Piramidka z kółek i Pierwsze klocki malucha

Piramidka z kółek i Pierwsze klocki malucha to najnowsze zabawki Fisher-Price stworzone z ulepszonych surowców, które można poddać recyklingowi, wykonane w 100% z materiałów ekologicznych (pozyskanych z trzciny cukrowej).

Wiecie, że w 2020 Fisher-Price obchodzi 90. urodziny? Dacie wiarę, że ich zabawki towarzyszą już kilku pokoleniom! Na kolejne lata Firma Mattel wyznacza sobie nowy, ekologiczny cel. Do 2030 roku zobowiązała się do produkcji zabawek i ich opakowań z tworzyw naturalnych lub recyklingowanych. W związku, z czym na polskim rynku już niebawem pojawią się w sprzedaży limitowane Eko Zestawy prezentowe. W skład każdego z nich wchodzi wspomniana już wcześniej Piramidka z kółek oraz Pierwsze klocki malucha.

Piramidka z kółek od Fisher-Price to klasyczna (znana chyba wszystkim rodzicom) zabawka do układania. Ma 20 cm wysokości a jej podstawa jest tak wyprofilowana, by kołysać się na boki i balansować wielokolorowymi kółeczkami. Małe dziecko bez problemu, samodzielnie podniesie każdy z elementów składowych Piramidki i nauczy układania kółek od największego do najmniejszego. Póki to nie nastąpi maluch, przekładając w czasie zabawy kółeczka z ręki do ręki, udoskonali swój chwyt. Układając pięć dużych, kolorowych kółek na bujającej się dużej podstawie dziecko ćwiczy koordynację ręka-oko. Zabawka jest bardzo lekka, jednak nie wpływa to na jej stabilność. Do zabawy zachęcają piękne, żywe kolory, a użyte ekologiczne materiały sprawiają, że Piramidka przede wszystkim jest bezpieczna dla brzdąców, które z ochoczą przyjemnością muszą wszystkiego posmakować.

Kolejnym elementem Eko Zestawu są Pierwsze klocki malucha. To również dobrze znana zabawka, dzięki której dziecko uczy się w układać i sortować kształty. Dziesięć kolorowych klocków uczy rozróżniania kolorów i kształtów, kiedy maluch je sortuje, układa i wsuwa do otworów w pokrywie pojemnika. Dziecko poznaje podstawowe kształty geometryczne: koło, kwadrat, gwiazdę, trójkąt i krzyżyk. Każda z figur wykonana jest z grubego tworzywa, dzięki czemu bez problemu przetrwa atak ząbkującego brzdąca, bez obawy, że kawałek plastiku zostanie odgryziony. Także pojemniczek jest odporny na (momentami) dość gwałtowną zabawę małego dziecka oraz posiada bezpieczny, pozbawiony kantów kształt. Zabawka jest kompaktowa, lekka i zajmuje niewiele miejsca, co osobiście dla mnie jest plusem. Dzięki zabawie sorterem maluchy rozwijają zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową a obrazki wesołych, sympatycznych zwierzątek umieszczone na wiaderku cieszą oko.

Obie zabawki świetnie sprawdzają się, gdy maluch musi chwilę zająć się samodzielną zabawą. Bez obaw o jego bezpieczeństwo, rodzic na moment może zająć się obowiązkami dnia codziennego.

Dziękuję firmie Fisher-Price za przekazanie zabawki do zrecenzowania.

Zdjęcia: Sylwia i Fisher-Price

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close