Lifestyle 25 kwietnia 2024

Kursy internetowe dla każdego – u mnie nauczycie się wszystkiego!

Kursy internetowe pewnie nie trafiłyby do kręgu moich zainteresowań, ale uparty Facebook ciągle mi je reklamuje. Dopóki tylko chciał mi je sprzedać, to spoko, omijałam. Teraz jednak poszedł krok dalej i próbuje mi wmówić, że to ja mam stworzyć i sprzedać kurs. Zrobiłam więc błyskawiczny rachunek sumienia i uznałam, że w gruncie rzeczy to… czemu nie? No co, ja nie dam rady? Proszę bardzo, oto lista kursów, które mogę dla Was stworzyć, jeśli będzie zapotrzebowanie. Teoretycznie wszystkie już na rynku istnieją, ale wiecie – u mnie taniej 😉

Kurs pisania (książek)

Może nie porywajmy się od razu z motyką na słońce, pisać to mogę Was uczyć, w końcu sama robię to zawodowo od dziesięciu lat i klienci nie narzekają. 

Nie wiem, czy napiszecie książkę (to jednak wymaga czasu i samodyscypliny), ale po kursie ze mną będziecie pisać bardzo przekonujące usprawiedliwienia nieobecności w szkole Waszych bąbelków. Nauczycie się też, jak prawidłowo napisać listę zakupów. Bo to wcale nie jest takie proste, jak Wam się wydaje 😛 

Kurs wydawania książek 

Słowo honoru natknęłam się na ofertę kursu na temat, jak wydać książkę.  Domyślam się, że mowa o self publishing, czyli samodzielnym wydawaniu. 

Powiem Wam, że wydać książkę nie jest trudno (szczegóły na kursie :P), za to sprzedanie jej może być problematyczne. Na szczęście mamy kolejny kurs. 

Kurs sprzedaży w internecie 

Po moim szkoleniu pół chaty opchniecie za bezcen na OLX, drugie pół na Vinted. Haczyk bowiem tkwi w tym, że szkolenie jest o sprzedawaniu, nie o sprzedawaniu z zyskiem. 

Kurs projektowania stron internetowych 

W zasadzie moja umiejętność ogranicza się do opłacenia domeny i hostingu. Umiem też połączyć jedno z drugim i postawić stronę, która wygląda tak, że nikt dobrowolnie na nią nie zajrzy. Ale wiecie co? Zerkam czasem (no wiecie, robię research) na strony oferentów  tych kursów i szczerze mówiąc, d…y nie urywają. Czyli nie trzeba umieć, trzeba tylko dobrze ściemniać, że się umie. Mogę dać duży rabat, ktoś chętny?

Kurs pisania z AI 

Wszelkie kursy, które dotyczą AI, rozkładają mnie na łopatki. Dowcip bowiem polega na tym, że… jest to wiedza ogólnodostępna. Wystarczy poświęcić trochę czasu albo… zapytać AI. Nie wierzycie? To zapytajcie ChatGPT jak pisać teksty z AI albo poproście o przykładowe promty do pisania tekstów. Wszystko jest na tacy. No ale jak chcecie, to ja Wam taki kursik przygotuję, oczywiście za odpowiednią opłatą 😛

Kurs programowania 

Nie mam o tym zielonego pojęcia, ale myślę, że autorzy kursów też niekoniecznie. Albo zwyczajnie ściemniają. Bo jedno wiem na pewno – nie da się nauczyć Javy w 10 dni. Zrobię Wam kursik w cenie promocyjnej (w końcu nie znam się na tym, więc mogę policzyć tanio), a Wy się potem zastanowicie, czy nie chcecie jednak iść do kogoś innego. I to będzie się nazywało, że mój kurs pomógł Wam podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki Waszej kariery. 

Kurs z prowadzenia działalności gospodarczej 

Ja pitolę – mniej więcej to pomyślałam, jak mi wyskoczyła na wallu oferta takowego kursu. Serio da się nauczyć prowadzenia firmy na krótkim kursie? No, chyba że to będzie kurs, w którym powiem Wam, czego musicie się nauczyć i o czym pamiętać. Gdzie sobie tę wiedzę zdobędziecie, to już nie mój problem. Oczywiście podkreślę, jak ważna jest konsekwencja, systematyczność, samodyscyplina i inne takie pierdoletki. W końcu to najważniejsze, jak się firmę prowadzi, nie? 

Tak bardziej serio – mój mąż prowadzi DG pół życia i ciągle się czegoś uczy, bo przepisy zmieniają się z prędkością światła. Nie zapisujcie się na takie kursy. 

Kurs rozmawiania z pracownikami 

Bo to pewnie jest tak, że ktoś sobie jakimś cudem założy firmę bez skończenia kursu u mnie, a potem się okaże, że nie umie zarządzać zasobami ludzkimi. I wtedy ja go nauczę, jak rozmawiać z pracownikiem. Spoko, z tym akurat serio mogę sobie poradzić. Nigdy nie miałam problemu z rozmawianiem z ludźmi. A lata pracy w reklamie nauczyły mnie wciskania ludziom kitu 😛

Kurs jak zostać youtuberem 

W pakiecie powinien być jeszcze kurs jak prowadzić social media, bo to się łączy. W sumie też spoko. W socialach jestem blisko dekadę i jeszcze nikt mnie nie zbanował, czyli ogarniam temat. 

Jeśli chodzi o platformy do umieszczania video, to mogę Was nauczyć, jak przygotować plan, jak go oświetlić i jak przyciąć film. W gratisie mogę dorzucić kurs obróbki video. Ale wtedy ten kurs na youtubera nie będzie tani, bo wiecie – gratisy nie istnieją 😛 

Kurs sprzedawania kursów w internecie

Sprzedawanie kursów to zupełnie coś innego niż zwykły handel w sieci. Tu trzeba wykazać się wiarygodnością i determinacją. Umiejętnościami niekoniecznie. Powiem Wam, że już nawet na darmowe webinary przestałam się zapisywać – przeważnie to strata czasu. A efektem takiego webinaru jest zwykle zaproszenie na płatny kurs. No ale skoro ciągle widzę takie oferty, to widać jest zapotrzebowanie. Mogę zrobić fajną promocję, jak chcecie. Potem Wam powiem, dlaczego musicie ukończyć u mnie jeszcze trzy inne kursy, żeby samodzielnie jakiś sprzedać. 

Kurs asertywności 

Jedyna potrzebna rzecz w natłoku wszystkich kursów, których oferty widziałam w ostatnim czasie. I tego serio mogę Was nauczyć. Świetnie mi idzie, wszak żadnego płatnego szkolenia nie dałam sobie wcisnąć. 

Nauczę Was cynizmu, sceptycyzmu i zdroworozsądkowego podejścia do wszelakich reklam. Może nawet Wam zdradzę proste sposoby manipulowania ludźmi. Oczywiście za opłatą 😛 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lifestyle 24 kwietnia 2024

Europejska debata o edukacji włączającej dzieci

Edukacja włączająca dzieci jest kluczowa dla budowania społeczeństwa opartego na równości i integracji. Daje każdemu dziecku szansę na rozwój, niezależnie od jego indywidualnych cech czy potrzeb. Ta idea przyświecała wszystkim uczestnikom debaty zorganizowanej w kwietniu przez Parlament Europejski.

17 kwietnia 2024 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego odbyło się wydarzenie poświęcone edukacji włączającej dzieci, zorganizowane przez Ewę Kopacz – wice przewodniczacą oraz kordynatorkę Parlamentu Europejskiego ds. praw dziecka. Spotkanie zgromadziło praktyków i ekspertów związanych z wdrażaniem edukacji włączającej w krajach Unii Europejskiej, przedstawicieli sektora edukacji, Komisji Europejskiej oraz Europarlamentarzystów. Celem wydarzenia było omowienie roli szkół oraz wymiana najlepszych praktyk i narzędzi wspierających nauczycieli, wychowawców i decydentów w ich roli polegającej na promowaniu i kształceniu dzieci w zakresie włączania.

„Empatia to zrozumienie drugiego człowieka, to także podstawowe kompetencje, których powinny być uczone dzieci w szkole i to już od najmłodszych lat. Bo z niewiedzy bierze się brak akceptacji, brak tolerancji ale także agresja” – powiedziała wiceprzewodnicząca PE Ewa Kopacz.

Wśród prelegentów, oprocz europoslanki Ewy Kopacz, pojawili się: Iliana Ivanova (Unijna Komisarz ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży), Sabine Verheyen (posłanka do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczaca Komisji ds. Kultury i Edukacji), Chiara Piccolo (The Alliance for Childhood European Network Group), Andreas Beckmann (Szkoły Europejskie), Annalisa Cannoni (Komisja Europejska), Oana Felecan (Komisja Europejska), Ally Dunhill (Eurochild).

Polskim głosem w dyskusji był przedstawiciel Czepczyński Family Foundation – Damian Kupczyk, psycholog, pedagog i terapeuta dziecięcy, który podzielił się doświadczeniami z wprowadzania projektu ABC Empatii do przedszkoli i szkół podstawowych w Polsce i za granicą.

„Edukacja włączająca dzieci jest nie tylko naszym moralnym obowiązkiem, ale także strategiczną inwestycją w przyszłość społeczeństwa. Zapewnienie każdemu dziecku równych szans i wsparcia w procesie uczenia się jest kluczowe dla tworzenia bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego świata” – podkreśla Damian Kupczyk.

Wydarzenie stało się ważną platformą do prowadzenia dyskusji na temat sposobów tworzenia bardziej inkluzywnych społeczeństw poprzez system edukacyjny. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania uwag zarówno na miejscu, jak i online. Rezultaty debaty przyczynią się do dalszego rozwoju praktyk edukacyjnych w Europie.

Czepczyński Family Foundation

Czepczyński Family Foundation jest organizacją społeczną, której głównym celem jest zwiększanie dostępności do edukacji oraz stałe podnoszenie jej jakości. Fundatorami CFF są Justyna i Artur Czepczyńscy, którzy od wielu lat prowadzą działalność filantropijną i charytatywną. Zespół CFF tworzą eksperci z takich dziedzin jak: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, oligofrenopedagogika, terapia rozwojowa czy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Fundacja współpracuje z wieloma partnerami, m.in. Komisją Europejską, OECD, DG FISMA, ROTARY Polska, Fundacja ING Dzieciom, Fundacja ORLEN, Fundacja PZU, Konfederacja Lewiatan, NBP czy BGK.

 

 

Źródło informacji: Czepczyński Family Foundation

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kultura 23 kwietnia 2024

Podsumowanie 2023 roku w kategorii książek na Allegro i Allegro Lokalnie

Według badania przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową [1], w 2023 r. 43% Polaków przeczytało co najmniej jedną książkę. Użytkownicy Allegro nie pozostają w tyle: w ubiegłym roku niemal 3,9 miliona osób zdecydowało się na zakup literatury na platformie, a łącznie sprzedano ponad 24 miliony książek – to średnio 46 egzemplarzy na minutę.

W zeszłym roku rekordzista zrobił zakupy za niemal 106 tys. zł na platformie Allegro. Jak pokazują dane, klienci najczęściej wybierali oferty z kategorii takich jak podręczniki szkolne, literatura dla dzieci i młodzieży oraz beletrystyka. Widać również rosnące zainteresowanie czytelników książkami „Young Adults” czy komiksami dla dzieci.

Książki zdecydowanie częściej kupowały kobiety, ale zarówno wśród pań, jak i panów, najchętniej sięgano po tytuły dla dzieci i młodzieży. W 2023 roku co trzecia książka sprzedana na Allegro pochodziła z tej kategorii. Obie grupy chętnie wybierały również literaturę piękną i podręczniki szkolne, choć to kobiety częściej dokonywały zakupów związanych z edukacją. Najchętniej czytanymi autorkami były: Anita Głowińska, Weronika Marczak oraz Agnieszka Bator, za to w czołówce najpopularniejszych wydawnictw znalazły się: Media Rodzina, Nasza Księgarnia i Egmont, a biorąc także pod uwagę segment podręczników i książek edukacyjnych (np. repetytoria, lektury) były to – Wydawnictwo Greg i Nowa Era.

Preferowanym urządzeniem dokonywania transakcji w 2023 roku wciąż pozostawały smartfony (63%), a dniem i porą – poniedziałek między 20:00 a 21:00. W 2023 roku peak zakupowy przypadł na 6 września (jest to także Dzień Czytania Książek, który wywodzi się z Stanów), zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego – tego dnia sprzedano 193 247 egzemplarzy, czyli 134 książki na minutę. Użytkownicy wyraźnie stawiali na dostawy w ramach pakietu Smart – aż ¾ zakupionych książek dostarczono właśnie za pomocą tej usługi.

Książki z drugiej ręki na Allegro Lokalnie

Allegro stanowi doskonałe miejsce dla miłośników książek, oferując tysiące lektur w wielu kategoriach i formach. Czytelnicy chętnie sięgają również po literaturę z drugiej ręki, dostępnej w ramach Allegro Lokalnie i dają im również drugie życie wystawiając oferty na platformie. Rekordzista sprzedał w 2023 roku aż 2103 książki. Zaś średnia liczba ogłoszeń wystawionych w kategorii „Książki i komiksy” wynosiła niemal 12 egzemplarzy na 1 klienta. Najpopularniejszymi autorami byli Remigiusz Mróz, Stephen King, Andrzej Sapkowski – to właśnie ich książki sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także komiksy z drugiej ręki. Tylko w tej podkategorii na Allegro Lokalnie sprzedano ponad 30 tysięcy ofert, a wartość sprzedanych ofert osiągnęła ponad 2,3 mln zł. Niewątpliwie można tam znaleźć również kolekcjonerskie perełki – w 2023 roku kolekcja komiksów Marvela została sprzedana za kwotę 4999 zł. Wśród polskich tytułów rekordową cenę osiągnął „Kapitan Żbik. Salto śmierci” – został sprzedany za 3490 zł na Allegro Lokalnie.

Rozwój cyfrowego handlu oraz wygodne opcje płatności i dostawy sprawiają, że kupowanie książek online staje się coraz bardziej atrakcyjne dla konsumentów. Z kolei atrakcyjne promocje i festiwale zakupowe organizowane przez Allegro, to dobra okazja, aby uzupełnić swoją domową biblioteczkę i inne akcesoria niezbędne do nadchodzącego wakacyjnego wypoczynku.

[1] Stan czytelnictwa w Polsce w 2023 – Biblioteka Narodowa (bn.org.pl)

 

Źródło informacji: Allegro

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close