Czapka Hat Matterhorn, ODLO

producent: ODLO
model: Hat Matterhorn
cena:  109,95 PLN

Podczas zimowego biegania, w szczególności w temperaturach poniżej zera, bardzo ważne jest aby na głowie zagościła czapka. To właśnie przez tę część ciała ucieka najwięcej ciepła z organizmu, a brak nakrycia sprzyja przeziębieniu i  jego przykrym konsekwencjom.

Na głowie miałam różne czapki, a dziś zdecydowanie chciałabym polecić nie tylko amatorom zimowego biegania czapkę Hat Matterhorn od  ODLO. Wykonana została ona w technologii Stretch Fleece 210 dzięki czemu świetnie izoluje od zimna.

Czapka jest głęboka, dobrze okala głowę nie dopuszczając w głąb zimnego powietrza, a przy intensywnej aktywności nie zsuwa się w żadną stronę. Jest bardzo elastyczna, więc bez problemu dopasowuje się do kształtu głowy, a szew nie odciska się na skórze. I rzecz chyba najważniejsza, nie tylko świetnie chroni przed utratą ciepła, ale również dobrze odprowadza wilgoć ze skóry.

Według mnie jest  to bardzo kobieca  (choć określona mianem “unisex”) propozycja na ochronę głowy.  Starannie wykonana spodoba się paniom które dbają nie tylko o funkcjonalność, ale również o ładny wygląd, a gwarantuję że w tej czapce nie da się źle wyglądać. Czapka występuje w jednym uniwersalnym  rozmiarze oraz w trzech wariantach kolorystycznych kwiecistego wzoru.

Należy prać ją według zaleceń producenta czyli w temperaturze 40 stopni, dzięki czemu na długo zachowa swoją funkcjonalność. Materiał z jakiego czapka jest wykonania wpływa na krótki czas jej schnięcia.

Hat Matterhorn ODLO sprawdza się u mnie nie tylko podczas fizycznej aktywności, ale zakładam ją również podczas wyjść na zimowy spacer z dzieckiem i psem. Szkoda nosić ją tylko na bieganie.

Serdecznie polecam tę czapkę, jestem z niej bardzo zadowolona, tym bardziej że nie doszukałam się żadnych wad w trakcie jej użytkowania.

Dziękuję firmie ODLO za przekazanie czapki do testów.

Żaklina

Możliwość komentowania została wyłączona.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close