to obecnie jeden z najpopularniejszych elementów rozwoju sportowego i zawodowego. Z treningu mentalnego korzystają największe gwiazdy polskiego sportu m.in. Robert Lewandowski czy Krzysztof Piątek. Trener mentalny ma stałe zatrudnienie w polskich klubach piłkarskich takich jak Raków Częstochowa czy Lech Poznań. Na co dzień z psychologiem sportu pracuje też Iga Świątek oraz polska reprezentacja olimpijska. Na Akademii Trenerów Mentalnych wykłada m.in. Agnieszka Kobus-Zawojska, polska medalistka olimpijska. Trenerem Mentalnym jest też Oktawia Nowacka, inna medalistka olimpijska. Jak widzisz to obecnie bardzo ważny element rozwoju sportowego.

Trening mentalny rozwija kompetencje takie jak zarządzanie stresem, komunikacja, pewność siebie, praca w grupie czy koncentracja.

Co ważne, trener mentalny nie jest lekarzem psychiatrą. To, że będziesz uczestniczył w zajęciach w projekcie Game Changer absolutnie nie oznacza, że Twoja psychika jest chora! Dzięki treningowi mentalnemu po prostu możesz wejść na wyższy poziom rozwoju!

Prowadzący „Game Changer”

Jakub Kasprzak – profesjonalny bokser, który ma na koncie m.in. medale mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Na co dzień pracuje jako trener w klubie Czerwony Smok Poznań. W świecie poznańskich sportów walki znany jako „Sowa”. 

Leszek Furmann – trener mentalny i wykładowca Akademii Trenerów Mentalnych. Pracuje głównie ze sportowcami. Uwielbia żużel i piłkę nożną, a jego największą pasją jest podróżowanie.

Sebastian Chrzanowski-Sawicki – zawodowo menadżer międzynarodowej firmy oraz trener mentalny. Sympatyczny, normalny gość, który przez wiele lat był jednym z głównych postaci festiwalu Pol’and’Rock. Prywatnie ojciec dwóch chłopaków.

Ile To Kosztuje?

Odpowiedź brzmi: NIC!

Za udział w zajęciach nie są pobierane żadne opłaty. Inicjatywa ma charakter niekomercyjny i charytatywny. Organizacja wydarzeń jest możliwa dzięki naszym Partnerom, Sponsorom i Prowadzącym.

Jedynym warunkiem udziału w wydarzeniach jest wykonanie określonego gestu charytatywnego dla lokalnej społeczności, który za każdym razem może być inny!

Projekt „Game Changer” podsumowanie:

Projekt Game Changer to spotkania dla młodzieży w wieku 12-18 lat

Każde spotkanie będzie podzielone na dwa elementy: grupowe zajęcia z zakresu treningu mentalnego i integracji oraz trening sportowy

Udział w spotkaniach nie wiąże się z żadnymi kosztami dla uczestników

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zrealizować dobry uczynek, który będzie opisany przy okazji każdego wydarzenia

DRUGIE WYDARZENIE

Niedziela, 03.03.2024 Godz. 14:00

Zajęcia mentalne: Techniki motywacyjne, integracja zespołowa

Zajęcia sportowe: Trening bokserski z elementami treningu koordynacyjnego

Dobry uczynek do spełnienia: Przynieś ze sobą artykuły do malowania, rysowania, pisania, np. blok techniczny, blok rysunkowy, zeszyty, pisaki, farbki etc. Te dary zostaną przekazane do poznańskiego Domu Dziecka ?

Ubierz się: Tak jak lubisz. Wygodnie. Swobodnie. 

Zabierz ze sobą: Strój sportowy – jak na WF (spodenki, koszulkę, buty na przebranie)

To wszystko! ?

 

Kontakt do organizatorów: 

661-099-219  |   leszek.furmann@gmail.com

https://projektgamechanger.pl/

 

Źródło wpisu: informacja prasowa

Obraz Dim Hou z Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zdrowie 29 lutego 2024

Jak szybko zasnąć? Można to zrobić nawet w dwie minuty, ale jest kilka warunków

Jak szybko zasnąć? To pytanie trafia do wyszukiwarek coraz częściej, bo niestety powszechna bezsenność staje się coraz większym problemem. Na szczęście nie trzeba się uciekać do farmaceutyków, żeby sobie z nią poradzić. Jak się okazuje, zasypianie można wytrenować. 

Jak szybko zasnąć? Stwórz sobie odpowiednie warunki 

To, w jakich warunkach zasypiamy, ma kolosalne znaczenie dla jakości snu. Dlatego nie lekceważ prostych zasad. To, że są proste, nie oznacza braku skuteczności. Niestety bardzo często pomijamy oczywiste prawdy, bo „to było dobre za czasów naszych babć”. Babcie może szkół nie kończyły (przynajmniej niektóre), ale na życiu znały się lepiej niż dzisiejsi eksperci z internetu. Co ich zdaniem trzeba robić? 

 

  • Wywietrzyć sypialnię – żadna to tajemnica, że lepiej spać w dobrze wywietrzonym i natlenionym pomieszczeniu. Ta zasada obowiązuje jednakowo przez cały rok. Warto też nieco obniżyć temperaturę w sypialni – organizm nie jest w stanie jednocześnie pracować nad zasypianiem i termoregulacją. Chłodzenie ciała ma priorytet i właśnie dlatego trudno nam zasnąć, gdy jest gorąco. 

 

  • Zjeść lekką kolację – przeciążony trawieniem organizm ma problem z zasypianiem. Lepiej postawić na produkty wysokobiałkowe niż opychać się węglowodanami. 

 

  • Zadbać o wygodne miejsce do spania – materac nie powinien być zbyt miękki ani zbyt twardy. Po czym to poznać? Kto budzi się rano „połamany”, ten ma materac do wymiany. 

 

  • Wypić zioła na sen – nasze babcie parzyły melisę lub rumianek. Nadal jest to lepsza opcja niż sięganie po tabletki nasenne. 

 

  • Wziąć relaksującą kąpiel – nasennie działa kwadrans wylegiwania się w wannie z mocno ciepłą wodą. 

 

Tego nie powinno się robić przed snem 

Udawanie, że nie ma związku między nowymi technologiami a jakością snu to dość nowa specjalność, ale trzeba przyznać, że jako społeczeństwo opanowaliśmy ją bardzo szybko. Tymczasem zachodzi prosta zależność między wpatrywaniem się w ekrany i wyświetlacze a umiejętnością szybkiego zasypiania. 

Przed snem zrezygnuj z używania komputera, smartfona lub tabletu. Nawet jeśli masz aplikację redukującą tzw. niebieskie światło, narażasz się na nadmiar różnorakich bodźców, które aktywizują mózg, zamiast pomóc mu w swobodnym wyciszeniu się. Z tego samego powodu lepiej zrezygnować z oglądania telewizji tuż przed snem. 

Alkohol nie jest lekarstwem na bezsenność. Co prawda niektórzy twierdzą, że działa usypiająco, ale to wyjątki potwierdzające regułę. Faktem jest natomiast, że picie alkoholu na dobranoc skraca fazę snu głębokiego i jest więcej niż pewne, że rano obudzimy się zmęczeni. Tym bardziej że alkohol działa moczopędnie i jest więcej niż pewne, że w nocy obudzi nas pełny pęcherz, co jeszcze bardziej utrudni wyspanie się. 

 

Jak szybko zasnąć? Wiele osób chwali te metody 

Medytacja – pomaga w wyciszeniu się, ogranicza dopływ bodźców. Medytować może każdy, ale trzeba się tego nauczyć. Początki bywają trudne, z czasem wyciszenie będzie przychodziło coraz szybciej. 

Aplikacje mobilne – generują biały szum i działają usypiająco. Można wybrać też muzykę relaksacyjną lub odgłosy natury. Dobrze działa szum deszczu. To jednak opcja dla osób, które mają pojedyncze sypialnie lub umieją spać w słuchawkach. Warunek: smartfona używamy do słuchania, nie patrzymy w ekran! 

Akupresura – ponoć pomaga w sprowokowaniu wydzielania melatoniny. Metoda jest prosta i nie wymaga pomocy drugiej osoby. Polega na uciskaniu miejsca na nadgarstku znajdującego się około 2 cm poniżej kciuka. 

Techniki oddechowe rozluźniające ciało – szczególnie polecana jest metoda 4 – 7 – 8. Wciągamy powietrze przez 4 sekundy, zatrzymujemy na 7, wydychamy przez 8. Plusem tej metody jest konieczność skupienia się na liczeniu, co ma pomóc oczyścić umysł z natłoku myśli. 

 

Jak zasnąć w 2 minuty? Metoda amerykańskich żołnierzy bije rekordy popularności 

Czy można wydać sobie rozkaz zaśnięcia? Armia amerykańska dowodzi, że tak. Co więcej, żołnierze mają ćwiczenia z zasypiania, a trening tej metody trwa około dwóch miesięcy. 

Jak zasnąć w 2 minuty? Zaczynamy od znalezienia wygodnego miejsca, kładziemy się na wznak i rozluźniamy ciało, zaczynając od głowy. Na pierwszy ogień idą mięśnie twarzy i żuchwy. Kolejny krok to barki, ramiona, klatka piersiowa, biodra i łydki. Z czasem rozluźnienie ciała będzie nawykiem, na początku każdemu elementowi trzeba poświęcić przynajmniej 20 sekund. 

Najtrudniejszy jest ostatni krok, w którym trzeba oczyścić umysł ze wszelkich myśli. Amerykańscy żołnierze wręcz wydają sobie w myślach rozkaz niemyślenia: nie myśl, nie myśl, nie myśl… 

W zasypianiu ma pomóc wyobrażenie sobie bujania w hamaku ciemną nocą lub niespieszne płynięcie łódką i wpatrywanie się w niebo. 

 

Zwolennicy tej metody twierdzą, że jest skuteczna, ale trzeba się jej nauczyć. Przy odpowiednim treningu można zasnąć o dowolnej porze dnia i niekoniecznie w pozycji leżącej. 

 

 


Grafikę po raz kolejny wygenerowało AI w aplikacji Canva

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Targi 29 lutego 2024

Wiosna 2024 w Mamaville

Targi Mamaville świętują dziesięciolecie. Wiele się w tym czasie zmieniło i początkowo skromny event przekształcił się w jedną z ważniejszych imprez handlowych i kulturalnych dla rodzin z dziećmi oraz par szykujących się na przyjście na świat maleństwa. Jak będzie wyglądała wiosna 2024 w Mamaville?

 

Plany na sezon wiosenny 2024 w Mamaville

Wiosną odbędzie się aż pięć imprez sygnowanych marką Mamaville. Tym razem duży nacisk zostanie położony na Strefę Edukacyjną. Jak zapewnia organizator, w każdym mieście odbędzie się cykl wykładów i warsztatów dla rodziców, oraz zajęcia edukacyjne dla młodszych i starszych dzieci.

Na najmłodszych będzie czekała Strefa Atrakcji, czyli to, co dzieci kochają najbardziej: klocki, piłki, animacje, zabawy kreatywne i inne rozrywki. Na pewno żaden maluch nie będzie się nudził.

Tradycyjnie będzie też Strefa Chillout, czyli dyskretny kącik dla mamy z dzieckiem.

Najważniejszym punktem programu będzie jak zwykle Strefa Zakupów. Tym razem swoje produkty zaprezentują głównie polscy producenci, bo ideą Mamaville od samego początku było wspieranie młodych, przedsiębiorczych kobiet. Dzięki takiemu wsparciu wiele z nich do dziś z powodzeniem prowadzi swoje firmy. A kto lepiej zrozumie potrzeby mam i dzieci niż mamy z dziećmi?

Na Targach Mamaville jak co roku będzie można uzupełnić dziecięcą garderobę i kącik z zabawkami, zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i meble, kupić wózek i fotelik samochodowy. Swoją ofertę przedstawią też wydawnictwa edukacyjne. 

 

Kalendarz Mamaville wiosna 2024

Na wiosnę cykliczne imprezy Mamaville odbędą się w pięciu miastach:

Poznaniu 2-3.03 https://www.facebook.com/events/209117858920883

Krakowie 16-17.03 https://www.facebook.com/events/594454316159645

Gliwicach 24.03 https://www.facebook.com/events/335430532722667

Warszawie 7.04 https://www.facebook.com/events/1021616882283007

Gdańsku 20-21.04 https://www.facebook.com/events/906969521021124

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronach wydarzeń na platformie Facebook.

W Poznaniu, Krakowie i Gdańsku Targi Mamaville będą organizowane wspólnie z Targami Rzeczy Ładnych.

 

 

Magazyn W Roli Mamy tradycyjnie obejmuje Targi Mamaville patronatem medialnym.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close