Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka

Chciałbym przedstawić Wam Siostrzyczkę Szczeniaczka Uczniaczka od firmy Fisher-Price, dedykowaną dzieciom od 6 miesiąca życia. Siostrzyczka Szczeniaczka to interaktywny pluszak, który z pewnością sprawi, że maluchy będą doskonale się bawić.

Siostrzyczka wykonana jest z doskonałej jakości materiałów, bezpiecznych dla najmłodszych dzieci. Cały mechanizm uruchamiający i sterujący zabawką znajduje się pod mocnym rzepem na jej plecach. Po ustawieniu suwaka w odpowiedniej pozycji dokonujemy wyboru poziomu głośności. Dla mnie to cenna opcja i uwielbiam zabawki z taką regulacją.

Wszystkie elementy dodatkowe, np. kokardki na uszkach, są dokładnie przyszyte, by zniwelować możliwość urwania i zadławienia. Piesek pięknie się prezentuje, a jego głos, dźwięki i piosenki są bardzo przyjemne dla ucha. Plusem jest to, że zabawka nie posiada plastikowych oczek czy nosa, dzięki czemu żaden element nie odpadnie i nie będzie zagrażał dziecku. Jedynym plastikowym przyciskiem jest serduszko, które zostało dobrze zamocowane i posiada dość spory rozmiar.

Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka posiada trzy tryby zabawy/nauki. Aby, dokonać zmiany trybu należy przytrzymać nieco dłużej lewą nóżkę.

Poziom  1  to odkrywanie, dedykowany dzieciom powyżej 6 miesiąca życia. Tutaj dziecko nauczy się literek, prostych pierwszych słówek, alfabetu oraz kolorów.

Poziom 2, czyli zachęcanie. Ten poziom przeznaczony jest dla dzieci od 12 miesiąca życia i zachęca do odszukiwania, liczenia, pokazywania części ciała i śpiewania.

Poziom 3 to naśladowanie, skierowany dla dzieci od 18 miesiąca życia. Dzięki piosenkom do wspólnego śpiewania, dźwiękom i zwrotom, dziecko będzie zachęcone do naśladowania, a także zabawy z użyciem wyobraźni.

Siostrzyczkę możemy przełączyć w tryb uśpienia, staje się ona wówczas zwykłą maskotką.

Tuż nad brzuszkiem maskotki znajduje się kolorowe podświetlane serduszko, które migocze w rytm muzyki. Ponadto dziecko usłyszy jego bicie. Moim subiektywnym zdaniem bicie serduszka mogłoby trwać dłużej niż kilka sekund, wówczas opcja ta byłaby ciekawsza i mogłaby służyć wyciszeniu dziecka. Bicie serca to w końcu jeden z pierwszych dźwięków, który poznaje maluch jeszcze w okresie prenatalnym.

Dziecko może bawić z pieskiem na wiele różnych sposobów, co czyni maskotkę ponadczasową. Zabawka posiada łącznie ponad 75 melodii, piosenek i dźwięków. Uczy ponad 100 pierwszych słów oraz nazw części ciała, kształtów, liczenia. Dodatkowo pieska możemy dostosować do wieku dziecka, dzięki czemu towarzyszyć mu będzie przez dłuższy czas. Według producenta jest to zabawka od 6 miesiąca  do 3 roku życia, ale myślę, że sprawi wiele radości także starszemu dziecku. Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka to zabawka, która idealnie sprawdzi się w domu, jak i na spacerze.

Dziękuję firmie Fisher-Price za przekazanie zabawki do zrecenzowania.

Zdjęcia: Sylwia i Fisher-Price

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close