Gry planszowe i nie tylko 7 grudnia 2023

Puzzlegendy: Merlin, Robinson, Sherlock Holmes meldują się gotowi do akcji

Czy dobra i wciągająca gra musi kosztować majątek i zajmować dwa stoły? Nie musi. A jeśli uwierzycie, że małe jest piękne, będziecie się wybornie bawić. Puzzlegendy to seria logicznych łamigłówek z fajnymi historyjkami w tle. Lucky Duck Games zabierze was w świat Sherlocka Holmesa, Merlina i Robinsona. Dla każdego coś miłego!

Nie ma lepszego sposobu na zaprzyjaźnienie się z Sherlockiem Holmesem niż wejść w jego buty. Jednak ta metoda sprawdzi się również, gdy postanowimy odwiedzić świat słynnego czarownika Melina czy rozbitka Robinsona. „Puzzlegendy” to seria kieszonkowych gier-łamigłówek, w których możecie poznać historie tych nietuzinkowych postaci w zupełne inny i zaskakujący sposób. Rozwiązując kolejne łamigłówki. Coraz trudniejsze i bardziej wciągające łamigłówki.

Fot. Archiwum prywatne

Puzzlegendy: kieszonkowe gry z biglem

Gry przeznaczone są dla 1 – 2 graczy w wieku od ośmiu lat i taki przedział wiekowy jest jak najbardziej rozsądny. Może się okazać, że na początku u najmłodszych będzie potrzebna odrobina pomocy, by wejść w rytm i oswoić się z zasadami. Jednak najczęściej bywa tak, że to dorośli zapominają, a dzieciaki lecą z grą jak szalone. Cała zabawa polega na odkrywaniu niesamowitej historii, układając kolejne karty zgodnie z regułami logicznymi wyjaśnionymi na małej ściągawce.

Fot. Archiwum prywatne

Cała gra ma formułę kieszonkową, co jest jej dużym atutem. Zgrabne pudełeczko skrywa karty z grą oraz wyjaśnieniem zasad. Wszystko w  pięknej oprawie graficznej i doskonałej jakości wykonania. Znajdziecie również kartę ze ściągawką, żeby nie trzeba było co chwila szukać zasad.

Fot. Archiwum prywatne

Puzzlegendy: jak grać?

Cała idea opiera się na przeprowadzeniu graczy przez historie naszych znamienitości. Poznajemy świat i historię danej postaci, czytając zapiski  dziennika i rozwiązując kolejne łamigłówki logiczne. Jeśli nam się uda, możemy podążać dalej, jeśli nie, cóż, trzeba pogłówkować, gdzie popełniliśmy błąd. Gdy zagadka zostanie rozwiązana, otrzymujemy kartę przedmiotu, znajdująca się na rewersie, niezbędną do ułożenia kolejnego rozwiązania. Zabawa jest przednia, bo to niezwykłe układanki. Razem z postępem naszego główkowania postępuje również fabuła tych mini gier.

Fot. Archiwum prywatne

Rozgrywka nie jest bardzo trudna, ale wymaga od nas skupienia i uwagi. Zagapienie się może nas kosztować dodatkowe minuty główkowania i powrót do poprzedniej zagadki.

Fot. Archiwum prywatne

Na kartach znajdują się krótkie i zwięzłe polecania, po których rozwiązaniu odwracamy kartę i odkrywamy nowy przedmiot – niezbędny do rozwikłania kolejnej tajemnicy czy przetrwania na wyspie. Kolejne przedmioty musimy ułożyć w taki sposób, by spełniały przedstawione w zasadach warunki logiczne.

Fot. Archiwum prywatne

To tyle, jednak uwierzcie, że emocji nie brakuje. Żeby poznać kolejne elementy historii, musimy mierzyć się z coraz bardziej skomplikowanymi układankami.

Zestaw gry Puzzlegendy składa się z trzech niezależnych gier:

Jak się domyślacie, fabuła każdej gry jest inna. W świecie Merlina przemierzamy magiczny las i szukamy odpowiednich składników, które pozwolą nam pokonać… zobaczycie sami, z kim lub czym przyjdzie nam się zmierzyć. Robinson walczy o przetrwanie na wyspie, zbierając kolejne niezbędne przedmioty czy żywność, a jego celem jest oczywiście ucieczka. Gra z uniwersum Sherlocka Holmesa będzie natomiast prowadziła was przez śledztwo, podczas którego zbierzecie niezbędne wskazówki i rozwikłacie prawdziwą zagadkę kryminalną.

Fot. Archiwum prywatne

Każdą z gier możecie kupić oddzielnie lub wersji zestawu ze sporą oszczędnością.

Bawcie się dobrze. Mała rzecz, a cieszy – to doskonałe podsumowanie tych łamigłówek. Sprawdzą się na mikołajki i na wakacje. Gorąco polecam!

Fot. Archiwum prywatne

Informacje o grze: Puzzlegendy

Puzzlegendy: Merlin, Robinson, Sherlock Holmes

Fot. Materiały prasowe

Autorzy: Yoann Levet
Ilustratorzy: Jérémie Cansado, Elise Catros, Jonathan Aucomte
Wydawca: Lucky Duck Games


Wpis powstał we współpracy z Lucky Duck Games

Zdjęcia: Archiwum prywatne, materiały prasowe

Odwiedź nas na Facebooku

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Boże Narodzenie 7 grudnia 2023

Magia świąt w Centrum Janki

Już od 6 grudnia Centrum Janki zamieni się w miejsce pełne świątecznej magii. Prezenty za zakupy, upominki od Mikołaja, kreatywne warsztaty dla całej rodziny, a także strefa foto – to tylko niektóre z atrakcji, jakie galeria przygotowała dla swoich klientów.

Dla wszystkich poszukujących świątecznej atmosfery Centrum Janki przygotowało moc atrakcji. Od 6 do 23 grudnia w świątecznej strefie w rotundzie, pełnej urokliwych dekoracji, będzie można poczuć magiczną atmosferę. Klienci znajdą tu klimatyczne miejsce z kominkiem, piernikowy barek i bogato zdobioną bożonarodzeniową girlandę. Strefę obsługiwały będą sympatyczne Elfy, a od 6 do 10 grudnia będzie tu zaglądał sam Święty Mikołaj, który chętnie zapozuje do wspólnego zdjęcia w niezwykłej bańce. Świąteczna strefa będzie idealnym miejscem na zrobienie pamiątkowych fotek. Dodatkowo w weekendy zdjęcia zrobione przez profesjonalnego fotografa będzie można bezpłatnie wydrukować w salonie CEWE Fotojoker.

Dla entuzjastów kreatywnego spędzania czasu Centrum Janki szykuje twórcze, świąteczne warsztaty. Osoby, które uwielbiają ozdabiać ciasteczka i wieszać je na choince, koniecznie powinny zajrzeć na warsztaty pierniczkowe. Tutaj od 6 do 23 grudnia obok salonu APART pod okiem profesjonalistów stworzą pierniki, które zachwycą wszystkich domowników i gości. Na fanów rękodzieła czekają także warsztaty kartonowe „Zróbcie to sami”, które odbędą się 9 grudnia. Podczas kreatywnych zajęć wykorzystane zostaną unikalne kartonowe modele od nowekartonowe.pl. Będzie to świetna zabawa dla całej rodziny i sposób na twórcze, wspólne spędzenie czasu.

Od 6 do 23 grudnia, dzieci czekające na wymarzony prezent, będą mogły napisać list do Świętego Mikołaja i wrzucić go do świątecznej skrzynki na listy, umieszczonej przy Leśnym Liliputkowie. W każdy weekend Mikołaj obdaruje dwoje dzieci kartami podarunkowymi o wartości 500 zł. Świętego Mikołaja będzie można spotkać w Centrum Janki codziennie, od 7 do 23 grudnia, w Piernikowej Krainie obok Infopunktu.

Natomiast 16 i 17 grudnia klienci galerii będą mogli zdobyć atrakcyjne upominki za zakupy. Rejestrując paragony w Punkcie Obsługi Akcji obok drogerii Rossmann otrzymamy jedną z setek nagród. Dzięki temu przy okazji świątecznych zakupów będzie można zyskać m.in. karty podarunkowe na kolejne zakupy w centrum.

Dla tych, którzy nie przepadają za samodzielnym pakowaniem prezentów, Centrum Janki przygotowało specjalną dekoratornię. Pojawi się ona przy Restauramie i pozwoli na efektowne zapakowanie prezentów dla bliskich. By bezpłatnie skorzystać z tej usługi, wystarczy jedynie okazać paragon na kwotę min. 150 zł. Dekoratornia czynna będzie od 6 do 23 grudnia.

Wśród świątecznych atrakcji w Centrum Janki każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego zdecydowanie warto zajrzeć tam w najbliższym czasie. Kreatywne aktywności dla całej rodziny pozwolą zdobyć piękne wspomnienia i uczynić ten szczególny okres w roku jeszcze bardziej wyjątkowym.

Centrum Janki

Centrum Janki zostało otwarte w 1999 roku w miejscowości Janki przy ruchliwej trasie na Kraków, Wrocław, Łódź i Katowice. Dzięki stałej rozbudowie oraz modernizacji jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych centrów handlowych w aglomeracji warszawskiej. Obiekt o powierzchni 85 498 m² oferuje odwiedzającym możliwość dokonania zakupów w 170 sklepach. Do głównych najemców Centrum Janki należą: Auchan, Zara, Reserved, C&A, Bershka, CCC, Empik, H&M, Jysk, Mohito, Stradivarius, Kazar, Deichmann, Hebe Zdrowie i Piękno, Douglas, Kakadu, New Yorker, Rossmann, Sephora, Smyk, Leroy Merlin, Media Markt oraz TK MAXX. Na terenie obiektu działają także kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki oraz 20 lokali gastronomicznych, m.in. restauracja Pizza Hut, a także kawiarnie, takie jak Starbucks czy Costa Coffee. Na odwiedzających czeka parking oferujący 3151 miejsc postojowych. Centrum Janki znalazło się na czwartym miejscu w raporcie „Centra handlowe przyjazne dzieciom” przygotowanym przez firmę doradczą Colliers. Właścicielem Centrum Janki jest Cromwell Property Group. Zarządcą obiektu jest Apsys Polska SA.

Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=-Ahz3Wmsi80

 

….

Źródło informacji: Centrum Handlowe Janki

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża i dziecko 6 grudnia 2023

Jak zmniejszyć ryzyko śmierci łóżeczkowej?

Wizja, że zdrowe niemowlę nie obudzi się ze snu to jeden z najgorszych koszmarów. Na szczęście dochodzi do tego rzadko, choć i tak, w zależności od regionu świata, bywa to jedna z głównych przyczyn śmierci niemowląt. W Polsce w ten sposób umiera około 20 dzieci rocznie. Nie jest znana przyczyna zespołu nagłego zgonu niemowląt (SIDS), potocznie nazywanego „śmiercią łóżeczkową”, choć istnieją sposoby, które pozwalają jej ryzyko zminimalizować.

Listę zaleceń opublikowała na przykład Amerykańska Akademia Pediatrii (American Academy of Pediatrics), a niemal wszystkie z nich opierają się na solidnych danych badawczych.
SIDS (ang. sudden infant death syndrome) to nagły, nieoczekiwany zgon niemowlęcia, do którego doszło w czasie snu, a którego przyczyn nie wyjaśnia wywiad chorobowy, okoliczności zgonu (w tym oględziny miejsca zgonu) ani kompleksowe badanie pośmiertne. Innymi słowy – dochodzi do śmierci zdrowego niemowlęcia. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w pierwszych trzech miesiącach życia dziecka.

Śmierć łóżeczkowa: Jak zminimalizować ryzyko SIDS?

  • Dziecko należy zawsze układać do snu w pozycji na plecach.
  • Niemowlę powinno być kładzione na brzuchu regularnie, ale tylko wtedy, gdy jest w stanie czuwania. Systematycznie należy zwiększać czas leżenia na brzuchu do 15-30 minut dziennie w wieku ok. 7 tygodni. Kiedy niemowlę leży na brzuchu, należy je obserwować, a nie pozostawiać same.
  • Ważny jest materacyk: aby zmniejszyć ryzyko uduszenia lub zaklinowania/uwięźnięcia, dziecko powinno spać na twardej, płaskiej i poziomej powierzchni.
  • Niemowlęta przez co najmniej sześć pierwszych miesięcy życia powinny spać osobno, ale w pokoju rodziców, blisko ich łóżka.
  • Z łóżeczka niemowlęcia na czas snu należy usunąć wszelkie miękkie przedmioty, takie jak poduszki, miękkie zabawki, narzuty, kołdry, nakładki na materace, włochate materiały i luźną pościel (np. koce, niedopasowane prześcieradła).
  • Dziecko (za wyjątkiem pierwszych dób życia, zwłaszcza gdy jest to wcześniak) nie powinno spać w czapeczce.
  • Należy unikać przegrzewania dziecka.
  • Ryzyko SIDS zmniejsza karmienie piersią – dobrze, by niemowlę było karmione wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia.
  • Okazuje się, że smoczek podczas snu czy drzemki zmniejsza ryzyko SIDS. Nie należy jednak podawać go dziecku na siłę – jeśli nie chce, może spać bez smoczka.
  • Ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej zwiększa narażenie na dym i nikotynę – zarówno w okresie płodowym (jeśli matka pali lub przebywa w dymie tytoniowym), jak i po urodzeniu. Zarówno ciąża, jak i czas niemowlęctwa powinien być czasem abstynencji matki od alkoholu, marihuany, opioidów i innych narkotyków – ich zażywania przez matkę zwiększa ryzyko SIDS u jej niemowlęcia.
  • Okazało się, że domowe monitory sercowo-oddechowe nie sprawdziły się jako narzędzia do zmniejszania ryzyka SIDS. Mogą być natomiast wykorzystywane do innych celów.
  • Okazało się też, że nie ma danych naukowych pozwalających zalecać owijanie niemowląt jako strategię zmniejszania ryzyka SIDS.
Źródło informacji: Serwis Zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close