Konkurs świąteczny „To, co ważne”

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu z nas najpiękniejszym czasem w roku. Dlaczego? Myślę, że odpowiedzi na to pytanie jest bardzo wiele. W niejednym domu stoi choinka, pod nią leżą prezenty, a obficie nakryty stół jest tym miejscem, wokół którego toczą się rozmowy bliskich nam osób. Ale tak naprawdę każdy zwraca szczególną uwagę na coś innego, wyjątkowego. Dla jednych są to emocje, dla innych smaki, zapachy, tradycje, miejsca, ludzie… dłuuuugo by wymieniać.

I o tym jest nasz tegoroczny świąteczny konkurs. Chcemy dowiedzieć się, co dla Ciebie w święta jest najważniejsze.

Na autorów najszczerszych i najciekawszych odpowiedzi będą czekać nagrody. 

Powodzenia!

ZASADY KONKURSUTo, co ważne”:

  1. Organizatorem konkursu jest portal „W Roli Mamy”.
  2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.wrolimamy.pl
  3. Sponsorzy nagród w konkursie:

Egmont
Piatnik
Pharmaceris
Wydawnictwo Czarna Owca
Wydawnictwo G3
Wydawnictwo Muchomor

4. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

5.  Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zadanie konkursowe: Odpowiedz na pytanie – Co jest dla Ciebie najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia? Możesz nam to pokazać na zdjęciu, filmiku, opisać (maksymalnie w 5 zdaniach!), a nawet zaśpiewać. Ważne byś odpowiedź zamieścił w komentarzu do tego wpisu. 

6. Zgłoszenie konkursowe (opis, zdjęcia, kolaż zdjęć) należy dodawać w komentarzach pod tym wpisem, logując się z platformy Facebook, Google+, Disqus lub podpisując imieniem i nazwiskiem. Opcjonalnie prosimy podać płeć i wiek dziecka, byśmy mogli lepiej dopasować nagrody.

7. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

8. Jedna osoba może przesłać tylko jedną odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

CZAS TRWANIA KONKURSU
Konkurs trwa 7 dni, rozpoczyna się 09.12.2020  i kończy 15.12.2020. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 22.12.2020 na stronie Portalu W Roli Mamy.

ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU
Zwycięzcami zostaną osoby, których prace konkursowe najbardziej spodobają się Jury, które stanowią autorki Portalu.

Po ogłoszeniu wyników należy przesłać dane do wysyłki nagrody Organizatorowi na adres: redakcja@wrolimamy.pl w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników. Zawsze potwierdzamy otrzymanie wiadomości – jeżeli nie otrzymałeś odpowiedzi, napisz do nas jeszcze raz. Po upływie wyznaczonego terminu, Laureat traci prawo do odbioru nagrody, a nagroda przechodzi na kolejną osobę zgodnie z ocenami Jury.

Nagrody zostaną wysłane przez Sponsorów w terminie 14 dni od otrzymania danych do wysyłki nagrody.

NAGRODY:

Nagrody zasponsorowane przez firmę Pharmaceris
3 x  zestaw kosmetyków z serii EMOTOPIC. W skład zestawu wchodzą następujące produkty:

Szampon nawilżający w piance do codziennego stosowania
Balsam nawilżająco-natłuszczający do codziennego stosowania
Kremowy żel myjący do codziennej pielęgnacji ciała pod prysznic

Nagroda zasponsorowana przez Wydawnictwo Czarna Owca
1 x zestaw książek pisarki Fiony Barton, Wdowa, Dziecko, Podejrzany

Nagroda zasponsorowana przez Wydawnictwo G3
1 x gra Sabotażysta. Zaginione kopalnie

Nagrody zasponsorowane przez Egmont
3 x gra Papua

Recenzje gry możecie przeczytać tutaj.

 

Nagrody zasponsorowane przez Piatnik
1 x Honeycombs

1 x Tik Tak Bum Junior

1 x Activity Junior

Nagroda zasponsorowana przez Wydawnictwo Czarna Owca

1 x książka Opowieście dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie

Nagrody zasponsorowane przez Wydawnictwo G3
1 x gra Zwierzaki na pokład 

1 x gra Leo wybiera się do fryzjera

Nagrody zasponsorowane przez Wydawnictwo Muchomor
1 x zestaw książek Tata w sieci i Mama na diecie

Nagroda zasponsorowana przez Wydawnictwo Czarna Owca

1 x książka Czara Cieni

Nagrody zasponsorowane przez Egmont
3 x gra Nogi Stonogi

3 x komiks Lucky Luke. Legenda Zachodu . Tom 70

Nagroda zasponsorowaną przez Prószyński i S-ka
książkę: Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją konkursu, wyłącznie na potrzeby jego organizowanego, zgodnie z przepisami RODO. Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Imię i nazwisko laureata (lub pseudonim) zostaną opublikowane podczas ogłoszenia wyników konkursu.

Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

REGULAMIN
Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Priorytety w czasie Świąt mi się zmieniały-gdy byłam młodą mężatką,bardzo się starałam,żeby przy stole zebrała się absolutnie cała rodzina,by teściowie byli zadowoleni,kuzyni ugoszczeni a ja wszystko sama,sama,sama.Potem gdy urodziły się dzieciaki chciałam świętego spokoju i by im było jak najlepiej.A teraz? Okazuje się,że wystarczą mi najbliżsi,nie myję okien dla sąsiadów,nie biegam jak poparzona w poszukiwaniu prezentów bo jestem lepiej zorganizowana.Skupiam się aby przeżyć ten czas w spokoju,bez zbędnych potyczek przy stole w wykonaniu dalszej rodziny,zrezygnowałam z zapraszania całej rodziny bo szanuję swoje zdrowie i swój portfel.Po latach mąż i dzieciaki przynoszą mi ukojenie i perspektywę spędzenia Świąt tak jak sami… Czytaj więcej »

Marta
Marta
1 rok temu

W Święta najważniejsze są dla mnie śmiechy i hihi Tomuśka, siedmioletniego Tyćka i dziewięcioletniego Igulka podczas pieczenia i zdobienia pierników, z kolędami w tle i przy lampkach pachnącej choinki. A później radość z pałaszowania?

Monika
Monika
1 rok temu

Najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia dla mnie jest wspólnie spędzony czas przy stole z rodziną, gdzie w dzisiejszych czasach popłochu i gonictwie jest coraz mniej. Wspólne przygotowania posiłków, sprzątanie i pieczenia ciast, ten zapach, ach uwielbiam go. Ubieranie choinki nie ważne czy sztuczna czy żywa, magia jest. Chociaż jestem mamą dwóch dorosłych córek (22 i 15) to i tak sama czuję się dzieckiem będąc z wizytą u rodziców. Kocham Święta Bożego Narodzenia, nawet 23 lata temu(24.12.1997) poślubiłam swojego ukochanego męża,jak tu tych świąt nie uwielbiać.

Joanna
Joanna
1 rok temu

Najważniejsze są wspólnie spedzone chwile z najbliższymi. Nie przy tv czy komputerze. Wspólne gry planszowe, spacery, rozmowy – to nadaje świetom magii i sprawia, że czekamy z niecierpliwością na kolejne.

Justyna
Justyna
1 rok temu

Na co dzień mieszkam daleko od rodzinnego miasta i jedynie co mi pozostaje to rozmowy na messengerze lub skype czując, że lockdown zagościł w moim życiu już od dawna i to na stałe. Święta to piękna okazja do tego by wrócić do rodzinnego domu, gdzie zjeżdża się również moje rodzeństwo. W ten cudowny czas prezenty materialne dla nas nie są takie ważne, ponieważ jedynie o czym marzymy to spotkać się wszyscy razem przy jednym stole i spędzić wspólnie podczas realnych rozmów cały wieczór. Prawdziwa magia, która jest dla mnie niezwykła podczas Świąt to chwila, gdy po wigilijnej kolacji siadamy całą… Czytaj więcej »

Asia
Asia
1 rok temu

Dla nas sa ważne rodzinne i beztroskie przygotowania do Świąt, bez nadęcia i napięcia ? Córka zawsze najbardziej czeka na pierniczki pieczone specjalnie przez babcię (muszą być bez cynamonu, bo ma uczulenie). A potem panuje ogromna radość podczas dekorowania tych smakołyków. Czas spędzony wspólnie jest bezcenny.

Asia
Asia
1 rok temu
Reply to  Asia

Dołączam zdjęcie córki z udekorowanymi piernikami.

Asia.jpg
Daniela
Daniela
1 rok temu

To co najważniejsze w Święta to MIŁOŚĆ I czas wspólnie spędzony z kochanym mężem i dzieciakami. Wspólne wybieranie choinki, robienie świątecznych ozdób, śpiew kolęd, lepienie i pieczenie pierniczków, którymi potem dzielimy się z rodziną i przyjaciółmi.. MIŁOŚĆ, RADOŚĆ, SZCZĘŚCIE, CZAS ,KTOREGO NA CO DZIEŃ BRAKUJE,WSPÓLNE ZABAWY I ŚMIECH to jest magia ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

1607702915445.jpg
Ryś
Ryś
1 rok temu

To co ważne w świętach wspólnie spędzone chwilę w gronie rodzinnym, czas dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń, wspólne kolędowanie,,,Najpiękniejsze jest jednak czas w gronie kochanej rodziny, tradycja wędrówek górskich, uwielbiamy chodzić po górach, robimy to także w świąteczny czas, miło wyjść na szczyt oderwać się od całego gwaru i zamieszania , poczuć tę ciszę płynącą z natury.. Wtedy można naprawdę poczuć to co najważniejsze MIŁOŚĆ, ZDROWIE I RODZINA.

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Jeszcze kilka lat temu myślałam inaczej, Gonitwa ze sprzątaniem, oknami, no raczej, Zawsze wszystko na ostatnią chwilę było, Bo ciągle czasu brakowało i nie było miło. Nerwowa atmosfera, po to żeby w kilka dni, Poczuć magię świąt, uspokoić sny. Teraz to się zmieniło, robimy jak chcemy, Z mężem wspólnie i spokojnie szykujemy, Dzieci małe, ale stroją dom po swojemu, Chcemy by pamiętały podróże do celu, Jakim jest Boże Narodzenie, Pełne spokoju, radości, miłości natchnienie, Robiąc to powoli, z uśmiechem na twarzy, Docenimy te święta w przyszłości wiele razy, Będzie czas na zabawę, planszówki przy stole, Gdyż bardzo je uwielbiamy, lubimy… Czytaj więcej »

Agata
Agata
1 rok temu

Priorytety zmieniają mi się z wiekiem. Jako mała dziewczynka zawsze modliłam się o śnieg na święta, bez śniegu to nie było to samo ?, czekałam na strojenie choinki- choć wiedziałam, że siostra na pewno przewiesi powieszoną przeze mnie bombkę (żeby nie było ich tyle w jednym miejscu). Jako wierząca nastolatka czekałam na świąteczny występ chóru w którym śpiewałam (robię to z resztą do dzisiaj), kolędy bardzo mnie nastrajają. Jako mężatka w pierwszych latach chciałam żeby wszystko było idealnie (wiadomo, że się nie udało). A jako mama to chyba połączyłam te priorytety razem? i nie wyobrażam sobie świat bez śniegu (choć… Czytaj więcej »

IMG_20201129_112110.jpg
Anna
Anna
1 rok temu

Najważniejsze w świętach jest dla mnie ” być dla innych”, nieść swój uśmiech, swój czas, dobre słowo a czasem cichą obecność. W ten sposób uczę moje dziewczynki (11 i 15 lat), jak będąc razem zauważać potrzeby innych ludzi. Razem przygotowujemy kartki świąteczne i stroiki, robimy pierniczki, pakujemy prezenty, dekorujemy dom, zanosimy życzenia i Betlejemskie Światło sąsiadom, mieszkańcom DPS, znajomym i nieznajomym w naszej parafii, łamiemy się opłatkiem nie tylko z najbliższymi. I tak jest dobrze bo takie są nasze każde święta!

Izabela
Izabela
1 rok temu

Najważniejsze dla mnie podczas Świąt jest nie tylko to, że spędzam je z rodziną która kocham, prezenty ten miły wspólny czas. Lecz dla mnie wtedy są również wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa, które spędzałam z ludźmi których już nie ma, że mogę przekazać dziecią co robiłam podczas świąt z babcią jak wspólnie mieliłyśmy mak, przygotowywałyśmy stół jak przebiegał taki dzień i co sama się nauczyłam.Myślę, że dlatego są takie ważne bo dzięki temu dniu są przekazywane tradycje z pokolenia na pokolenie.

Sylwia
Sylwia
1 rok temu

W Święta najważniejszy jest dla mnie Pan Jezus, który się narodził, i to że gromadzimy się przy jego żłóbku. Nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pielęgnowania wieloletniej polskiej tradycji wspólnego ubierania choinki, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem. To co dla mnie ważne, to również czas niezapomnianych chwil spędzonych wśród najbliższych, to że możemy być po prostu razem, nareszcie bez telefonów i pośpiechu. Swoim dzieciakom staram się przekazać, że w Święta nie chodzi o to, kto dostanie lepsze prezenty czy kto ma więcej pieniędzy, ale o to aby przeżyć je w zdrowiu, spokoju i radości. I wreszcie świąteczne rękodzieła… Czytaj więcej »

przygotowania do świąt.jpg
Agnieszka Kukurudza
Agnieszka Kukurudza
1 rok temu

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest, żeby święta spędzić z rodziną i budować cudowne wspomnienia: chwil beztroski,pełnych miłości i życzliwości. Wierzę, że takie wspomnienia pomogą moim dzieciom w szczęśliwym życiu dorosłym.

inbound2721295773958305613.jpg
Katarzyna Balbierz
Katarzyna Balbierz
1 rok temu

Krzywy czubek na choince, zapaćkane lukrem pierniki, wysoki rachunek za prąd, spalony sernik, plama od barszczu na świątecznym obrusie i mnóstwo innych nieudanych rzeczy, które nie wywołają w nas złości. Właśnie to jest najważniejsze w świętach aby nie były idealne. Tylko święta dalekie od idałów pozwolą nam zapamiętać ich szczegóły, śmieszne momenty i pokażą, że byliśmy w tym dniu dla siebie i ze sobą, a nie obok siebie w gonitwie za idealnymi świętami.

Dziecko: Filip lat 6 i pół ?

Last edited 1 rok temu by Katarzyna Balbierz
Anna
Anna
1 rok temu

Najważniejsi są ONI ❤️

Dorota
Dorota
1 rok temu

Święta dla mnie zaczynają się w pierwszą niedzielę Adwentu, to wtedy zaczynamy przygotowania świąteczne : roraty, kalendarz z zadaniami codziennie wyznaczanie sobie celów, wtedy jakoś wszyscy stają się milsi i lepsi. Długie zimowe wieczory z długimi rozmowami, wspomnieniami, książkami, grami, malowankami dekoracjami to czas leniwy i przyjemny. Jestem najmłodszą z siódemki rodzeństwa Boże Narodzenie zawsze było głośne i wesołe, spędzaliśmy je w 30 osobowym gronie w tym roku po raz pierwszy spędzę je tylko z mężem i naszą czwóreczką dzieci. Na pewno będzie ciszej i spokojniej, ale wierzę, że nowo narodzony Chrystus sprawi, że będzie równie wesoło jak zawsze.

Anna
Anna
1 rok temu

Tylko i wyłącznie Oni :-) :-*
Kajetan lat 3,5, Krzysztof 18+ ;-)

Anna
Anna
1 rok temu

Dla mnie najważniejsze w czasie ŚWIĄT to utrzymanie tej magii bo nastrój sam się nie zrobi. Rodzinna atmosfera na którą pracuje sie cały rok. Dbanie o szczegóły, które tworzą nastrój. Choinka wspólnie ubierana. Ozdoby do domu robione własnoręcznie, takie koślawe, niedokładne, ale nasze. Dom z piernika, który kupił mąż dla córki, ale Mała Wojowniczka Trzyletnia zainteresowana 3 sekundy, mężowy zmoczył piernik, że reaktywacja do stanu użyteczności trwało cały wieczór, ale zapach w domu piernikowy więc warto. Jeszcze ta niecierpliwość dziecka przy kolacji wigilijnej jest przepiękna. Testowanie cierpliwości kogoś kto jej nie ma, ale Gwiazdor patrzy jest cudownym okrucieństwem matki❤.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

W Świętach Bożego Narodzenia najważniejszy jest dla mnie… czas, który wtedy się zatrzymuje i który spędzam razem z córeczką. Razem siadamy i robimy świąteczne ozdoby – pierniki (wykonane i udekorowane dziecięcą ręką są najlepsze), makaronowo-cudaczne choinki, stroiki, drewniane zawieszki (każda robi ozdoby na miarę własnych możliwości;), ale córeczka pomaga mi we wszystkim – podaje szyszki do stroika, wybiera drewniane ozdoby, które ja ozdabiam opalarką). Robiąc to wszystko śpiewamy kolędy i świąteczne piosenki, których córeczka chętnie się uczy. A gdy chcemy odpocząć po naszych robótkach siadamy przy choince i bawimy się lub gramy w gry planszowe (bo powoli wprowadzam córeczkę w… Czytaj więcej »

w roli mamy.jpg
Marysia
Marysia
1 rok temu

W Święta coraz bardziej istotne dla mnie jest, żeby tradycja nie stała się ważniejsza od całej reszty, a przede wszystkim od Jubilata. Uwielbiam świąteczne zwyczaje, ale w końcu zrozumiałam, że nie wszystkie świąteczne potrawy są akceptowane przez każdego członka rodziny i nie wszyscy muszą lubić wspólne kolędowanie. Czas świąteczny zaczyna się dla nas już od początku adwentu – od robionego samodzielnie kalendarza i wieńca, w którym co niedzielę zapalamy jedną świeczkę więcej. Najbardziej cieszą mnie chwile, w których dzieci (prawie 14 i 11 lat), chcą coś robić wspólnie z nami :)

PC
PC
1 rok temu

Święta, zwłaszcza Bożego Narodzenia, to moment w którym patrzymy na naszych najbliższych w inny lepszy sposób. Siadamy razem do udekorowanego stołu, pięknie ubrani, uśmiechnięci. Jesteśmy tu i teraz, nie ma gdzie się spieszyć, bo cały świat się zatrzymuje. Nie ma nic ważniejszego niż ludzie zgromadzeni wokół, nasi najbliżsi, tacy zwyczajni i tacy odmienieni. To co najważniejsze w święta to nowe spojrzenie na tych, których kochamy, szansa na docenienie ich wartości i radość z bycia razem.

Magdalena
Magdalena
1 rok temu

Uwielbiam Święta. Pewnie należę do większości ludzi. Święta to my. Rodzina, dzieci, dziadkowie. W moim wykonaniu, jako Pani Domu, muszą być idealnie przygotowane. Nie dla wystawy czy pochwalenia się. Ale dla pamięci dzieci. Dla pozostawienia im w głowach cząstki nas, naszych tradycji. Moja mama takie święta zaszczepiła w moim dziecięcym umyśle, dlatego ja jako mama czuje ogromną odpowiedzialność, aby i moje dzieci kiedyś wspomniały w swoim dorosłym życiu cudowne święta za dzieciństwa. Nie chcę tego z samolubstwa, ale dla zachowania coraz częściej zapominanych tradycji. Zastępowanych plastikowym dążeniem do…. No właśnie, do czego? Pragnę zaszczepić w dzieciach tęsknotę za tym co… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Magdalena
Iwona
Iwona
1 rok temu

Najważniejsze w tę święta dla mnie to akceptacja, miłość , pokorą i radość z wspólnych chwil. Czasem przez małą łzę, czasem przez mocny uścisk małych rączek 8letnich i 3 letnich. Najważniejsze ten śmiech i radość gdy każdy wieczór płynie na wspólnej zabawie i głośnym śmiechu. Na przestawianiu mebli, na rzucaniu się poduszkami…. Bo nie tylko choinka świeci jasnym blaskiem lecz oczy moich dzieci gdy się cieszą. Iwona Dorobisz z dzieciaczkamk Adasiek 8 lat i Mia 3 latka.

Anna
Anna
1 rok temu

Chciałam zaśpiewać o tym co najważniejsze, ale nie mam możliwości dołączenia pliku, więc napiszę.

Rodzina najważniejsza,
Spokój spokojniejszy,
Gwiazdka najpiękniejsza,
Gdy nam żyć pozwala
Człowiek najmilejszy ♥️

Moja Inusia która ma 3,5 roku pierwszy raz tak bardzo czekała na śnieg i pierwszy raz tak świadomie ubierała choinkę z babcią ( u nas przed samymi świetami)

Wielu cudowności na Święta ♥️

Małgorzata Sulińska
Małgorzata Sulińska
1 rok temu

Jak byłam młodsza to myślałam że święta muszą być idealne, że musi być wszystko wysprzatane, ugotowane najlepsze potrawy na świecie naszczecie przeszło mi to z wiekiem. Teraz nie ważne są umyte okna czy milion potraw nie zrobie to nie zrobie. Najważniejsze jest dla mnie to żeby byli przy mnie ci których kocham którzy są dla mnie ważni, mój mąż, dzieciaki i nasz mały sasiad wraz z rodzicami… a dlaczego sasiedzi? Bo są jak rodzina, malutkiego Bartunia traktuje jak wlasnego syna a prawie juz go nie było ? teraz cieszyny sie z każdej drobnej rzeczy którą osiąga i trzeba cieszyć sie… Czytaj więcej »

Justyna
Justyna
1 rok temu

W świętach Bożego Narodzenia najważniejsza jest miłość,dobroć i ogromna nadzieja rodząca się w sercach.To magiczny czas kiedy słowo,,przepraszam,,nabiera wyjątkowego znaczenia.Czas spędzony z bliskimi,zapach choinki i oczy córeczek pełne radości podczas rozpakowywania prezentów.Uwielbiam święta Bożego Narodzenia za każdą tradycję i najdrobniejszy szczegół który zapada w pamięci na zawsze.A pierwsza gwiazdka na niebie musi być zauważona.

Magdalena
Magdalena
1 rok temu

Dla mnie najważniejsze jest to że spędzimy kilka dni z mężem z dziećmi, bez gonitwy dnia codziennego. Wolne od pracy, od lekcji online, od całego zgiełku dnia codziennego. Usiądziemy do wigilijnego stołu z rodzicami, dzieci z dziadkami i w tak trudnych czasach jest to dla nas najcenniejsze że dane jest nam się spotkać z bliskimi usiąść, porozmawiać. Niestety nie będzie jak co roku tak jak lubimy, domu pełnego ludzi , ale ważne, że będziemy razem. W wolnej chwili wyciągnięmy planszówki, pierniki i ciepłe kakao. Usiądziemy przy choince i będziemy się delektować ciszą i spokojem w cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia

Angelika
Angelika
1 rok temu

Dla nas najważniejsze w święta to być razem, razem przygotowywać wszystko, dobrze się bawić i słuchać kolęd. Na zdjęciach szczescioletnia córka Iga ?

inbound5643006986680478859.jpg
Magda
Magda
1 rok temu

Kiedyś święta Bożego Narodzenia nie robiły na mnie większego wrażenia. Nawet gdy pierwsza córka się urodziła, często bez męża święta spędziłam. Kierowca już taką pracę ma, że z towarem nawet w święta do klientów dojeżdża. Od kilku lat na lepszą pracę zmienił, zawsze na święta jest już z nami. Wszyscy razem choinkę stroimy, wspólne święta bardzo lubimy.

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Najważniejsze by być razem z najbliższymi… zatrzymać się na chwilę i za niczym nie gonić… odnaleźć w sobie radość dziecka! Wspólnie gotować, stroić się! Być razem!

Magdalena
Magdalena
1 rok temu

Święta to radość! Radość wspólnych przygotowań – gdy te małe rączki niezdarnie lepią pierogi, a buźki są brudne od podjadania czekoladowej polewy. Radość patrzenia na zachwyt dzieci, gdy choinka ożyje milionem światełek i kolorów. Radość wspólnego kolędowania, nawet gdy słoń wszystkim na ucho nadepnął. A przede wszystkim, to co liczyć się najbardziej, to radość z możliwości przeżywania tych magicznych chwil z bliskimi.

Dzieci: Ola 8 lat, Michał 1 rok

Last edited 1 rok temu by Magdalena
Bożena
Bożena
1 rok temu

Kiedyś miałam inne priorytety, zastawiony stół, posprzątane na błysk itp. A teraz odkąd mamy nowego członka Rodziny, który będzie miał pierwsze Święta w tym roku to najważniejsze,zapach Świąt czyli pieczenie pierniczków z córką jak co roku oraz rodzinnie, ?‍?‍?‍?w zdrowiu spędzony czas we własnym domu – nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba? no może jakiś mały upominek z konkursu? Zdrowych, spokojnych Świąt????

inbound2288854895417477328.jpg
Edyta
Edyta
1 rok temu

Będąc dojrzałą kobietą, mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat zawsze święta będą mi się kojarzyły z innymi ludźmi, z pomaganiem – dzisiaj to się pięknie nazywa ” wolontariat ” .Moja wrażliwość nigdy nie pozwalała mi przejść koło biedy i krzywdy innych. Pomoc w Domu Dziecka, zbieranie potrzebnych rzeczy dla biednych, czy skromne upominki dla osób w Domu Opieki Społecznej- to było i jest dla mnie sensem świąt .Chyba nie mogłabym się cieszyć stołem zastawionym jedzeniem i prezentami pod choinką gdybym wiedziała, że nie uczyniłam nic aby komuś pomóc. Oczywiście nie jestem w stanie zaoferować pomocy wszystkim ale tym najbliżej- tak.Bo… Czytaj więcej »

inbound5970569536873770319.jpg
Marta Miller
Marta Miller
1 rok temu

W świętach najbardziej lubię magię- tę, którą pamiętam z dzieciństwa i tę, którą wraz z innymi dorosłymi tworzę teraz najmłodszej części rodziny. Ten błysk w oczach, szczery uśmiech i spontaniczny przytulas od dziecka, z którego aż wylewa się radość! Uwielbiam to, że przez ten krótki czas w roku wszystko jest możliwe, a świat staje się piękniejszy, magiczny jak z pięknej bajki.

W domu synek, trzyletni Wojtek.

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Czas spędzony z córkami na przygotowaniach do świąt,to coś, co jest dla nas najważniejsze.
Pieczenie pierniczków,ubieranie choinki :)

Ciachoo.png
Anitka
Anitka
1 rok temu

U nas w Święta Bożego Narodzeniabjak i na codzień najważniejsza jest rodzina. W świeta jest więcej wolnego czasu, który staramy się spedzić razem. Śpiewamy kolędy, gramy w różne gry planszowe, ogladamy świąteczne filmy i obrzeramy się :)

inbound9075448979124464095.jpg
Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Spędzenie czasu z rodziną w święta jest dla mnie najważniejsze, ubieranie wspólnie choinki i słuchanie kolęd przy wigilijnym stole.

received_197924421947629.jpeg
Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Święta to magia, dla nas szczególny czas! Gdy wokół zbieramy się całą rodziną, to kolędy śpiewamy godzina za godziną. Pyszne jedzenie i nasi bliscy sprawia że kochamy je wszyscy! W gry logiczne całą rodziną gramy, tak miło zawsze każde święta spędzamy. Ja to pamiętam za czasów młodości gdy miałam na święta tyle radości i teraz moim dzieciom to przekazuje najlepszej zabawy na śniegu nic w święta nie zepsuje!

Halina
Halina
1 rok temu

Najważniejsza dla mnie jest magiczna atmosfera, beztroska i rodzinne nicnierobienie ?

Daria
Daria
1 rok temu

Nie ma świąt bez ważnych tradycji i jej kultywowania! Wspaniała jest pachnąca choinka, słodkie pierniczki i rodzinna atmosfera podczas kolędowania. Te zwyczaje sprawiają, że każdy z nas czuje klimat świąt i z radością je realizuje, z uśmiechem szykuje prezenty i odlicza czas do pierwszej gwiazdki, która pomyślność gwarantuje! Do tego opłatek i świąteczne życzenia, pachnące sianko pod obrusem i pusty talerz dla kogoś, kto nie ma w Wigilię schronienia. Całość sprawia że święta nabierają charakteru i swoją aurą zachwycają, dzięki temu cała rodzina ładuje baterię a zwierzęta ludzkim głosem przemawiają!

Jolanta Koper
Jolanta Koper
1 rok temu

Najważniejsze w Świętach jest dla mnie zwolnienie tempa. To czas kiedy przestaje się dla mnie liczyć cokolwiek poza zwyczajnym istnieniem. Wstajemy bez budzika, chodzimy w piżamie nawet do południa, jemy wspólnie śniadanie i nikt nie mówi że śniadaniem nie jest piernik bo właśnie jest, zachwycamy się choinką i kotem, który bawi się bombkami, układamy rodzinnie puzzle, i znów głaszczemy kota… Bo najważniejsze co mamy w te święta to siebie nawzajem, szkoda że tak rzadko do roku, ale celebrujemy bliskość i zwalniamy to tempo, by rozciągnąć świąteczny czas najbardziej jak to tylko możliwe. 
dziewczynka, 10 lat

Natalia
Natalia
1 rok temu

W święta najważniejsze jest aby: być z tymi, w których towarzystwie czujemy się wyjątkowi, a z którymi spotkać się na co dzień mamy zbyt mało czasu, na stole postawić dokładnie tyle potraw, ile zdołamy zjeść bez tony ranigastu, założyć to, w czym czujemy się pięknie i wyjątkowo (nieważne czy będzie to luźny t-shirt, czy balowa suknia). Posprzątać na tyle, by z okien dojrzeć dom sąsiada i bez przeskakiwania przeszkód pokonać trasę kuchnia – jadalnia. Pomyśleć o tych, o których nikt nie pomyślał i posłać do nich dobrą gwiazdkę, podarować sobie piękny drobiazg, zignorować kąśliwe uwagi teściowej i cieszyć się magicznymi,… Czytaj więcej »

Milena K
Milena K
1 rok temu

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały rodzinny czas. Choć od 7 lat spędzam go ze smutkiem i raną w sercu, na twarzy staram się mieć uśmiech, ponieważ najważniejsze jest dla mnie to, aby moje dzieci miały tak wspaniałe wspomnienia jak ja. Dlatego w ten czas jesteśmy po prostu razem, uśmiechamy się, śpiewamy, bawimy się, gramy, zapominamy o tym co złe.

Basia
Basia
1 rok temu

W świętach najważniejsze są… przygotowania do nich! Wspólne ubieranie choinki, wybieranie prezentów z myślą o ukochanych osobach, radosne chwile oczekiwania, pełne napięcia i zniecierpliwienia, przedświąteczne zakupy i dekorowanie pachnących pierników, którymi obdarowani zostaną najbliżsi. Dzięki tym wszystkim rzeczom, które robimy wspólnie, razem, na długo zanim zaświeci ta jedna wyjątkowa gwiazdka, święta są naprawdę wyjątkowe!

Kasia KM
Kasia KM
1 rok temu

Można być mistrzem synchronizacji, gotować lepiej niż w restauracji z gwiazdkami Michelin, mieć 3 fakultety, jasną ścieżkę kariery, tytuł matki roku, ale gdy tylko zabrzmią słowa kolędy, to wszystko jest nieważne, bo przecież BÓG SIĘ RODZI! Święta to okres celebracji tradycji – to ona w ten właśnie dzień, jak w żaden inny, zajmuje główne miejsce przy wigilijnym stole, to z nią jako pierwszą łamiemy się opłatkiem, to ona nadaje ton wspólnie śpiewanym pastorałkom. Tradycja jasno definiuje kim jesteśmy, skąd przybyli nasi przodkowie, dokąd zmierzają nasze dzieci. Gdyby nie ona, święta Bożego Narodzenia, były by zwykłym dniem, w którym w pośpiechu… Czytaj więcej »

IMG_20201215_183134246.jpg
Barbara Ruszyńska
Barbara Ruszyńska
1 rok temu

Ciekawy temat jet tego konkursu… Ludzie trochę chyba się pogubili w tum, co tak naprawdę w Świętach Bożego Narodzenia jest najważniejsze… ozdoby siwtaeczne w październiku, choinka ubrana w listopadzie i szał zakupów – tak widzę ostatnimi laty Święta. A dla mnie okres przedświąteczny to czas oczekiwania – na radość, na szczęście, na spotkanie z bliskimi, z którymi widujemy się naprawdę zbyt rzadko. Tak jak ponad 2000 lat oczekiwano narodzenia Zabwiciela, tak my teraz czekamy na to wszystko co on nam przynosi – a przede wszytskim wiarę, nadzieję i miłość. Mojemu 6letniemu synkowi tłumaczę, że tak jak on co roku świętuję… Czytaj więcej »

Michał
Michał
1 rok temu

W święta najważniejsze jest aby Nasza 3 latka poczuła magię tego wspaniałego czasu…całą rodzinę przy wigilijnym stole, wizytę gwiazdora, śpiewanie kolęd i w końcu śnieg za oknem…

Marta
Marta
1 rok temu

W Świętach Bożego Narodzenia najważniejszy jest dla mnie spokój mojej rodziny, a także radość każdego z osobna. Lubię ten czas, który zawsze spędzam z najbliższymi, czyli mężem, synkiem i rodzicami. Uwielbiamy przygotowania: ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, przygotowywanie 140 sztuk uszek :D To jest dla mnie co roku magiczny czas, a od 4 lat jeszcze wspanialszy, bo z ukochanym synkiem <3

IMG_20201215_150252444.jpg
Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Nie liczy się opłatek, prezenty czy pierwsza gwiazdka, ale najważniejszy w Świętach jest przede wszystkim drugi człowiek. Jakie to piękne, że w tym jednym dniu zwalniamy tempo i zauważamy bliskich wokół siebie, tym bardziej teraz doceniamy bliskość drugiego człowieka. Święta Bożego Narodzenia mają w sobie jakąś magiczną moc, gdyż człowiek stara się w tym dniu być odrobinę lepszy tak po prostu. Cudowne jest to, że przez chwilę przestajemy myśleć w kategoriach „ja”, „mnie” i „dla mnie” a zaczynamy w końcu myśleć o bliskich naszemu sercu. Święta to przede wszystkim uczucie ogromnego szczęścia, dobroć i bliskość, które w ten szczególny dzień… Czytaj więcej »

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close