Artzoogami – origami dla najmłodszych

Origami to japońska (ale pochodząca z Chin) sztuka składania papieru, której w XX wieku ustalono bardzo proste, ale i sztywne reguły – kartka powinna być kwadratowa, nie wolno jej kleić ani ciąć nożyczkami. Można ją tylko składać na różne sposoby. I właśnie te reguły zastosowano w Artzoogami :)

Artzoogami to zbiór 15 szablonów, z których można złożyć różne zwierzęta, m.in. rybkę, pandę, żabę czy papugę.
Każde zwierze składa się z 2 kwadratowych arkuszy, które są odpowiednio przygotowane dla naszych najmłodszych.
Jak przygotowane? Otóż obydwa arkusze zwierzęcia są pokolorowane w charakterystyczny dla każdego zwierzęcia sposób: panda jest biało-czarna, lisek jest pomarańczowy, a słoń – szary.

Jednak najważniejsze jest to, że każde zwierzę ma dokładną instrukcję złożenia oraz wyrysowane linie pomocnicze według których powinniśmy złożyć figurkę. I tak z pierwszego arkusza składamy głowę, a z drugiego – tułów.

Artzoogami świetnie obrazuje ideę składania papieru. Każde zwierzę składa się w praktycznie 5-6 ruchach, a mimo to każde z nich jest inne i do tego jak najbardziej zbliżone do swojego żywego odpowiednika :)

Gotowe figurki są dosyć duże, więc po złożeniu wszystkich można stworzyć małe zoo.

W zestawie są jeszcze dwa komplety naklejek – jeden komplet którym można podkleić elementy zwierząt, żeby się nie rozpadały, a drugi to komplet kolorowych naklejek, którym dziecko może przyozdobić np. szafę czy lustro.

Jedyna wada tego zestawu to wspomniany zestaw naklejek do przytrzymania zwierząt – klej trzyma jednak trochę za słabo i nie trzyma się dobrze papieru. Ale z drugiej strony – klejenie origami to jednak złamanie reguł gry :)

Podsumowując – jeśli chcielibyście, żeby Wasze dziecko poznało sztukę origami i w wolnych chwilach potrafiło zrobić coś z niczego, Artzoogami jest idealnym początkiem by rozwijać zapominaną, ale jedną z najciekawszych zabaw.

Serdecznie dziękujemy firmie Lime za przekazanie egzemplarza recenzenckiego  Artzoogami

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

"Papierowe zabawy 1"

Tytuł:  „ Papierowe zabawy 1”

Ilustrator: Aleksandra Kosmala-Czarnecka

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Seria: Papierowe zabawy

Oprawa: miękka, uszlachetniona specjalnym lakierem

Ilość stron: 16 + 2 karty z naklejkami + 2 karty z pojazdami do wyciśnięcia + plansza edukacyjna + 16 stron papierów orgiami

Średnia cena: ok. 13 zł

 

KOLORUJ – SKŁADAJ – NAKLEJAJ

Te trzy słowa w ogromnym skrócie przedstawiają nam „Papierowe zabawy 1”, Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski.

Ten niewielki zeszyt zawiera ogromne możliwość zabawy. Nawet nie wiem od czego zacząć tę recenzję:)

Może rozpocznę od tego, iż znajdziemy tu 6 modeli orgiami. Z kawałka papieru można wyczarować prawdziwe cuda i świetne zabawki, które jak tylko się znudzą możemy zastąpić kolejnymi. A takie zrobione własnoręcznie cieszą dziecko podwójnie.

Mamy tu dokładne instrukcje, jak krok po kroku, stworzyć biedronkę, liska, kaczuszkę, świnkę, gołąbka i króliczka. Dla każdego ze zwierzątek znajdziemy osobną stronę, którą musimy ożywić kolorami i naklejkami, tak by powstało tło w które wkomponujemy nasz zwierzaki.

Rozwijania zdolności manualnych nie koniec dzięki dwóm tekturowym modelom do złożenia. W naszej wersji to żółty spychacz i niebieska wywrotka, które urozmaicają zabawę. Pojazdy po złożeniu ładnie się prezentują, gdyż karton jest lakierowany, co nadaje im ładnego połysku.

Naszym dziełom dodają barw aż 54 naklejki, które moja córka uwielbia. Sprawia jej niezwykłą radość możliwość szukania odpowiednich naklejek, dopasowywanie ich w wyznaczone pola, jak również tworzenie własnych kolorowych wyklejanek.

A żeby tego było mało, w samym środku znajdziemy 16 kolorowych, dwustronnie wzorzystych kartek, z których możemy tworzyć własne orgiami czy wycinanki.

Książka ta pozwoli naszej wyobraźni na pracę na zwiększonych obrotach. Jest tu tak wiele możliwości i propozycji zabaw.

Ciekawostką jest to, że okładka stanowi, jeden z elementów większej planszy, którą możemy stworzyć kompletując wszystkie wydania tej serii. Dzięki tej planszy poszerzymy możliwości zabawy, a nasza wyobraźnia zyska dodatkowe pole do popisu.

Jeszcze dwa słowa o ogólnym wyglądzie książki. I na tym polu wydawcy należą się gratulacje! Okładka sztywna, czyli plansza na jej odwrocie długo nam posłuży. Strony bardzo kolorowe, każda ma inną ramkę. Jak już wspomniałam – lakierowane modele pojazdów wykonane są z grubej tektury i również na długo zachowają swój oryginalny wygląd. Naklejki błyszczące, różnych rozmiarów i o różnorodnej tematyce (oczywiście nawiązującej do tematu przewodniego tego wydania, czyli najbliższe otoczenie gospodarstwa domowego).

Książeczka zdecydowanie godna polecenia. Mam nadzieję, że uda nam się skompletować całą kolekcję, by rodzinnie spędzać czas na wspólnej zabawie.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku